ZP hibridi, prinos za ponos

Koji ZP hibrid planirate da sejete ove godine najvise?


  • Ukupno glasača
    426
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

E svaka cast,ja nisam imao dovoljno para da kupim odjednom celu potrebnu kolicinu a i treba mi malo vise(75 doza) :ppozdrav:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Danas sam uzeo stari dobar hibrid ZP 677 - 2110 din
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

To je cena ispod one u Zemun Polju.Ali ja sam hteo bas tamo da kupim zbog Imidora,isplati se dati 200 din vise po vreci za seme tretirano Imidorom :ppozdrav:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

677 tretiran sa Imidorom mogao da se nabavi (bar do proslog utorka)u polj.apoteci Agrina u Pancevu.
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

djeordje72 je napisao(la):
677 tretiran sa Imidorom mogao da se nabavi (bar do proslog utorka)u polj.apoteci Agrina u Pancevu.
Posto je bio tamo?
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

ja kupio 684ultra tretiran imidorom =2690,00 a netretiran košta 2300,00
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

677 tretiran u Pancevu ,mislim da mu je cena bila oko 2300 posto je 666 vredeo 2600(ali je bilo samo 4 vrece).
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Pozadrav svima. Kod nas u Melencima smo uzeli zp 684 po ceni od 2200,procitao sam sve postove i posto odavno nismo sejali zp hibride drago mi je da su iskustva pozitivna i nadam se da ce mi rod ove godine biti dobar.interesuje me savet oko razmaka za setvu ovog hibrida i koliko jedinica po hektaru ili jos bolje po jutru,pa ko ima iskustva neka mi napise.pozdrav :ppozdrav:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Kojcica je napisao(la):
Pozadrav svima. Kod nas u Melencima smo uzeli zp 684 po ceni od 2200,procitao sam sve postove i posto odavno nismo sejali zp hibride drago mi je da su iskustva pozitivna i nadam se da ce mi rod ove godine biti dobar.interesuje me savet oko razmaka za setvu ovog hibrida i koliko jedinica po hektaru ili jos bolje po jutru,pa ko ima iskustva neka mi napise.pozdrav :ppozdrav:

Kojcica, zavisno od plodnosti tvoje njive i nivoa djubrenja, preporucujem ti gustinu setve od 25-28 cm, sto na medjurednom rastojanju od 70 cm iznosi 51000-57000 bilj/ha. jaca agroternika, vise djubrenja = veca gustina (25cm), a manje ulaganje = manja gustina, odnosno 28 cm.
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Milance hvala na savetu,nesto u sredini ali u tim granicama cu sejati onda :ppozdrav:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Izvinjavam se :ppozdrav: imam repliku na svoje citate nisam jos kupio svo potrebno seme kukuruza a posto sam uocio da je cena semenskog kukuruza ZP-684 pala na 2200,00 dinara kupicu ga za setvu bar 20ak kj. Kao sto sam vec rekao to je jedan veoma dobar hibrid ali ga ja lane nisam sejao iz principa zato sto je seme bilo veoma skupo, ove godine su se valjda malo opametili. Trzisna utakmica jos traje. ::svaka cast:: :veseljak:: ::spreman na sve::
Dr.Gruja je napisao(la):
Zp. hibrid 684 opet najskuplji ::samo bes:: znaci (po mome) opet sledi kazna ne kupujem ga. ns hibridi 2430,00 pionir 2565,00 zp 684 - 2690,00 :sta: :sta: :sta: :nono: :nono: :nono: :udri: ::novac:: Danas kupio ns hibride, sutra cu pionirove i zavrsena kupovina semena za ovu godinu a zp dogodine ako se opamete i budu jeftiniji. :ppozdrav:
Dr.Gruja je napisao(la):
Zemunci imaju dobrih hibrida kukuruza mada po mome misljenju najbolji im je 684 (2008.g. sam ga sejao 22 kj.+ ostali zemunski hibridi) ali ja od njih lane nisam uzeo ni jednu vrecu cisto iz principa (da ih kaznim) zato sto im je SEME BILO NAJSKUPLJE, a sejem po 50 - 60 kj. kukuruza, a to bi preporucio i drugim clanovima na dozvolimo da nas bilo koja semenska kuca ucenjuje sa skupim semenom kupite tamo gde je jeftinije nemora da znaci uvek da je nesto dobro ako je skupo. I ove godine cu kupovati po istom principu koja semenska kuca bude skupa ne kupujem od nje ni jednu vrecu semenskog kukuruza, pa bar u danasnje vreme imamo dosta semenskih kuca koje imaju veliki izbor dobrih hibrida.::prica:: :ppozdrav: :udri: ::novac:: :veseljak:: ::spreman na sve::
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

D.R.E.D je napisao(la):
Ja u subotu kupio 505 i 684 cena ista 1980 din /doza :D

D.R.E.D., Sto se tice ZP-505, gledaj najbolju zemlju da mu das. Koliko sam video prosle godine, na najboljim zemljistima je pokidao sa prinosom!!!
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Za 505-icu u subotu-nedelju bacio stajnjak juče uzorano danas još bacim 200kg po jutru ureje i zatvorim pa šta bog da .
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Ja sijem ZP 341, zadovoljan sam jer je otporan na sušu i ima dobar rod. Cijena u ovom dijelu Bosne je 60KM dosta skuplje nego u Srbiji!
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Danas sam dobio ZP hibride da sejem oglednu tablu.
Odlucili smo se za ZP434,ZP606,ZP666(pakleno dobar :D ) i ZP 684.
ZP 606 je novi hibrid,tako da ce stvarno biti ogled,a i ostali su poznati,no lepo je imati ih na jednom mestu cisto da se vidi kako izgleda.
Imaju odlicnu distribuciju,ljudi znaju sta nude a sto je jos bolje ne traze previse za uzvrat.
I naravno male pokloncice dele. :cool:
125q6th.jpg



P.S. nisam bas aktivan u ovoj temi,ali cu vas redovno izvestavati i kaciti slike. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh