ZP hibridi, prinos za ponos

Koji ZP hibrid planirate da sejete ove godine najvise?


  • Ukupno glasača
    425
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

neznam ko je pomenuo sranje,ali je upravu za NS semena,stvarno su gori i od samog PERE,'SAD NEKO PITA KOG PERE pa onog sto ti........ e tako,A ZA ZP.semena samo pohvale stvarno su dobri :D
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Sejao sam prošle godine ZP684 prvi put,bio je to izuzetan rod i ubuduće neće biti sezone bez njega,naravno tu je i AS72.
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

ja sam bio kod njih u Zemunu i kažu da je684ultra na doradi a 360ultra je pušten u prodaju
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

ja sejem unazad 4-5g 341 i 434 i zadovoljan sa njima necu ih menjati.imao sam i pionir ali nisam bas zadovoljan sa njim.
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

kažu svi koi seju 434 da je super ja na jednoj njivi moram da sejem ove ultra hibride jer imam malo sirka a nebih da sejem suncokret jer kad god sam ga sejao prošao sam sa naplatom ko bos po trnju kao što kaže naš narod daš rukama tražiš nogama ja sam čekao pare i po 6 meseci ovako kukuruz u ambar pa ga krunim kad ja hoču
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

pidikanac je napisao(la):
kažu svi koi seju 434 da je super ja na jednoj njivi moram da sejem ove ultra hibride jer imam malo sirka a nebih da sejem suncokret jer kad god sam ga sejao prošao sam sa naplatom ko bos po trnju kao što kaže naš narod daš rukama tražiš nogama ja sam čekao pare i po 6 meseci ovako kukuruz u ambar pa ga krunim kad ja hoču
Ja sejem 434 vec godinama,super sam zadovoljan sa tim hibridom.Odlicno rodi,rano se bere a ja ga zadnjih nekoliko godina kombajniram u znu i skladistim ga u podnim magacinima i nisam imao nikakvih problema sa zrnom.
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

ja sam zvao pre 15min noviji hibridi 505,666,684,684ultra -2690 a oni stariji 2300
Post je spojen: [time]уторак, 02. март 2010. 10:45:23 MST[/time]
_________________________________________________
cenovnik možete preuzeti na www.mrizp.rs
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Samo jedna mala ispravka,stariji hibridi su 2390 din/dozi :ppozdrav:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Hibridi se stvaraju godinama,ispituju u ogledima,pa tako i ZP666.Potrebno je puno toga uraditi da bi neki hibrid bio priznat.I posle toga se ispituju u proizvodnim uslovima pa ako zadovolje mnoge kriterijume idu u proizvodnju.Tako je bilo i sa ZP666.Nije ga bilo u prodaji do ove godine,znaci da je nov na trzistu,ali je bio u mnogim proizvodnim ogledima pa tako i kod mene na mom imanju.Rezultate ogleda imas pa mozes videti kako se pokazao.Mogu Ti samo reci,sej ga neces pogresiti,bices iznenadjen sa rezultatima :ppozdrav:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Zp. hibrid 684 opet najskuplji ::samo bes:: znaci (po mome) opet sledi kazna ne kupujem ga. ns hibridi 2430,00 pionir 2565,00 zp 684 - 2690,00 :sta: :sta: :sta: :nono: :nono: :nono: :udri: ::novac:: Danas kupio ns hibride, sutra cu pionirove i zavrsena kupovina semena za ovu godinu a zp dogodine ako se opamete i budu jeftiniji. :ppozdrav:
Dr.Gruja je napisao(la):
Zemunci imaju dobrih hibrida kukuruza mada po mome misljenju najbolji im je 684 (2008.g. sam ga sejao 22 kj.+ ostali zemunski hibridi) ali ja od njih lane nisam uzeo ni jednu vrecu cisto iz principa (da ih kaznim) zato sto im je SEME BILO NAJSKUPLJE, a sejem po 50 - 60 kj. kukuruza, a to bi preporucio i drugim clanovima na dozvolimo da nas bilo koja semenska kuca ucenjuje sa skupim semenom kupite tamo gde je jeftinije nemora da znaci uvek da je nesto dobro ako je skupo. I ove godine cu kupovati po istom principu koja semenska kuca bude skupa ne kupujem od nje ni jednu vrecu semenskog kukuruza, pa bar u danasnje vreme imamo dosta semenskih kuca koje imaju veliki izbor dobrih hibrida.::prica:: :ppozdrav: :udri: ::novac:: :veseljak:: ::spreman na sve::
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Ja danas kupio ZP 505 i vise nema dileme samo jos da ovaj sneg ode, i da se radi pa ce mo da vidimo kako ce se pokazati ovi novi ZP hibridi, ako bude ovako rodan kao sto je bio kod rasa02, onda je to to ::novac::. naravno uz svu agrotehniku...

Klijavost 505 94%, frakcija 7.5-11

Dok kod ZP666 na fabrickoj dekleraciji-etiketi ne pise u opste klijavost, nego na nalepnici koju lepi firma uvoznik doo... u cemu je tu fora a vecina ostalih ima klijavost zasto 666 nema:haha:

Ovde je kod nas vreca 60km samo je cini mi se 677 i jos jedan po 54km svi ostali po 60km. cena odlicna u odnosu na lane 85-90km. :D
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Dragojlo resio si brigu uzeosi dobre sorte samo da jos vreme posluzi kad bude trebalo i bice pravi prinos. ::svaka cast::
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Ako ne pise na atestu klijavost,vidi broj partije semena i trazi od toga od koga kupujes da ti pokaze deklaraciju od iste...na njoj mora pisati energija,cistoca i klijavost semena :D
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Proverio sam sve je ok, mislio sam da uvek mora da pise na fabrickim etiketama za svako seme bas sve isto sablonski, klijavost,partija,tezina,broj zrna, i bla bala sl.

Gledam prognoze od 20 marta sneg, izgleda da ce setva da malo okasni ako sneg ne ustane brzo...nadam se da ce pocetkom aprila moci da se ore,tanjira,freza i ostalo.
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Bio sam danas u Zemun Polju,kupio sam jednu kolicinu semena ZP505 i ZP666.Ostatak potrebnih kolicina cim kapne jos nesto para :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh