ZP hibridi, prinos za ponos

Koji ZP hibrid planirate da sejete ove godine najvise?


  • Ukupno glasača
    425
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Tako je ispalo ljudi , problem je bio zbog ne dobro kalibrisanog semena ali lekcija dobra pa sam posle sve sejao sa kolegom koji ima pneumatsku sejačicu a što se prinosa tiče ne kažem da ne bi moglo biti bolje ali u tom delu atara kiše jako malo bilo još sam i ja dobro prošao oko mene su sejali 677 ,640 i neke hibride genetika to je tek bila tuga .
@Šandore
Pionire još nisam probao nikad ali vidim da ih mnogi sejete .Meni treba za čardak i vidim da su to hibridi D 11, N43 , P88 ... ali plašim se jer su ovo hibridi FAO grupe 600-700 a u zadnjih par godina u Severnom delu Bačke dosta velike suše i toplotni udari pa sam se ja okrenu prema ranijoj grupi zrenja .
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Od ove godine i Institut Zemun Polje radi dva hibrida u ultra varijanti i to ZP360 ultra i ZP684 ultra ::svaka cast::
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

ljudi koliko ja vidim ovo je tema o zp hibridima nemojte ovde o drugim sortama :nono: :nono:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Evo obecanih rezultata ogleda koji su radjeni na mojim njivama.
fw4v1f.jpg
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Ma ZP505 odlican prinos, reci smao rasa02 koliki je bio sklop tj. na koji razmak si isao ovaj 505, a i ostale ako se secas tacno, bilo bi lepo da ima i taj podatak uz ovu statistiku?

Svaka cast :D
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Imam naravno,sejao sam ga na 22cm tj 65000 biljaka po hektaru a utra cu potraziti imam negde i podatak za svaki hibrid koliko je bilo biljaka po ha u branju.
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Zemunci imaju dobrih hibrida kukuruza mada po mome misljenju najbolji im je 684 (2008.g. sam ga sejao 22 kj.+ ostali zemunski hibridi) ali ja od njih lane nisam uzeo ni jednu vrecu cisto iz principa (da ih kaznim) zato sto im je SEME BILO NAJSKUPLJE, a sejem po 50 - 60 kj. kukuruza, a to bi preporucio i drugim clanovima na dozvolimo da nas bilo koja semenska kuca ucenjuje sa skupim semenom kupite tamo gde je jeftinije nemora da znaci uvek da je nesto dobro ako je skupo. I ove godine cu kupovati po istom principu koja semenska kuca bude skupa ne kupujem od nje ni jednu vrecu semenskog kukuruza, pa bar u danasnje vreme imamo dosta semenskih kuca koje imaju veliki izbor dobrih hibrida.::prica:: :ppozdrav: :udri: ::novac:: :veseljak:: ::spreman na sve::
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

dragiša ti si u pravu ali računaj ovako zp košta 2670din a ns 2320 ,jeste jeftiniji ns ali njega moraš da zaštitiš furadanom (dajem primer) a zp je tretiran imidorom pa ti vidi šta se isplati naravno dao sam primere zp i ns ali to isto važi i za ostale
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Ja na svojim nivama sejem samo ZP 684 i ZP 434.Bio sam na prezentaciji ZP ove godine cu probati ZP 505 i ZP 666, ali icicu u njihovu prodavnicu, jer je cena tretiranog semena insekticidom ista kao i cena netretiranog semena 2690 dinara.
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Isplati se otici do Zemun Polja,kazu da je cena tretiranja insekticidom po vreci od 25.000 zrna oko 8 evra ::svaka cast::
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

pa računajpe vreča 25000zrna ZP=2670 I NETREBA DA SE FURADANIŠE
a vreća NS isto 25000zrna 2320+furadan=skuplje :D
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

razlika je , valjdaaa da ovaj ULTRA moze da se prska sa fokus ultra... (mislim) :ppozdrav:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

tačno je ultra je identičan sa običnim u svemu samo je otporan na cikloksidim i možeš da ga prskaš sa fokus ultra kad god hočeš mislim na stadijum vegetacije
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

e hvala na informaciji,a onda taj meni nije potrban ja sve odradim sa kombinacijom atrazin gvardijan :D oped sejem obican 684
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

ti ultra hibridi su dobri za njive gde ima sirka a hočeš da seješ kukuruz i onda ga fokus ultra sprži kao total odere ga kao musa jarca :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
 
Nazad
Vrh