ZP hibridi, prinos za ponos

Koji ZP hibrid planirate da sejete ove godine najvise?


  • Ukupno glasača
    425
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Branko nisam ni sumnjao u tebe,ima li jos zainteresovanih?
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Juce smo zavrsili skidanje ogleda,evo par slika sada na brzinu,kasnije ostatak
9ypx.jpg

Post je spojen: [time]1288840702[/time]
_________________________________________________
vosqcl.jpg

Post je spojen: [time]1288865993[/time]
_________________________________________________
5mlptt.jpg

Post je spojen: [time]1288895520[/time]
_________________________________________________
2h3vbr6.jpg

Post je spojen: [time]1288920836[/time]
_________________________________________________
2cf2lap.jpg

Post je spojen: [time]1288946276[/time]
_________________________________________________
23twtk.jpg
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

@Rasa02 i ja cu se nadovezati na tvoje slike mojim slikama koje su za ovu temu.
Molio bih te da napises sta ste Vi koristili od agrotehnickih mera u ovoj godini,kao i sta je bio predusev.
Tabelu sa rezultatima cu okaciti na kraju,a dotle nek kolege forumasi postave koji komentar na temu naseg jucerasnjeg rada i daju svoju procenu koliki je bio prinos.
Radjeno prosecnom mehanizacijom kakva je u nasoj zemlji.


Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us



Uporedni test levo je novi 606 a desno provereni 666.

Uploaded with ImageShack.us
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Dobijam ove slike na gram pa nikad da konacno napisem jedan valjan post,malo pre sam nabavio sliku sa njive novog hibrida ZP 560,ima dosta dugacak a tanak klip,duboko zrno i tanak cokanj.
Nikako nije za onog ko se greje na cokove,ali je odlican za skladistenje u cardaku jer ne verujem da ce dolaziti do kvarenja iz prostog razloga jer je tanak i brzo se susi.
Iduce godine pored redovnog ogleda sa tablama radim i poredjenje za sebe 434 kao stari i provereni,a poradim ga sa 560,588(jos nije izasao,ali se nadam da ce izaci do proleca),600,606 i 666 a na kraj stavljam 684 koji je proveren i realno se znaju njegove mogucnosti.
wvu2o1.jpg

Post je spojen: [time]1289130989[/time]
_________________________________________________
A evo kako to slika pofesionalac. :haha: :haha:
2iaqyhu.jpg
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

E svaka ti cast NA pravi si profesionalac.Ja ne stizem da napisem o primenjenoj agrotehnici zato sto mi je sutra krsna slava Sv.Dimitrije :ppozdrav:.Cim proslavimo postavljam ostale slike i napisacu nesto o primenjenoj agrotehnici na ovoj njivi na kojoj je bio posejan ogled :cao: :ppozdrav:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Nisam stigao do sada da napisem kako sam dosao do ovih prinosa.Evo ovako.Predusev je psenica,kombajn je imao secku tako da smo slamu usitnili.Odmah posle zetve istanjirao sam strnjiste sa teskom tanjiracom.Posle nekih 15-ak dana tako istanjiranu njivu sam istretirao sa totalom 3l/kj.U septembru mesecu sam bacio 100 kg/kj MAP-a.Zimsko oranje na 35+ cm je obavljeno po suvom vremenu i tako je ostavljeno da izmrzne do februara kada sam zatvorio brazdu.Predsetveno je baceno 180 kg AN-a po kj i odmah setvospremacem pripremljeno.Setva je obavljena krajem druge dekade aprila meseca i posle nekoliko dana je istretirana sa 0,5 l/kj Atrazina i 1l Geniusa/kj.Medjuredno kultiviranje je uradjeno jednom.Seme je svo bilo tretirano Imidorom u doradnom centru Instituta za kukuruz u Zemun Polju i imalo je odlicnu klijavost pa je i u berbi broj biljaka bio na planiranom nivou.
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Malo je naporan ovaj studentski zivot,imam svega osim vremena,e sad sam i njega skupio pa da okacim tabelu prinosa sa njive na kojoj je bio ZP kukuruz.Prinos je svodjen po JUS-u tj sa 14%vlage.U ovaj prinos nije uracunat rastur kog je bilo oko 2-3% po recima ocevidaca,radili su stari kombajni JD975 kog smo diskvalifikovali jer je imao ogroman rastur zrna,a bilo je i da cokanj ne bude skroz ovrsen,Laverda je radila nesto bolje,no to su radni uslovi i kombajni kakve ima vecina poljoprivrednika.
t858vs.jpg
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Juce sam i ja zavrsio sa berbom kukuruza za ovu godinu,ostalo mi je jos bilo pola jutra ZP735 i sa te povrsine je puna zmajevka klipa :D
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

rasa02 svaka cast na odlicnom prinosu nema sta sve u fullu... kada pomenu ZP 735 on je predvidjen za siliranje pre svega ako se ne varam, pa mozes li mi reci kakvi su klipovi po velicini broj redova zrna vlaga, visina biljke, debela tanka... u poredjenju sa ZP 684, koji je bolji za silazu gdje se vise dobija na samom zrnu kako bi samim tim i silaza bila kvllitetnija, na prolece 2011 treba sejati za silazu ali neznam koji da odaberem, odoh malo u off :ppozdrav:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

735 je za silazu zakon, ali se kod nas razgrabi neberovatno brzo, ja kada sam ga brao pre dve-tri godine na svakom je bilo po dva klipa, ali je onaj drugi vlazniji mnogo i brano je skoro mesec dana nakon ostalih kukuruza
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

@Cika Jova ako zatreba 735 naci cemo neke rezerve. ::namigivanje:: :ppozdrav:

Video sam ga na oglednoj njivi i mogu reci da je odlican,samo ipak nije za branje jer da je jesen malo losija....osta on do proleca na njivama,a silazu ne koristim.
Dobro je ako imate puno da berete pa krenete redom od 434 do 735. :D :cool:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

@rasa02
Svaka cast na prinosima a i fotografije su ti odlicne. Je si li radio analizu zemljista ili su onih 100kg MAP-a po kj baceni odokativno? Takodje me zanima i otkuda bas 180kg/kj AN-a. Pozdrav.
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

North ARMY je napisao(la):
@Cika Jova ako zatreba 735 naci cemo neke rezerve. ::namigivanje:: :ppozdrav:

Video sam ga na oglednoj njivi i mogu reci da je odlican,samo ipak nije za branje jer da je jesen malo losija....osta on do proleca na njivama,a silazu ne koristim.
Dobro je ako imate puno da berete pa krenete redom od 434 do 735. :D :cool:

i kada oberete 735, onda mozete ponovo da pocnete 434 :haha: :haha:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Jeste 735 malo kasniji hibrid ali nije to bas toliko,mozda vise deluje zbog zelene boje lista i stabljike koje takve ostaju dugo pa cak i u ekstremno susnim godinama.Ovih nekoliko susnih godina koje su bile,kada je u ataru bilo sve suvo ZP735 se izdaleka isticao sa svojom svezom zelenom bojom.Nenadmasan je za silazu a i za berbu u klipu je ekstra.Ima jaku,stabilnu stabljiku.Uostalom evo sa sajta ZPhibrida malo o ovom hibridu>
ea1ca0.jpg
ZP 735

Izuzetan za silažu.
- Potencijal rodnosti: preko 13 t·ha-1
- Vrlo kasan hibrid, FAO 700
- Polutvrdunac
- Dugo zadržava zelenu boju lišća

Ocena karakteristike genotipa
Agronomska svojstva
Parametri kvaliteta
Nicanje
4 Tvrda frakcija % 64.48
Rani razvoj / rast
3 Meka frakcija % 35.32
"Stay Green"
5 Proteini % 10.39
Otpuštanje vlage 3 Ulje %
4.18
Visina biljke (cm)
255 Skrob %
70
Broj dana do zrenja
135 PSM t/ha
16
Redovi zrna
16-18 KS %
67.9
Boja kočanke
roza


2je3bck.jpg

A evo i slike ovog hibrida iz mog ogleda
21b0hoh.jpg
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

@mil
Na predhodnoj strani imas rezultate ogleda ZP hibrida koji su radjeni na mojoj njivi.Na toj tabeli mozes videti koji sve hibridi imaju malu vlagu pa su samim tim svi oni za kombajniranje u zrnu.Ja vec nekoliko godina ostavljam ovrseno zrno od ZP341,ZP434 direktno kuci znaci bez ikakvog rizika i bez ikakvih odbitaka i tako ga kasnije prodajem i nisam imao problema sa tako skladistenim zrnom.Ta dva hibrida a i jos neki iz ZP palete uspesno pariraju nekim stranim kompanijama koje forsiraju hibride krace vegetacije koje brzo otpustaju vlagu.Ja sam cak bez problema tako skladistio i ZP505 i ZP544 koji su takodje bili sa malim procentom vlaznosti zrna a imaju izuzetno kvalitetno zrno za ishranu stoke.
Post je spojen: [time]1290168189[/time]
_________________________________________________
@Milose d.t.
Ja sam mislio da se u ogledu nalazi i beli kukuruz ZP74b ali nisam bio u pravu,nije ga bilo ove godine a ako te interesuje neki podatak iz Instituta mogu se raspitati :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1290193483[/time]
_________________________________________________
@zoran kostovic
Radio sam analize zemljista i po preporuci PSS Vojvodine sam vrsio djubrenje :D
 
Nazad
Vrh