ZP hibridi, prinos za ponos

Koji ZP hibrid planirate da sejete ove godine najvise?


  • Ukupno glasača
    426
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Ja sam sejao mešano zp 684 i as 72 još nisam brao ali ovako ne izgleda loše kad budem skinuo napisaću rez. a da i uvek ubacim crvenog kukuruza (neka stara sorta ) ove godine su ispali extra klipovi u 434 prosek težina 400grama od toga 340 grama zrna neznam kako se zove ta sorta ako neko zna nek napiše
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Ima kod mene čovek koji godinama seje dva reda 640, pa dva reda 684, i kaže da je to najbolja kombinacija koju je ikada imao.
Kukuruz bere beračem.
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

ee ja hocu tako da probam 2 reda zp 684,pa 2 reda as-72,isto bi ga brao beracem.
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

zamolio bih moderatore da ovu temu oko mešanja semena premesti odnosno da otvori u novoj temi jer ja nisam hteo misleči da neče biti zanimljiva ali vidim da nije tako :D
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Branko je napisao(la):
Ima kod mene čovek koji godinama seje dva reda 640, pa dva reda 684, i kaže da je to najbolja kombinacija koju je ikada imao.
Kukuruz bere beračem.
ne znam kako je to kod njega najbolja kombinacija kad 640 pre sazreva dok je 684 jos zelen :sta:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

leka je napisao(la):
Branko je napisao(la):
Ima kod mene čovek koji godinama seje dva reda 640, pa dva reda 684, i kaže da je to najbolja kombinacija koju je ikada imao.
Kukuruz bere beračem.
ne znam kako je to kod njega najbolja kombinacija kad 640 pre sazreva dok je 684 jos zelen :sta:

Greška. Kombinacija 677 i 684.
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

e to da, ja imam jednu parcelu od 5 kj sto jos nisam obrao kisa me zeznula pola 684 a pola 677 pa cu videti na granici de su redovi od 684 i 677 jedan do drugog kako izgleda pa da probam i tu kombinaciju dva reda jednog pa dva reda drugog hibrida ::namigivanje::
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Pozivam zainteresovane kolege da prisustvuju danu polja ZP hibrida u cetvrtak 04.11.2010.U ogledu se nalazi 22 hibrida kukuruza,videcemo koji je dao najbolji prinos ove godine.Zainteresovani neka se jave na PP ili na telefon 062/888 63 51 :ppozdrav:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Oko 10 pola11,malopre sam se cuo sa Brankom ako ne budes imao sa kim doci iz Ns mozes do Stare Pazove busom(idu jako cesto)pa onda sa njim do mene.Videces da ce biti lepo :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Nije bas pored glavnog puta Ruma-Indjija ali je blizu,putokazi ce biti postavljeni mada to nece biti bas neki dzambo ogled vec mikro,bice nas mozda 50-ak drstvo malo ali odabrano :cao: :ppozdrav:.Posle vrsenja ogleda sledi drugo poluvreme u restoranu "kod Nocu" u Putincima :cool:uz ice i pice :ppozdrav:i malo tamburice(ko voli) :cao:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Vidim da biste se malo bavili ukrstanjem hibrida, evo mojih iskustava.
PRE 3,4 god sam pomesao 3 sorte semena 434, 444 i 540 pestocetrdeset NS hibrid mannje poznat
sve to ofrlje po baterijama i kao rezultat sam dobio katastrofu nijedan se hibrid nije razlikovao niti licio na nesto.
S druge strane lik iz kule koji je malo kooperirao sa NS institutom u proizvodnji novih hibrida itt. vec par godina seje 6 ista reda pa 2 raylicita ( seje cetvororednom 3 plus jedan zato ispada 6 plus2 )
i ima dobre rezultate , kao obrazlozenje kaze eeee takvo samseme imao pa se tako ugodilo nije to sto ti mislis.
Narodnoucenije
Eksperimentisite la se nemojte zaneti , nije uvek i svuda isto
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Bilo bi lepo da nas se okupi sto vise kolega sa foruma na ovoj vrsidbi ogleda ZP hibrida.Zainteresovani,javite se ili ovde na PP ili na mob. 062/888 63 51 065/55 10 331 :ppozdrav:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Pa nismo preko sveta,organizuj se sa jos nekim od kolega,veruj da se necete pokajati :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh