ZP hibridi, prinos za ponos

Koji ZP hibrid planirate da sejete ove godine najvise?


  • Ukupno glasača
    425
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

@NA
Mozes slobodno :ppozdrav:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Danas smo završili parcelu NS hibrida pa smo prešli na ZP 684.Toliko puni koš od berača da, iako ima nadogradnju ispada iz koša.Dužina parcele je 400 m.
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Sve krene dobro,ali se loše završi. :haha:
Post je spojen: [time]среда, 29. септембар 2010. 12:56:49 CDT[/time]
_________________________________________________
Danas je obran ZP-684.Ovako je jutros oko 9 izgledala kotarka.

U 6 popodne.

U međuvremenu

U ovu kotarku je stalo 3,5 kj.Kad se kruni u junu izadje oko 23 t suvog zrna.
Kako bi izbegli ovakvo branje
,morali smo od pola duži u povratku da širimo kukuruz po bunkeru kako bi izašao do kraja.

a u zmajevku nije moglo da stane tri koša

pozvali su u pomoć laku "konjicu" koja se parkirala na drugi kraj parcele te je kipovano na oba kraja.

Kako Robert veli ,"ništa bez Torpeda".
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Svaka čast :D lep prinos ja iduće nedelje uzimam godišnji i krećem u akciju samo da ne bude :kisa:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

@kiraj
Svaka cast i za prinos a i za berac,bere bas cisto :cao:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Danas smo obrali 684 sejan na 26, prinos 13 zmajevki na 10 kj.
Bilo bi cak i bolje da je imao bolji sklop. Sve u svemu:"kako sam se nadala, jos sam se dobro i udala"!
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

od sutra sam na godišnjem ::super:: pa ču u nedelju da počnem sa berbom 684 pa videčemo kakav če da bude
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Ja cu uskoro ovrsiti ogled pa cete znati rezultate prinosa 21 hibrida.Kod mene je i taj hibrid odlican :ppozdrav:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

rasa02 je napisao(la):
Ja cu uskoro ovrsiti ogled pa cete znati rezultate prinosa 21 hibrida.Kod mene je i taj hibrid odlican :ppozdrav:
Zato sto ste imali dosta kise. Kod nas nije nikakav, Ista parcela, 6kj, 3kj 684 koji je super, i 3kj 666 koji je nikakav.
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Juce sam zavrsio sa kombajniranjem ZP341,prinos preko 10 t/ha,vlaga 17,5% :ppozdrav:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

nisam hteo da otvaram novu temu pa ču ovde postaviti pitanje a moderatori ako smatraju da treba neka je premeste jeste li možda mešali seme kukuruza odnosno jeste li na jednoj njivi sejali više sorti ali pomešano i da li se time nešto dobija ili ne naravno da su iz iste fao grupe :sta:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Pitaj u temi kukuruz 2010, tamo je član Zoran0230 proletos pisao da će da poseje dva hibrida...
 
Nazad
Vrh