ZP hibridi, prinos za ponos

Koji ZP hibrid planirate da sejete ove godine najvise?


  • Ukupno glasača
    425
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

606 definitivno uzmite a moze i 666 fantasticno dobri. :D ::svaka cast:: ::svaka cast::
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

666 se kod mene dosta losije pokazao od svih hibrida, vec je skroz uzr'o. Kod nas nije bilo kise kao kod vas.
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

moj 684 ima po 14 reda a u redu od 48 pa čak i po 56 zrna okrunjeno to je od 300-350grama ja sam prezadovoljan :ppozdrav:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

zp505 me je prijatnp iznenadio...ima 15-16 redi zrna...
jv0txu.jpg
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

mirmag je napisao(la):
zp505 me je prijatnp iznenadio...ima 15-16 redi zrna...
jv0txu.jpg
nije mi jasno kako može da ima 15 reda :sta: koliko znam uvek je paran broj redova ako grešim neka me neko ispravi :cao:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Od ta cetiri klipa 3 imaju po 16,a jedan 14...izvinjavam se...ta tvoja konstatacija je verovatno na mestu...
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Nema klipova sa neparnim brojem zrna,to je isto napisao jos jedan clan da je izbrojao 19 redova ako se ne varam,pa sam pitao ljude iz ZP-a i rekli su da nema neparnih.

Ja sam danas prolazio pored moje njive,svi su klipovi oboreni tj zreli,komusina je suva i "otvorena" jedino je klip jos malo zelen,krunio sam ga i ide lepo kroz mlin za divno cudo se najlakse okrunio 684,pa 434 i podjednako 606 i 666.
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Baća imaš li neku sliku tvoga 684 da uporedim sa svojim?!Inače ove godine sam ga prvi put posejao jer sam prošle godine brao kod druga i oduševio me je.
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

evo i moje male statistike :haha: sa prosečnog klipa
684:
redova- 16
br.zrna u redu- 48
ukupan broj zrna- 768
ceo klip -506 grama
sama šapurina -108 grama
težina zrna -398 grama
vlaga -prilično suv :haha: nisam merio
sve u svemu ja sam zadovoljan :D
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Au Kiraj ala je tvoj zelen,baca bice prekosutra slike od mog 684 sutra ceo dan imam posla,a prekosutra mali ogled i da nahvatam jos vlagomer pa da sve izracunam.
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

@Dragan18
ZP606 je potpuno novi hibrid zato ga nije bilo u katalogu za ovu godinu,bice za sledecu a ZP505 je takodje od novijih hibrida :cao:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Danas sam merio vlagu ZP341 i bila je 25%.Sacekacu jos koji dan sa kombajniranjem.
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Juce sam poceo sa kombajniranjem kukuruza.Naravno,poceo sam od najranijeg hibrida ZP341.Vlaga zrna je 20,7 % ,prinos je odlican,tacan podatak danas kada zavrsim njivu :ppozdrav:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

@Rasa02 jel smem da skidam tablu za 434 i oberem ta 4 reda sa ogledne??

Naravno sacekacu jos par dana samo da predaja soje zavrsi.
 
Nazad
Vrh