Problem sa ostatkom mleka u vimenu(posle maš.muže)

Učlanjen(a)
21 Avg 2009
Poruka
4.721
Lokacija
Stubal, Kraljevo
Da li vam se dešava da nakon muže ostane velika količina mleka u vimenu.Kod mene jedna krava ostavi i do 2l.mleka i ako to ne bih ručno izmuzao bilo bi dosta problema.Ponekad mi to teže pada nego čitava muža.Postoji li neko rešenje da se olakša problem?Kakva su vaša iskustva?
 
Ja sam imao isti problem ostavi 2l a nekada i više mleka i možeš vući i zatezati ona neće ih pustiti jedino ručno a nikada nije ručno mužena pa da za razlog pomislim odbijanje muzilice,prodao gada i rešio se muke :udri:
 
Otprilike takva situacija i kod mene.Džaba zatezanje vimena,jednostavno podigne mleko i onda ručno,vrlo teško.Neko kaže da je to genetika ida tu nema nekog racionalnog rešenja osim odstranjivanja iz zapata.
 
Zoran Kostović je napisao(la):
Da li vam se dešava da nakon muže ostane velika količina mleka u vimenu.Kod mene jedna krava ostavi i do 2l.mleka i ako to ne bih ručno izmuzao bilo bi dosta problema.Ponekad mi to teže pada nego čitava muža.Postoji li neko rešenje da se olakša problem?Kakva su vaša iskustva?
Reci mi koja je muzilica u pitanju-Ja radim kao lala iz banata samo što ja kompletan kolektor blago pritisnem na dole i onda izmuze sve ali i jako je bitno koja je muzilica pa mi to navedi
 
Mašina je HAPPEL-ova(zidna,uljna);pulsator,kolektor,gume i kanta su DeLaval-ovi.Čini mi se da to i nije toliko bitno jer od njih 6 na muži,taj problem je prisutan kod dve krave.
 
Onda samo pritisni kolektor i izmušće .Pitao sam te za marku jer ako su klipne ne pomaže ništa.
 
Nazad
Vrh