Zmaj 151,171,191 Opšta tema.

Odg: ZMAJ kombajni

gregorije83 je napisao(la):
da li neko zna ko prodaje zmaja 171 ili nekog djuru u toj klasi i buronija za kukuruz? :sta:

Ima jedan 171 ako nije prodat, pogledaj na ovom linku- http://www.poljomasine.net/Pregled/...75-4247-94c1-ed01e48dc6e0&idlevo=5&idParent=2
996d32d9-9bc1-4c96-8ff2-20951fdba2b3.jpg


P.S. Dobrodošao na forum!
 
Odg: ZMAJ kombajni

Ok, ovako stoji u oglasu-



33b96016-b694-4c25-ae74-728b5d6f2344.jpg

a82a7743-3514-4b2c-ab0d-c11f058c2b3d.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Odg: ZMAJ kombajni

@zrenjaninac
Koji je motor u Zmaju.
Pricao mi je jedan prijatelj da je u to vreme izaslo nekoliko Z-171 sa Zetor motorima, za izvoz.Zbog bombardovanja su ipak ostali u zemlji.
Jer se neko sretao s ovim kombajnima.PO prijatelju ovo su best buy varijante,Jedino je problem sto ih ima malo, samo desetak.
 
Odg: ZMAJ kombajni

Širina bubnja je 1250cm ima pet slamotresa a pogon je klasičan preko menjača.Kabina je skroz izolovana i odvojena od kombajna.
 
Odg: ZMAJ kombajni

Ova moja 191ca je 89. godište. Imam ga od letos i zadovoljan sam. To jeste najveći zmajev kombajn, ima 6 slamotresa, iza truma ima separator, (to je nešto slično trumu ,kao drugi trum i ima zadatak da dodatno istrese slamu, pa se time povećava protok) sita su produžena u odnosu na 14x i 16x serije, ladja je dvosmerna, gornje i donje sito se kreću nezavisno i jedno nasuprot drugom). Inače sita su dvodelna (u širini tri slamotresa), a lađa je dosta dublja u odnosu na 162 pa ne može da prosipa tako lako. Ali to ne znači da ga treba preopteretiti i verovatno su zato ovom vašem kombajneru pucala ramena lađe. Pogon lađe i sabirne ravni je izveden sa obe strane, pa nema problem kao što je imala 162 sa kretačom, koja ume da puca. Ima tamov V8 motor od 260 konja vazdušno hlađen. Serija 190 nosila je tamov linijski šestak od 190 konja pa je bio problem to što se u žetvi šesti cilindar nedovoljno hladi jer je vazdušna struja prilično ugrejana i često crkava (uslovno rečeno), čuo sam da se V8 dobro pokazao na ovima i nadam se da je tako. Inače heder je 5.5m a postoje i od 6.1m zahvata kose. Kukuruzni heder mi je klasičan zmajev 6-redni, a postoje i noviji sa tarupom na sebi, ne znam od koje god se prave. Jedini nedostatak za koji znam je to što se pogon aucuga bunkera uzima sa aucuga povratne mase, pa je lanac transporter na ovom drugom prilično opterećen, ali ako ne očekuješ da će trajati 100 godina, sve je ok. Fabrički pogon je pomoću hidro motora, ali je na ovom mom neko ubacio klasičan menjač i varijator sa 190 pa me to ne brine. Hidraulične komande u kabini izvedene su preko tastera a elektro ventili upravljaju hidraulikom. Ima klimu, kabina je dobro zvučno izolovana... Ukratko to je to, mozda me neće biti neko vreme, spremam ispit, javljam se kad stignem. Evo slicica koje imam trenutno, a ubaciću kasnije još. Pozdrav svima.
 
Odg: ZMAJ kombajni

@zrenjaninac svaka cast na masini i podmlatku :D
jel ima on kompjuter,klimu,senzore,hidro motore... :sta:

e sad kod mene u kraju niko ne voli (dal 16x ili 19x) kazu da je to promasena serija to mi je pricalo par ljudi koji su ih terali dok su zadruge jos postojale
 
Odg: ZMAJ kombajni

I kod mene u selu i okolini niko ne voli 16x,17x i 19x, ustvari sve osim 14x, jedan decko kod mene u selu je pre pra godina uzeo 190 RM i kaze zadovoljan je mada je ima par jacih kvarova i nesto sa pogonom mu nije bilo u redu on je valjda hidro.
 
Odg: ZMAJ kombajni

ne bih nikog da podcenjujem i da vredjam,ali i ovi koji su meni pricali(jedqan je vec pokojni a i drugi ima +55g) i ceo vek su radili kao kombajneri kaze da ti veci nisu ni sluge za 142
ovaj sto ima oko 55g kaze da su dobili nove(ne znam dal 16x ili 19x) i da su ih jako malo drzali i prodali su ih(pucala "ramena") i zamenili za 142
u selu pored ima jedan i opet ne znam dal 16x ili 19x i taj seta od gazde do gazde za 2-3g ovo mu je treci gazda a jedan od prethodnih gazda je uzeo TOP LINER=a a ona dvojica 142
 
Odg: ZMAJ kombajni

Ljudi da se razumemo. Imao sam 142 valjda ste videli na forumu i zamenio sam ga sa ovom 171m.Kao prvo udobnija kabina odlično izolovana široka i duboka tako da sam uvek u hladu drugo stiškaš samo dugmiće trće kipa visoko i nema bojazni od bandera jer je uvek uvučena četvrto bunker od 4.000kg tako da stane čitav lanac ili dva sa jednim kipovanjem peto ljudi ovo čudo guta koliko god da ga puštaš sve guta.Vozač je merio da za 17 minuta sa kipovanjem uradim lanac prinos 2.900kg u svakom slučaju nisam se pokajao ni za mali prst.Kum je danas kosio preko od mene sa 142 on obiđe 1 krug ja skoro 2 kruga sa boljim žitom.Ja sam bio prezadovoljan sa 142 ali dok nisam seo u ovaj kombajn onda se vidi razlika.Što se tiče kvarova trba da ga uradi majstor koji zna da radi 171nice.Sve u svemu ocena 1-5 čista 5. :ppozdrav:
 
Odg: ZMAJ kombajni

Alo 171 i 170 idu isti delovi a delova more a i osovine od 160kih pašu u mojoj ulici ima samo 5 171nica i nije tačna informacija od 1000kom. Jel znaš od kada se proizvodio 170? Problem je kod 191 jer nema osovina slamotresa jer je ta presa ostala u Hrvatskoj.
_________________________________________________Post je spojen: [time]1245528627[/time]_________________________________________________
North ARMY je napisao(la):
@zrenjaninac jel imas koju sliku u kabini i koliki je heder??

Nemam iz kabine a heder je od 16stopa ili 4.8m
 
Odg: ZMAJ kombajni

ja rekoh za 16x i 19x,a 17x nema ni jedan,bar ja nisam video

p.s. ima u mom selu zmaj univerzal u radnom stanj(radio do lanke kad je gazda uzeo 142) 2500e
 
Odg: ZMAJ kombajni

Zrenjaninac kombajn je super, mozda si negde i pisao ali da netrazim ,koji je motor.
 
Nazad
Vrh