PENA NA USTIMA SVINJE?

Andrijasevic

Novajlija
Učlanjen(a)
6 Feb 2010
Poruka
1
Pozdrav svima imao sam jedan problem sa svinjom. Nasao sam je mrtvu u svincu,
PENA NA USTIMA I KRV NA NOS.Tako da ne znam od cega bi se to moglo dogoditi?
Ako neko zna nek mi javi mogucno od cega se to desilo i koji je faktor toga.
 
moras jos malo vise opisati u kom uzrastu je bila zivotinja, da li je pokazivala neke simptome ranije, kako izgledaju ostale svinje u grupi, kaslju li, kad si nasao zivotinju posle kog vremena posle uginuca....
 
Andrijaševiću dobrodošli na poljoinfo_Osnovni red je da se predstavite kao i ostali članovi u temi Za nove članove da se predstave :ppozdrav:
 
Žao mi je ali pravila su takva i svaki član je prošao kroz tu proceduru koja iziskuje par minuta. :cao:
 
@Andrijašević
Žao mi je zbog gubitka.Postoji mnogo potencijalnih uzroka.Ako imaš više svinja u zapatu,najbolje je da izvršiš analizu brisa te svinje kako bi sprečio dalje širenje potencijalne opasnosti(daleko bilo).
 
MILOS MATIC!jedan je MILOS MATIC! ::svaka cast::
Da sam znao da ces biti tako opasan ribao bi ti meni strazaru dan :nono:noc :udri: :udri:



Sto se tice svinje...srce. Moje misljenje,ako nije bolovala/
 
Nisi naveo kad se desilo leto zima mislim koje doba.
Ali to sam kod mene doziveo avgust mesec prasila se i oprasila 14 praseta bila je u boksu ali mnogo nervozna bilo joj je vruce, zvao sam veterinara za pomoc dao joj je neki koktel vitamina ili neznam sta je vec naveo da bi svinja posle 2 sata uginula. Bio sam besan u afektu i trazio obdukciju od veterinarskog fakulteta ali nisu hteli da dodju veterinar je prihvatio i obavio obdukciju sa jos jednim veterinaoim, prvi put sam video da je srce puklo. Samo sam mogao da je zakopam,
 
Ne moze srce , ili su pluca ili zeludac. Jel krv bila crna kao talog od kafe ili sveza crvena krv, jel bila cista krv ili kao da je pomesana sa mehuricima, dali je bila poplavela po stomaku svinja ili normalna prebojenost koze?
 
Nazad
Vrh