Setva Kukuruza 2015.

cira92

Član
Učlanjen(a)
21 Feb 2012
Poruka
8.423
Lokacija
Rasanac
Danas poceo malo da radim kukuruz. Da vidimo kako ce da mu krene,ako ne ima vremena barem da se preseje.. :osmeh:

032515124526.jpg


032515124458.jpg
 
Ciro trebao si da posejes neki rani FAO 200,za 100-105 dana ga beres,ores odmah i sejes opet FAO 200,i kad ga oberes u novembru posejes psenicu.Kakva ideja:haha:
 
Nije ti losa ideja.. Ima vremena da se isproba... Ovu njivu sam namerno posejao ovako rano da vidim kako ce da napreduje taj Kukuruz.. Ostale ce da secekaju jos koji dan.. Uglavnom oko prvog krecem intenzivno da sejem...

Smesno mi je bilo sto sam danas sejao tu parcelu a do mene lik ore i nemoze da se nacudi... :haha:

- - - - - - - - - -

Zamenicu raonike ovo je bila proba.. Treba za neki dan da idem da ih uzmem... Neisplati mi se da se zafrkavam da varim kad kostaju 2000din...
 
Ma nisam nista merio ovo sam posejao vise iz zejbancije pa ako nikne niklo je.. Seme je od prosle godine koje je preteklo pa ajde reko da posejem da vidim sta ce biti.. Ako nebude nista ide spremac opet pa ponovo... Nije ovo neka velika parcela pa da se sad brinem... :osmeh:
 
Hteo sam ja jos ranije posejeati ali nisam imao vremena spremao sam njive.. Reko posto ce kisa necu da spremam pa da pokisne reko ajde bar da pokisne to sto sam posejao i tako je i bilo...

Pa moram se malo zafrkavati poludi covek samo od rada. :osmeh: Ovako mi je sad zanimljivo jos je ta parcela pored puta ako nikne cudice se ljudi barem,ako ne nikne recice gle budala bacila seme... :haha: :haha:

Ali nema veze malo se zafrkavam.. :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Ciro i ja sam nekad bio mlad i lud,ali bas toooliko... :ppozdrav:
Sad ste Mindjusar i ti postali konkurencija jedan drugom. :osmeh:

Cekamo da se javi kolega Mindjusar.. :osmeh:
 
Ja bi od ponedeljka ako vreme dozvoli,krenuo sa setvom,ali ove godine sa sojom,jer sejem i na 50cm,a traktor raširen,sejalica na 50 zakačena,a odma posle i kukuruz
 
[/QUOTE]Zamenicu raonike ovo je bila proba.. Treba za neki dan da idem da ih uzmem... Neisplati mi se da se zafrkavam da varim kad kostaju 2000din...[/QUOTE]

Е бре Ћиро, овамо ситничариш, пуно ти пара за нову Мајевицу, Олт или Агрију, купиш половно и онда целу растуриш и све шта треба мењаш за ново.
Све ми се чини да ти купујеш половно да би имао шта да шрафиш.:osmeh:
Требао си купити ново домаће, исто ти је, и тамо кад купиш одмах све мораш редом да зашрафиш.:haha::ppozdrav:
 
Е бре Ћиро, овамо ситничариш, пуно ти пара за нову Мајевицу, Олт или Агрију, купиш половно и онда целу растуриш и све шта треба мењаш за ново.
Све ми се чини да ти купујеш половно да би имао шта да шрафиш.:osmeh:
Требао си купити ново домаће, исто ти је, и тамо кад купиш одмах све мораш редом да зашрафиш.:haha::ppozdrav:

Barem je majevica poznata po montazi lezajeva mede in PRC prve sezone bi verovatno stezao samo strafove a druge bi i lezajeve menjao :haha:
 
Zamenicu raonike ovo je bila proba.. Treba za neki dan da idem da ih uzmem... Neisplati mi se da se zafrkavam da varim kad kostaju 2000din...[/QUOTE]

Е бре Ћиро, овамо ситничариш, пуно ти пара за нову Мајевицу, Олт или Агрију, купиш половно и онда целу растуриш и све шта треба мењаш за ново.
Све ми се чини да ти купујеш половно да би имао шта да шрафиш.:osmeh:
Требао си купити ново домаће, исто ти је, и тамо кад купиш одмах све мораш редом да зашрафиш.:haha::ppozdrav:[/QUOTE]

Pa ima malo istine voli ja srafati puno.. :osmeh:
 
Ciro,garantujem da si napravio pometnju u selu kad si prosao sa sejalicom :haha:

Nepitaj nista.. :haha: Gledali me ko da vodim mecku.. :haha: A najace je bilo da lik nekoliko parcela dalje ore i svo vreme gleda u mene... :haha:

- - - - - - - - - -

Sad se kajem sto nisam posejao jos ranije.. Jel garanturjem da od sutra svi sto me videli krecu da seju... :haha:
 
Nazad
Vrh