Iskustvo poslovanja sa hladnjacama

Ćegovac

Član
Učlanjen(a)
20 Feb 2011
Poruka
402
Lokacija
Čačak
Postovane kolege,

Zbog velikog broja hladnjaca koje se bave otkupom malina a ne posluju u skladu sa dobrom poslovnom politikom i onih koji korektno posluju,otvaram ovu temu gde bi smo naveli ime hladnjace,njenu adresu i kratak komentar o licnom iskustvu sa pomenutom hladnjacom,novinski tekst ili tekst nekog mediskog portala.

Molim vas bez cuo sam,rekli mi jednostavno licno iskustvo(negativno ili pozitivno)

Odvojimo zito od kukolja.

- - - - - - - - - -

Izbegavajte ovu hladnjacu,

Hladnjaca Miralex Fruit D.o.o. Cacak

http://glaszapadnesrbije.rs/756539/Strajk-gladju-zbog-neisplacene-maline/
http://www.glaszapadnesrbije.rs/dp_press_slike/strajk%20gladju%20ispred%20miraleksa.jpg
 
Cegovac
Sa moje strane imate podrsku,i tom nesretnom Ivanjicanu (a koliko vidim ima ih jos) najbolje se moze pomoci dizanjem celog slucaja na visi nivo javnosti.a samim tim bi se ujedno javno obelezili takvi njima slicni .A buduca praksa svih malinara bi trebala biti raditi sa vec proverenim kupcima,a ako se radi sa nepoznatim i sa kupcima sa strane to raditi ISKLJUCIVO po modelu pare na vagu,ito svaki put---tj.samo za gotov novac. Zanimljiv bi bio komentar Vlade Spasojevica na ovaj slucaj (izuzev ako nije u nekoj "ljubavnoj" vezi sa doticnom) da javno kaze sta misli isto kao i ja sto sam pisao javno o onom sto pojedini proizvodjaci nerade dobro.
Koliko god bili razlicitih stavova,misljenja,i pristupa, mislim da je na ovom forumu jako izrazena kolegijalnost,i da ovaj forum lici na lep zbir razlicitosti.
 
odlicna je tema mada ja do sada nisam imao losa iskustva u nasoj okolini i nemam komentare ali saosecam sa prevarenim ljudima
 
odlicna je tema mada ja do sada nisam imao losa iskustva u nasoj okolini i nemam komentare ali saosecam sa prevarenim ljudima

Postovani kolega,takodje mozete dati pohvale i za veoma dobre i nadasve korektne hladnjace(ovde o ceni robe necemo polemisati jer to uglavnom nije do njih),da ne bude da i takvih nema.Znaci ako neko godinama saradjuje sa nekom hladnjacam i ako je ta saradnja konstantno zadovoljavajuca,da ne kazem u usponu.
 
Pozdrav kolege forumasi, ovde kod vas na malini je uvek zanimljivo (ja sam sa jagode). Dopada mi se sto vodite veliku politiku i ova vasa situacija me podseca na jednu slicnu situaciju od pre 15, 20 godina, kada je u Srbiji svaki grad imao svoju mlekaru, one se nesto medjusobno takmicile, klale, a mi po potrebi davali mleko jednima i drugima, u zavisnosti na koga se naljutimo, zivelo se nekako. Onda jednog lepog dana pojavise se neki drugi veliki igraci. Na pocetku je sve bilo lepo. Bilo je tu i davanja i junica i kredita i semena, sve sto pozelite, mleka je bilo kao reka i svi su se bavili time! Dobre cene, redovno placanje, sve super! U medjuvremenu pogasi se najveci broj ovih drugih mlekara i ostadose samo 2-3 velika igraca i jedan domaci. E, posto se to desilo, pravila su se malo promenila...pretpostavljate u ciju korist. Danas u Srbiji kazu nikad manje krava i manje mlekara, a i mleko je uglavnom uvozno. Iz te takve situacije ja zavrsih u vocarstvu, ali tad je jos moglo i da se bira, a bojim se da je sad jedini izbor svima vocarstvo i da ce ova prica mnogo brze da se ponovi. Mozda nekom ovo bude i poucno...
 
Ponovo pozivam javno VLADU SPASOJEVICA da prokomentarise ovaj slucaj nesretnog otkupljivaca iz Ivanjice i njegovog hladnjacara,a,ako ne neka se sam prepozna u tome.
 
Молим да ми неко каже пошто су ове године у просеку хладњаче откупљивале малину у Србији. Чисто да упоредим купину и малину. Хвала
 
evo da vam i ja kazem moje iskustvo. sa hladnjacom sam prosao veoma lose ali apsurd je sto je to moja hladnjaca. mesto da prodam robu po 227 ja u nju ulozim jos20tak dinara i sad dobijam 190-200. e toliko o mini hladnjacama i bilo kakvom ulaganju i sigurnosti .
 
evo da vam i ja kazem moje iskustvo. sa hladnjacom sam prosao veoma lose ali apsurd je sto je to moja hladnjaca. mesto da prodam robu po 227 ja u nju ulozim jos20tak dinara i sad dobijam 190-200. e toliko o mini hladnjacama i bilo kakvom ulaganju i sigurnosti .

opet dobijas dobro nama su isplatili u proseku 165 din , a recimo da si prosle godine imao umesto 210 dobio bi 350 din tako da druze neko bude pukovnik a neko pokojnik
 
evo da vam i ja kazem moje iskustvo. sa hladnjacom sam prosao veoma lose ali apsurd je sto je to moja hladnjaca. mesto da prodam robu po 227 ja u nju ulozim jos20tak dinara i sad dobijam 190-200. e toliko o mini hladnjacama i bilo kakvom ulaganju i sigurnosti .


Imao si sigurno ponudu 257 pre dva meseca. Ali to je takođe bilo malo u odnosu na uložen posao ali to je kocka.


Inače ovih dana izađe i Nektar konačno sa cenom. 232din. Stanić i ostali još nemaju cenu. Des Kur još u septembru odredi nekoliko cena ali otprilike 236 din na terenu otkup.
 
losa vest za miker , najava velikih da nece razdvajati miker sledece godine, po meni onda mu nece biti ni isplativa proizvodnja.
 
Nazad
Vrh