Prihranjivanje pšenice

Niti sam veci strucnjak od Dencica niti ikome drzim predavanje. Ko hoce da baca AN neka baca,a ko hoce Ureu nek baca. Da te potsetim ti si rekao da je kasno za ureu,a ja te pitao zasto i zbog cega. Nevidim tu nikakav sarkazam ako te lepo pitam da mi(nam) objasnis. Ne zelim da vredjam tvoje intelektualne sposobnosti niti mi je to namera. :cao:
 
Bolje sagledaj realno svoje intelektualne sposobnosti,nemoj samog sebe precenjivati previse :cao:
 
Postajes previse naporan,nemam nameru tebi bilo sta vise da objasnjavam vidim da ne vredi,lepo sam te uputio da procitas nesto pametno ali Ti neces.Vec nekoliko puta kazem da necu vise da polemisem sa tobom i da nemam nameru da se svadjam a vidim da ti imas.Ja cu po onoj narodnoj pametniji popusta :cao:
 
U subotu prihranili psenicu sa drugom dozom ( pre mesec dana bacili oko 80 kg uree ) baceno na jecam 100 kg/kj An-a , a na psenicu oko 80 kg/kj AN .
 
pravilo je da nema pravila sve zavisi od vremenskih prilika padavina razvijenosti useva svaka godina je drugacija lane prva prihrana urea 3 februar a ove godine treci mart od 90 do110 kg po jutru an za koju nedelju :cao:
 
Mogu li pitati zašto koristite Ureo i AN u gnojidbi kod pšenice i ne KAN?
Nekako kod nas služi se samo KAN, neki i 3x15 kod 1.gnojidbe.
Kod Uree problem je što od svih đubriva najviše zakiseli tla a problem je i sama izvedba gnojidbe jer vjerojatno mora biti izvršena prije samih oborina.
 
Dao si sam sebi odgovor !!!
Kan se primenjuje kod kiselih zemljista.
Ko nema kiselo zemljiste kao mi u Backoj radimo sa ureom ili anom.
 
davno je bilo
2njhvnr.jpg
 
Treba biti retard pa bacati ureu kad je napolju minus, a i tako ce se zadrzati jos podosta. Malo treba i procitati neku knigu, pitati na kraju krajeva.
 
paorpaor je napisao(la):
Treba biti retard pa bacati ureu kad je napolju minus, a i tako ce se zadrzati jos podosta. Malo treba i procitati neku knigu, pitati na kraju krajeva.
apsolutno se slažem.
nego da nemaš neki savet za mene...
kad se ovaj sneg otopi, ja najmanje 10 dana neću moći u njivu, pod uslovom da ništa ne padne, da sunce sija i da pirka vetrić...
 
Nazad
Vrh