Prihranjivanje pšenice

niko to ne moze da ti kaze. zavisi kako je djubreno prethodnih godina, sta je bio predusev, koliki je rod bio prosle godine...
ali ako insistiras na odokativnoj proceni, onda najmanje 60kg azota po jutru, pa ti to pretvaraj u kilograma uree i ana.
 
ako noćas nebude neka kišica sutra idemo da prihranimo pšenicu jer u četvrtak nanovo kiša i zahlađenje, ko može da udje u njive da uradi 1 prihranu
 
Ja sam danas konacno prihranio psenicu APACH sa urejom i to 150kg po jutru,e sad koliko bi trebalo jos An-a po jutru baciti krajem marta??
 
Ako onaj od gore dozvoli,a nesto bas i nismo u zadnje vreme sa njim najbolji,sutra bi trebalo da prehranimo psenicu. Ove godine ce cinimi se dobiti jednu prihranu jer za drugu nece biti vremena. Bojim se da ce biti dosta kasno ako se ostvare ove prognoze u njive necemo pre 20-og marta,a onda treba bacati ureu za kukuruz i soju.
 
Za subotu i nedelju najavljuju -4,-5 stepeni, onda cemo prihraniti.
 
danas u nasem kraju akcija svi prihranijivali malo se lepilo al nije strasno sto kazu dok pridnji tocak nije zelen nije ni strasno
 
I mi razbacili 13 jutara, ostalo jos 20, nadmo se sutra pre kise.Malo se lepilo, ali... :D
 
Takodje zavrsio.Njive su na dva kraja atara i neverovatno nigde nikog,mada kad smo malo bolje sagledali zita nikad manje, ni da nam je Veselinov minstar.
 
Danas smo prihranili 11kj , sa 200kg po jutru , pola-pola , 100an 100urea

9hum9t.jpg

9u4r6c.jpg

33y5hlh.jpg

169qdkl.jpg
 
I ja danas prehranio pšenicu AN 130 kg, drugi deo krajem marta. U njivi je bilo suvo, ali putem da bog sačuva. Naša ekonomija svaki dan ide po polju pa su vagaši do kolena.
 
Juce prehranjena psenica. Uslovi za rad su bili dosta dobri,nije lepilo za tockove,a trag traktora se jedva poznavao. Psenica u dosta solidnom stanju sobzirom na datum setve 28.10. Bokorenje krenulo i cinimi se da je za sad OK.
 
Kod mene pada kiša, a juče rasturio ureu na pšenicu.Sad se neće ni videti da sam je rasturao :haha:
 
Nazad
Vrh