Prihranjivanje pšenice

Jugos je napisao(la):
A bilo je puno snega ove zime,kako sad deficit azota kad bilo tolko sneznih padavina ili (azota)? :sta:
Padavinama tj kišom se azot ispira u dublje slojeve a kiša smo imali.
~Kiki~ je napisao(la):
Valda u pore snega se "skuplja" , azot iz vazduha . :sta:
Tako barem kažu pametniji.
 
Sutra javljaju mraz pa ako bude tako odoh ujutro da prihranim psenicu po prvi put sa 150 kg AN-a po jutru :cao:
 
mi smo prekjuce bacili ure-ju,rucno je pobacali,nas 3 za sat i po,jutro i po je bilo odradjeno.
 
prekjuce je bilo lepo,prosusilo se da se moze lepo ici kroz nju,naravno pesice,traktorom ne.
 
U ponedeljak bio zadnji mraz ove godine i 100kg/kj AN-a sam rasuo po njivi a ova današnja kiša je bila kao Vegeta.
 
ZRENJANINAC je napisao(la):
Ljudi pa jer kod vas pada kiša? kod mene bacanje veštaka tek sledećeg meseca

Kod nas je bilo kiša u zadnjih nekoliko dana, a i danas se očekuje (zicer), tako da sam uspio uhvatiti malo sunca da bacim gnojivo po relativno prosušenoj njivi.

Temperature su u porastu, vegetacija-porast žita kreće, a s njom i potrošnja gnojiva kojeg ako nebude bilo u ovoj fazi bit će manje formiranje broja zrna u budućem klasu. Stoga čim se pruži prilika valja žita prihraniti.
 
Branko je napisao(la):
U ponedeljak bio zadnji mraz ove godine i 100kg/kj AN-a sam rasuo po njivi a ova današnja kiša je bila kao Vegeta.
Ija sam u ponedeljak prihranio psenicu bilo je mraza tako da je ispalo super oko 150kg AN-a po jutru. :D
 
ja sam danas prihranio 1ha sa 170kg an + 140 kg urea pomesano jos me i kisa malo uhvatila taman da se djubre pocne topiti. iako je bilo vlazno nije lepilo za tockove, za koji dan cu prihraniti jos 1 kj sto mi je ostalo tamo je zito gusce pa nece traktor ugaziti ako padne i neka veca kisa
 
ja jos nisam radio prvu prihranu psenice sorte Apach i cim vremenski uslovi dozvole,prihranicu je,ali bi me zanimalo koliko ureje treba baciti po jednom jutru da bi prinos ove psenice bio dobar a da ne polegne?
 
Stifler je napisao(la):
ja jos nisam radio prvu prihranu psenice sorte Apach i cim vremenski uslovi dozvole,prihranicu je,ali bi me zanimalo koliko ureje treba baciti po jednom jutru da bi prinos ove psenice bio dobar a da ne polegne?

da ne lupamo bezveze trebalo da uradiš analizu zemljiša,
 
to si u pravu ali nazalost nisam vrsio analizu zemlje ali u jesen sam bacio 150kg petnaestice po jutru i sad treba prihraniti ali iz dva dela prva prihrana urejom sto pre a druga negde krajem marta ali sa AN-om. e sad da ne preteram jel dovoljno 100kg ureje po jutru ili moze i vise a AN-a isto toliko ili manje??
 
Nazad
Vrh