Prihranjivanje pšenice

Te preparate reklamiraju da sadrže i neke mikroelemente koji se usvajaju folijarno. :sta:
Ja do sad nisam probao ništa od toga, a čitao sam jedan tvoj tekst na sajtu savetodavne službe u kome piše da ste radili oglede i da nije bilo rezultata. Radili ste i tretman semena i folijarno, ako se dobro sećam?
 
Folijarna prehrana psenice nema velikog znacaja osim nekih korisnih mikroelemenata.Ali nije na odmet dodati kada seradi prskanje od korova,stetocina i bolesti jer doprinosi opstem zdravlju biljke,a sto su biljke zdravije to je veci prinos.Slavoli i ta neka domaca carolija je promasaj,ali strane kompanije imaju folijarna djubriva veoma dobra i ne skupa da ih sada ne reklamiram i njih treba probati.Ja jesam i videli se neki efekti.
 
Mikrobiološka đubriva sadrže žive organizme (bakterije) u sebi. Da bi delovala, treba te bakterije da ostanu u životu od punjenja do tretiranja. Ko meni garantuje da su te bakterije i dalje žive u ambalaži u kojoj se prodaju, pogotovo kad stoje u izlozima polj. apoteka, izložene sunčevim zracima. Zato nikad ne koristim mikrobiološka đubriva, pogotovo ne zato što ih bezobrazno reklamiraju. Bio sam na jednom predavanju gde su govorili o Slavolu i na svako postavljeno pitanje da li Slavol može da se koristi za to, i to, i to ... , odgovor je bio može. Imao sam utisak da bi i na pitanje da li Slavol može da poveća kompresiju traktora odgovor takođe bio može! :haha:

A što se tiče folijarne prihrane, jednom sam koristio Kristalon, jednom Kemiru i nikakva razlika nije bila u odnosu na rastopljenu Ureu. Poslednjih godina sam potpuno batalio folijarnu prihranu.

Inače, ja sam danas prihranio moje jedno jutro žita. Bacio sam 125 kg uree i to mu je sve za ovu godinu. Sneg je 12-13 cm na njivi.
 
Ja probao Murtonik, Kristalon i rastopljenu ureu. Murtonik je sran.e, kristalon je dao neki efekat kao i urea ali je dosta skuplji. Ja rastopim ureu kad radim zastitu od korova i to je to od folijarnog.
 
Član Deda Lala tvrdi da je Slavol jako dobar za sve, u nekoliko tema ga je hvalio.
Neko je letos napisao da je sa Slavolom imao veći hektolitar i prinos pšenice (22m/kj netretirano, a 26m/kj tretirano).
Možda ne deluje na svaku zemlju isto? :sta:
 
Jedino cim sam ja uspeo da dignem hektolitar kod psenice je fungicid i rastopljena urea(an). Ostalo je sve sranje kroz gusto granje, nista !
 
Da, zajedno sa sekatorom tamo negde kkrajem marta pocetkom aprila, ustvari sve zavisi od vremenskih prilika. Mnogo dobra stvar koju bi preporucio svima.
 
Najbolja primena Falkonom ili nekim drugim fungicidom je vezana za vremenske prilike i uslove pojave oboljenja.A to je kad temperatura dostigne 20-ak stepena i bude velika vlaznost vazduha.Moje misljenje da ove godine nece pre pocetka aprila do toga doci.
 
Nazad
Vrh