Prihranjivanje pšenice

ali 1cm snega pod pritiskom od 20 bari :haha: :haha: :haha: :haha:
znam samo da u 1kg snega ima vise azota nego u fertilove 3x15 :haha: :haha: :haha:
 
i mene vec brine ovaj sneg , ako bude jos padao ja ne smem ni kilogram azota da bacam , jer meni psenica svake godine polegao, samo me brinu racuni kako cu podsticaje dobiti ako nekupim ni jedan kg vestaka......
:haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
 
Pre par godina sam čuo nešto u vezi padavina,neki meteorolog je izjavio : "padaće zotna kiša".
Možda neko zna više ?
 
Cime prihranjujete psenicu preko lista? Ozbiljno pitam iako je lepa ova sala sa snegom,ja sam koristio wuxal super i nije lose,ali ako ima bolje sretstvo dajte iskustvo. :ppozdrav:
 
Danas je moj drug probao i mnogo slajfuje kada se okrece na krajeve,dole je kaze dosta meko i utapa se traktor.Samo je jedan rasturivac izbacio i odmah kuci.. ::lose:: Probace kada bude stegao jaci mraz a sneg bude plici. :D
 
Preporučuju od 3-5% na 100 litara vode.Ja sam išao i više i nigde nije bilo ožegotina ili nekih problema.
Što je pšenica veća može se i količina ureje povećati.
 
Ja cuo samo 5kg na prsaklicu,vise moze da izazove prortastanje izdanaka i ozegotine ako nastupi jaca vrucina u nekoliko narednih dana.Ipak hvala na sevetu,probacu na neki hektar.
Post je spojen: [time]1298734756[/time]
_________________________________________________
Ja cuo samo 5kg na prsaklicu,vise moze da izazove prortastanje izdanaka i ozegotine ako nastupi jaca vrucina u nekoliko narednih dana.Ipak hvala na sevetu,probacu na neki hektar.
 
Kakve bre posete?! Nema toga ili mi nije rečeno. I ovako sam se dvoumio, pa sve dok ne uzmem preparat mogu da ih otkačim.
 
srdjuanzorz je napisao(la):
Cime prihranjujete psenicu preko lista? Ozbiljno pitam iako je lepa ova sala sa snegom,ja sam koristio wuxal super i nije lose,ali ako ima bolje sretstvo dajte iskustvo. :ppozdrav:
Probaj tecni Uan,to ti je topljena urea u amonijacnoj vodi,super je.
 
ja ću probati EKOBUSTER2 nije skup pa ću videti ima li to efekta ili je samo rekla kazala neverujem nikome dok se sam ne uverim :D
 
pidikanac je napisao(la):
ja ću probati EKOBUSTER2 nije skup pa ću videti ima li to efekta ili je samo rekla kazala neverujem nikome dok se sam ne uverim :D
Koliko košta preporučena doza za kj?
 
Ekoboster 2 je oko 800 din/l i ide 1l/ha.
Radi u dva navrata ako si u mogućnosti i biće vidljivih efekata.Hektolitarska težina se povećava u odnosu na ne tretirani deo njive.
 
Nemam ništa protiv svih nevedenih ekobustera, slavola i ostalih folijarnih varijanti samo, pitam se koliko ograničenja za usvajanje hraniva iz zemljišta trenutno imate na Vašim parcelama. Objasnite mi čemu Vam služe svi ovi preparati? Ali objasnite Vašim jezikom a ne rečenicama reklamnog materijala. Ja sam npr. koristio tečna min. hraniva kada je grad naneo delimične štete, kada je ostao trag prskalice od prethodne godine, nije mešač radio pa je sve sa dna, mislim hemija, imala rezidualno dejstvo na pšenicu. Ta širina trake celom dužinom parcele je bila žuta. Kristalon je rešio stvar za 7 dana, vratio zelenu boju i nastavila se normalno vegetacija. Sa Slavolom sam imao oglede 2 godine na pšenici i nisam imao pozitivan efekat. Možda ne znam da ga primenjujem? :haha: Probao sam i Zeolit ali ništa. Murtonik je 1998 imao velik i ozbiljan ogled na pšenici ali, ništa. Čak ni posle statističke obrade podataka. Nije mi jasno šta želite da postignete sa Slavolom, kada su u njemu zemljišne bakterije i kada bi trebao da stigne do zemljišta, kako bi bakterije omogućile pretvaranje nepristupačnih oblika elemenata u pristupačne za biljku. One to rade brže od hemijskih procesa u zemljištu koji zavise od vlage i temperature. Bakterije naseljavaju zonu oko korenovih dlačica koristeći izlučevine korena za svoj život. Nije mi jasno da onda folijarno biljka usvaja ovakvo hranivo.
Preporuka - ako su Vam pšenice na prevlaženoj parceli, delove koji nisu pod vodom tretirajte nekim folijarnim hranivom od Yare ili Timac Agra koji su spec. za takav tretman, naravno čim možete da uđete u parcelu. Biljkama koje su "ronile" sačekajte da se pojavi boja, ako ozelene može AN na celoj parceli.
Izvinjavam se, nešto sam se raspisao. Bio sam u Nemačkoj i SAD kod polj. proizvođača i jedino smo mi "ludi" za nekim "brzi rast kose" preparatima.
Gariša. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh