Prihranjivanje pšenice

Ako smo dobro izračunali bačeno je oko 140 kg /kj i to mu je za ovu godinu sve .
 
Mi smo danas na 8 lanaca bacili 900kg urea, kasnije još toliko An-a i to je to.
Taman smo završavali kada je počelo da topi, negde oko pola deset.
Valjda će se isplatiti. ::novac::
 
Miroslave nek se tebi Dragan 18 smeje koliko hoće ali ti si u pravu.
Prilikom kristalizacija (smrzavanja) vode pri padu na zemlju određeni deo atota iz vazduha se vezuje u te kristale.Mi te kristale zovemo sneg.Sad me mrzi da tražim ali se tačno zna koliko kg snega(cm) koliku količinu azota unosi u zemljište prilikom topljenja.
 
ne samo od snega već i od kiše.
na žalost, količine su zanemarljive.
3-5kg po jutru godišnje.
 
tarana je napisao(la):
ne samo od snega već i od kiše.
na žalost, količine su zanemarljive.
3-5kg po jutru godišnje.
To ne zavisi od godine nego od količine padavina i trenutne temperature pri kojoj se vezuje azot.Imao sam taj dokument i probaću da ga nađem.
 
zaavisi i od industrijske aktivnosti u regiji.
zavisi od milion stvari, ali je poenta da su količine udupekonja.
 
Mi smo rano jutros uspeli da bacimo na oko 20 kj oko 100 kg/kj uree. Moram i sutra poraniti da bi zavrsio sa prvom prihranom. Druga ce biti u vidu AN-a tskodje sa oko 100 kg/kj tamo negde krajem marta ili pocetkom aprila.
Inace islo je dosta lepo, nije se lepilo, ali je malo tonuo traktor tako da su ostali tragovi.
 
diklofen je napisao(la):
Miroslave nek se tebi Dragan 18 smeje koliko hoće ali ti si u pravu.
Prilikom kristalizacija (smrzavanja) vode pri padu na zemlju određeni deo atota iz vazduha se vezuje u te kristale.Mi te kristale zovemo sneg.Sad me mrzi da tražim ali se tačno zna koliko kg snega(cm) koliku količinu azota unosi u zemljište prilikom topljenja.
Bas me zanima, mora da je to neko novo kruzenje azota u prirodi. U kom obliku "pada" azot u zemlju ?
 
Nazad
Vrh