Prihranjivanje pšenice

toshiba je napisao(la):
pujol je napisao(la):
Kad je najbolje da se pobaca KAN nije li jos rano?
KAN je vise za kukuruz, AN ti je bolje a njega baci kad budes siguran da vise nece biti snega ili dugih mrazeva. Naravno ako si bacio jesenas ispod zita 3x15, MAP, DAP...
A šta ćemo ako mu je ph4,5 i 5 kao kod mene?? Inače KAN sam bacio i zato što nisam ništa jesenas. Nemojte bacati AN i Ureju ako su vam kisela zemljišta.
 
Ako nisi nista bacio jesenas to je druga prica, ali AN ne skodi toliko kiselom zemljistu kao Urea. Mogao si "Eurofertil" da bacis 3x15 umesto KAN-a, jes da je skuplji ali se brzo razlaze! Dakle moze se baciti odozgo ma koliko cudno to zvucalo!
 
U pravu si da treba baciti KAN na kiselo zemljiste ali ne ovako rano,ako zazimi kao sto verovatno hoce bice jako malo efekta od te prihrane :cao:
 
ja sa prihranom psenice cu jos malo sacekati, bar jos dve nedelje, jer ako bude zime (minusi) a najavjuju efekat ce biti slabiji a bacanje para je nezahvalno. Ja planiram prihranu sa An-om i to 200 kg na jutro u dva navrata. Prvi krajem februara a drugi za tri nedelje . Naravno prateci vremenske prilike. Ovako radim vec godinama
 
Boga mi danas u ritu upadao traktor ,oko 15 cm tragovi u izfreziranoj zemlji.Mislim da će ujutru smrznut samo kora kad uđeš u njivu ima da bude tragova.Nadam se da nisam u pravu ,javi sutra kako si prošao :cao:
 
Planirali smo da prihranjujemo pšenicu ali džabe smo ustajali,slab mraz svega -2 -3 .
 
paorpaor je napisao(la):
Kod nas u selu jos niko nije prihranjivao psenicu, a prva ce to da ucini zadruga sutra ujutru.

Ajde da se samocitiram i da kazem da zadruga ipak nije uspela jer kazu propadaju sa praznim rasturivacem. Tako da ce ipak sacekati da to odrade kad i ostali, krajem februara.
 
10 jutara odradjeno.
uspeo cak i na parceli, od koje me je znoj obliv'o, samo od pomisli kako da stignem do nje.
na 2-3 mesta propadao.
samo zazmurim i pun gas!
bolje od ovog tesko da ce biti.
 
Samo neka duva .Juče duvalo nešto malo i zemlja počela da suši tj. da beli.Baciće se resto kad prestane.Daleko je mart.
 
Jutros smo se premišljali da li da idemo ili ne.Uradilo se dobro pošto je visok teren.
 
Nazad
Vrh