Prihranjivanje pšenice

Rale 83 je napisao(la):
paorpaor je napisao(la):
Ide im prodaja, prosto su zateceni ::namigivanje::
Na ovim cenama , mnogi ce zakidati na prihrani , pa se plase da nece prodati dovoljno , navlace potok nanjihovu vodenicu ,dok seljaci jos imaju para , ja imam AN za 50% povrsina , i razmisljam kako jos da reduciram a snega trenutno ima oko 60cm bice i azota , mozda ce i neke kisele kise da potpomognu :haha: :haha: :haha:
Tu pogodnost imamo samo mi u blizini Panceva. :haha:
 
Ja cu cekati najavljeno zahladjene sa malo snega za drugu polovinu februara. Jer ako sad bacim ureu a ne bude bilo padavina dobar deo ce izvetriti (danas temperatura na suncu 23 C ).
 
Urea je vec u dvoristu i ceka, a AN ide u drugoj prihrani tamo negde krajem marta pocetkom aprila pre prskanja sekatorom.
 
bio sam danas sa jednim agronomom i savetuje mi da prihranim prvo anom,krajem februara i pocetkom marta,a kasnije urejom,krajem marta i pocetkom februara!da li je u pravu?vidim da ovde svi pisu prvo ureja pa an pa me je zbunio skroz!
 
Nije kod nas baš neki kvalitet zemljišta,mešano ne bacam godinama a sorte su apač i balaton koje vole azot i jos vecinom na suncokretistu,jedino mozda smanjim na rapsodiji da nepolegne,mada cu je prskati od rasta tako da....
 
nikola ilic je napisao(la):
Nije kod nas baš neki kvalitet zemljišta,mešano ne bacam godinama a sorte su apač i balaton koje vole azot i jos vecinom na suncokretistu,jedino mozda smanjim na rapsodiji da nepolegne,mada cu je prskati od rasta tako da....
kad prskas modulatorom rasta,objasni malo postupak? :ppozdrav:
 
da da i mene zanima taj modulator rasta, i vidim da neko nesto pise, ja sam danas htio ici pa me odgovorili, odusto sam i drago mi je, necu niti ici dok snig posve neode a onda cu ici 150 kg po jutru kana ali cu na dva puta ici... tak radim svake godine i dosta se dobro pokazalo, znaci bez ureje...
 
1.po preporuci strucnih lica,80kg urea ovih dana,a krajem marta 110kg an po kj. 2. 200kg an ovih dana,a krajem marta jos 100kg an po ha .koja je bolja kombinacija
 
Nazad
Vrh