Motokultivatori - opšta tema

Možda ima ali nisu urezane u limu kuda ide poluga menjača.To znam na dva primerka.Na jednom su urezali,a na jednom (firma)nisu hteli.
 
To je zbog brzine koju postize,ako nisu dobre kocnice i za rucke sedne klinac zeljan svega i svacega,eto problema :nono:Znam mnoge koji su leteli u sanac,pa i gore stvari.Zbog toga nema u zvanicnoj verziji 4.brzine
Labin progres nema 6 bzina,mozda je covek mislio 4 brzine+ dve brzine kardana koji goni prikolicu i tako se krece dosta brze(sto je za transport odlicno)u tom slucaju ima 6 brzina :D
 
Brat i ja smo pred par dana vozili stupove od struje s IMT 506, kultivator je zmaj ::svaka cast:: nepoderiv je, brz i pouzdan. Inače se je u svojem dugom životu navozio svega, od pijeska,zemlje i drva do kukuruza i bala sijena. Mi ga ne štedimo, dok ide ide.Na snimci je vožen na max. pola gasa, teret je bio 2m van prikolice pa je dizalo prvi kraj.
Evo snimke, malo je lošija jel je snimano mobitelom.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ePSXBzK-6jM[/youtube]
 
Веома повољно сам набавио мотокултиватор Мио Стандард Ф-700, са Хондиним мотором. Машина је '79 годиште, купио сам је као мачку у џаку, наводно негде јој помало цури уље из мењача. Сутра ћу пробати да упалим, па ћемо видети како сам прошао. Имам башту од десетак ари, мислим да бих са овом машином (под условом да ради) задовољио све потребе у вези обраде земље и превоза приколицом. Има ли неко искуства са овим култиватором, евентуално линк где бих могао да техничке податке?
 
Takvu makinu je imao moj deda,bila '78.god.prodali smo je pre 3 god i jos radi.Sta da ti kazem osim da sve sto je dobro na njoj uradili su japanci,a ovo drugo braca hrvati.Ono cega se ja secam je bio problem kod karburatora(stano je prelivao)ali to se da srediti i problem bombine.Vremenom popusti i kad se zagreje pocne da zajebava,to smo resili tako sto smo joj vezali bombinu cini mi se od wartburga.Sto se menjaca tice,to su japanci elegatno resili preko lanca u samom menjacu,a kaisem izmedju motora i menjaca(divota).Ako curi ulje,to je samo propao dihtung koji mozes sam napraviti od kartona ili plute,u menjac ti ide sae 30,a ne sae 90.Ulje u motoru je sae 30,a gleda se tako da je postavis u ravan polozaj i kad odvrnes cep,koji se nalazi napred ispod bloka,mora se videti ulje tek da se ne prospe.Ukratko toliko,ako te nesto zanima slobodno pitaj ::namigivanje::
 
Naravno,nekad je proizvodjac nalagao da se sipa obican od 86 oktana,kako tog goriva odavno nema,sipas 95 :D
Post je spojen: [time]1298042410[/time]
_________________________________________________
Hrvach@ zaboravio sam da prokomentarisem tvoju voznju sa imt 506:sto bi rekao Cane iz partibtrejkersa"ludo i brzo"samo vodi racuna na rupe da ne pukne ruda,pa vas lansira u neki jendek :haha:
 
Nije to ništa strašno za nas :cool:. Ruda je već jednom pukla,ali sva sreća doma na dvorištu. Ovo kad smo se vozili po rupama nije bio neki veliki teret, izdržao je on i puno više :bravo:. Imamo još labin progresa 8ks koji je noviji i služi samo za frezanje,košnju i ostale teže poslove. Šta se tiče brzine i općenito osobina kod transporta ne može se mjeriti s IMT 506. Istina je da više tereta povuče,ali je prespor, nizak pa je problem kad se vozi po mekanoj zemlji hoće nasjest do motora. IMT je visok pa teško nasjedne,žilav, odlično prima gas, nema tog tereta koji ne bi povuko i šta je najvažnije slabo se kvari i nepoderiv je.
 
Treba imati i jednog i drugog i podeliti im poslove po snazi i nameni,jer tako jedan cuva drugog :ppozdrav:
 
Pozdrav svima.Imam imt 506 sa ugradjenim elektronskom bombinom, zadovoljan sam kako pali,ali mi se desava da u toku rada kad naleti na prepreku promeni smer kretanja, odnosno prebaci sam u rikverc. Da li neko moze da mi pomogne sa nekim savetom?
 
Nemam 506 icu i zato nemam neki pametan savet,osim da (ako si iole vican alatu)otvoris i pogledas sto pre,jer ce ovako da napravi 300 lomova pa onda mnogo vise ::novac::na :cool:,pozdrav ::namigivanje::
 
dejan 351 je napisao(la):
Treba imati i jednog i drugog i podeliti im poslove po snazi i nameni,jer tako jedan cuva drugog :ppozdrav:
Upravo tako i radimo. Labinac radi teže poslove,a IMT služi samo za transport.
 
Е, данас сам имао пробну вожњу Хонде; упалила је из цуга и мало смо је провозали по дворишту, међутим цури јој уље из диференцијала... Питање за мајсторе: Како се мења семеринг на осовини? Може ли да се скине споља или се (недај Боже) мора раставити цео склоп?
 
imam hondu f 620 ,rastelovalo joj se paljenje.dosta ljudi mi je kazalo da tu poravke nema ali ako neko zna da moze neka napise,bio bih zahvalan.manifestuje se tako sto se motor zalece u radu.pri velikom gasu i opterecenju(kosa ili freza) gotovo da nestane zaletanje. ako neko ima da proda frezu koja ide na tockove kod f 620 neka mi se javi ili ako neko ima snimak takve freze u radu neka postavi . hvala
 
Ja imam IMT 507 sa njim uradim sve po bašti i oko kuće orem frezujem kosim travnjak zagrnem kukuruz na njivi (1,5 ha) jest da je spor ali sve u svemu ja sam sa njim zadovoljan. kada imaš vremena sve stigneš :ppozdrav:
sada će da posluži i u plasteniku :sreca:
 
Pozdrav svima!U nekom narednom periodu nameravam da kupim motokultivator,ali ,naravno pitanje je koji odabrati.Naime,nameravam sa njime obradjivati bastu i vocnjak,onako amaterski,povrsina je 25 ari.Molim vas za neki savet,iskustvo,posto vidim da masina ima svakakvih,i proizvodjaca i modela i jacih,slabijih.Da li sa njima moze da se radi i neko oranje bastice,ili je asov i dalje zakon.Da li cena znaci i kvalitetna masina,kao npr.Honda? :bravo:
 
svako ce napisati o onome sta ima,moj ti je savet da se negde licno uveris u rad i pouzdaost nekih masina.Benzinke(za manje povrsine):su nesto jeftinije,cesce se kvare(ali se lakse popravljaju),skuplje gorivo.Dizelke:malo skuplje,pouzdanije(po meni),jeftinije gorivo i mala potrosnja,a sto se odrzavanja tice ne kvare se cesto,ali kad stanu malo vise novaca,sto ih cini pouzdanijim.
Sto se tice kultivatora(moticica),vuceni su vise za osnovnu i medjurednu obradu,dok ovi montirani umesto tockova su dosta manipulativniji,ali tezi za rad.
Sto se tice oranja dobre su obe,s tim da se na laksim modelima obavezno montiraju tegovi i metalnli tockovi.To su neka moja iskustva,jer sam imao hondu (28 god)a poslednjih 15 god.valpadana 14ks dizel,pozdrav :cao: :cao:
 
Nazad
Vrh