Motokultivatori - opšta tema

pozdrav ljudi imam problem na MJENJACU MOTOKULTIVATORA MUTA GORENJE KOSOR SA DIZEL MOTOROM LA 300 LOMBARDINI ....

sko ro mi se potrosilo puzno kolo u mjenjacu i kupio sam novo i kada mi ga majstor u gradio sve radi mjenjac ide u sve brzine ali IMA PROBLEM KAD GA IZBACIM IZ BRZINE ( NA LER ) NEMOZE DA SE KRECE BLOKIRAJU MU TOCKOVI STVARA MI VELIKI PROBLEM KADA TREBA DA MIJENJAM BRZINE, KAD STISNEM KVACILO ZABLOKIRAJU SKROZ TOCKOVI NECE DA SE OKRECU....HVALA SVIMA U NAPRIJED
 
1. šta galamiš koji moj?
2. upa'o si k'o indijanac i još očekuješ odgovor
3. LA300 pa još i dizel
4. mutini točkovi (mjenjač) tako i radi , samo što ti izgleda neznaš za caku ::namigivanje::
5 . slobodno se ne nadaj odgovoru dok ne ispoštuješ neki kućni red ovdje na forumu :cao:
 
@Toka,pročitaj prvo pravila foruma,prdstavi se u temi za predstavljanje :cao: recimo da nisi znao,sada znaš,uradi tako i biće sve u redu :cao:
 
Bora je napisao(la):
@Toka,pročitaj prvo pravila foruma,prdstavi se u temi za predstavljanje :cao: recimo da nisi znao,sada znaš,uradi tako i biće sve u redu :cao:
........

HVALA NA SAVJETU PRIJATELJU NISAM CITAO PRAVILA...
 
TOKA je napisao(la):
Bora je napisao(la):
@Toka,pročitaj prvo pravila foruma,prdstavi se u temi za predstavljanje :cao: recimo da nisi znao,sada znaš,uradi tako i biće sve u redu :cao:
........

HVALA NA SAVJETU PRIJATELJU NISAM CITAO PRAVILA...
zasto pišeš velikim slovima to se na svim forumima smatra da vičeš na nekog
 
Vikend seljačina je napisao(la):
Iz prijašnjih postova stekao sam dojam da imaš Labinca od 8KS.
Takvi motokultivatori nisu imali kardanski pogon na prikolici, imali su samo oni od 14KS.
neznam štaje za tebe 14 konjski snaga ja sam u jednom postu napisao da je kod mene taj najaci iz tih prvi serija sa motorom LDA 450 ali iako svi tvrde da je njima 14 ks u prospektu piše 8ks.Naravno imam i orginalnu karadansku prikolicu koju je osjek proizvodio i imam isto takodje frezu i kosu.Mada kosu ne koristim jel je loše uradjena pa slabo kosi ona nema obrtni stepen nego je fiksna pa kad točak naidje na mravinjac ili neki drugi breg koliko se podigne točak toliko se diže i ta strana kose.
 
Labin progres Specijal ima 14KS (ima dva izlazna vratila za prikolicu i za priključke,ima brze i spore brzine,blokadu dif.itd)
Labin progres Mondial ima 8KS (ima tri brzine napred i jednu natrag,ima jedno izlazno vratilo za priključke)

Ako kažeš da imaš original kardansku prikolicu onda ti imaš ovaj prvi od 14 KS.
 
Vikend seljačina je napisao(la):
Labin progres Specijal ima 14KS (ima dva izlazna vratila za prikolicu i za priključke,ima brze i spore brzine,blokadu dif.itd)
Labin progres Mondial ima 8KS (ima tri brzine napred i jednu natrag,ima jedno izlazno vratilo za priključke)

Ako kažeš da imaš original kardansku prikolicu onda ti imaš ovaj prvi od 14 KS.
ja tebi kažem da u prospektu piše 8ks sutra ću ti skenirati i okačiti ali je tačno dva vratila donje za prikolicu i frezu gore za cenkular pumpu itd mada sam ja sve kačo na donje vratilo jer sam cenkular sam radio pa sam radio za donje tako sam prilagodjavao.
 
Ma sve OK.
Bez obzira šta piše u priručniku kod tebe se radi o jačoj verziji Labinca.
Onih tvojih 8KS mi je ulilo nadu da je netko napravio kardansku prikolicu za slabijeg Labinca.
Već neko vrijeme se razmišljam kako napraviti prikolicu i sinhronizirati pogonske kotače i izlazno vratilo na mom motokultivatoru (DMB 6 LD 360 na Labincu Mondial).
 
U svakom slučaju bilo o kojoj verziji da se radi prikolica može da se napravi samo treba volje i para a lako se dade izračunati obrtaji i koji bi kotači odgovarali ili da se odradi neko uskladjenje sa zupčanicima.A u svakom slučaju i da nisu uskladjene napravi samo neka koristi zadnju vuču on će bez problema ići svuda jel prednja mu ne znači mnogo kad jelagan.Ovde je se dosta ehsperimentisalo sanjima ima ih dva motora ugradjena u autu ima nekoliko komada neki moleri napravili kabinu i ugradili volan i menjač od auta na njega mali su potrošači pa se ljudi snalaze.Ja dugo vremena tražim mogućnost kako da napravim da dok su sihronizovane brzine isključim pogon na prednjim točkovima pa nisam našo rešenje jer je on na 5-toj i šestoj brzini puno brz za neki teret u transportu kad naidješ na manje uzvišenje moraš preći na sihronizovano a tada je dosta teže upravljati sa njim.Idealno bi bilo kad bi one dve brze i dve spore mogle da se koriste ali samo zadnja vuča kao što je kod IMT 509 i takodje i rikverc.Ali ne mogu naći nikako rešenje.Menjač im je tako uradjen da ne postoji mogućnost da se uzvadi neki zupčanik a da ostane zadnja vuča.
 
Možeš li mi poslati sliku ili detaljniji opis ako naiđeš na mali Labin progres 8KS koji ima kardansku prikolicu.
Znam da na veći Labinac paše diferencijal od Lade i od koječega,ali nisam još vidio rješenje za mali labinac.
Mali ima samo jedno izlazno vratilo i ako bi i uspio spojiti ga sa diferencijalom prikolice nebi imao rikverc, jer kad motokultivator ubaciš u rikverc automatski isključuje vratilo.
 
Pozdrav svima,posedujem valpadana vmc 14,uvezena iz italije 1982.god.anlaser,alternator,regler,farovi,sve original i sve radi.Motor lda510 (14ks),menjac pravo cudo(4 napred,2nazad+sinhron za kardan da vuce i ona i prikolica)nezaustavljivo,od prikljucaka:prikolica,freza,prskalica(200l),jednobrazni plug
 
Pozdrav drustvo,
Prvo Srecna nova godina i Srecan predstojeci bozic!!

Imam(imamo) traktor IMT 539 i motokultivator IMT 506, ali odavno merkam IMT 509 ili Labin super, koji bih koristio uglavnom za transport.
Nakon citanja postova nije mi jasno nekoliko stvari:
1. Koliko mogu da procitam iz dokumentacije IMT 509 ima 3 brzine i 1 rikverc, ali sam kod rodjaka koji ga ima, davno kao klinac video da je nakon nekoliko meseci uhodavanja novokupljene 509-ke, "urezao" 4-tu brzinu, tj ona je bila vec ugradjena ali je potrebno samo prorezati otvor na limu kuda poluga prolazi. Znanima me o cemu se tu radi? Da li neki modeli 509-ke (ova je proizvedena pocetkom devedesetih) imaju ovu opciju ili je on to nesto prepakivao. Mada mi je jasno rekao da je samo urezao.

2. Labin 4 brzine + 2 rikverca po dokumentaciji, pa molim Jaguara za objasnjenje kakve su to 5 i 6 brzina.

3. Jaguare da li mozda znas kojom brzinom ide tvoja LJ. Masina u najvisem stepenu prenosa. Vidim da si ti redovno spartao od Cikota do Lozane i ostalih mesta. (kazes 20 km od LO na nasu stranu pa predpostavljam da su Cikote)
 
Nazad
Vrh