Motokultivatori - opšta tema

Darosavac je napisao(la):
Evo mog IMT-a 506 :ppozdrav:
Kako se pokazala ta kosacica:haha: ja sam planirao da kupim za moj 506 da kosim u vocnjaku i vinogradu,al ovde kod mene u okolini toga slabo ima pa je nikad nisam video u radu...
 
Pokazala se dobro.......ide lako preko naravnih terena,izdrzljivi siljci.........
Platio sam je 200 evra u Palanci a tockove posebno......sa njom kosim voce....... :ppozdrav:
 
Bar se meni isplatilo...dok je nisam kupio radio sam ceo vocnjak sa trimerom. :udri:
Sada je mnooogo brze i mnooogo lakse.... :ppozdrav:
 
Da li neko ima iskustva sa manjim kultivatorima (frezama) koje imaju 2 brzine napred a jednu pozadi? Kolike bi snage trebalo da budu (postoje ponude od 5,5 KS i od 8 KS). Sirina plugova je 600-900 mm.
Da li je to resenje pogodno za nase podrucje i vrste poslova koji se kod nas obavljaju sa kultivatorima (Srbija). Koliko cesto se inace ti kultivatori koriste kod nas? Da li se na njih montiraju tockovi ili neki drugi dodaci, ili se samo koriste za freziranje?
 
Ljudi jel neko probao da ore sa Imt 506? Trebalo bi mi za baštu,nemogu da uđem traktorom nikako,a više mi dosadilo da ašovim. Ako neko zna dal' taj plug nešto i uradi ili samo grebucka?
 
Ma tegove imam i na točkovima i onaj napred,znam i ja da bez tegova nema šanse. Nego pitam uopšte ako je neko video kako to radi da ne kupujem plug za džabe :cool:
 
Samo ti bacaj novce za taj plug, pa se pitaj di su.

:ppozdrav:

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Koje ulje u menjač Labinovog mondijala. Nije menjano nikada (više od 20god.). Sada mi na meraču liči na SAE 90 :haha: :haha: :haha:
 
imam motokultivator 506 i imam problem za kratko vreme pregorimi svecica. kako da otklonim kvar,i dali mogu da dobijem semu o njemu.
 
Morate ugraditi neku sjalicu na kultivator.
Malo zvuci smesno ali tako je to.
Neuspeva kondezator da izvuce visak struje.

Evo i moje IMT 506

66vmz8.jpg



Malo je neuredna, ali nemojte zameriti.

Prezadovoljni smo sa njom.
 
jaguar je napisao(la):
Šta ti je sa kvačilom?Na njemu je fićina lamela i korpa jedine probleme što sam imao sa kvačilom puca brzo sajla kod same ručice. i veliki je rukohvat kvačila pa je teško stiskati ručicu.Ali napiši šta te muči pa ću ti odgovoriti.evo slika moje ljute mašine.Pretrpela mnogo što šta ali i dalje odlično funkcioniše.
picture004bn7.jpg
Jel ta ljuta mašina ima kardansku prikolicu?
 
STANKO@
Cesto crkavanje svecice ukazuje da je problem u bobini , verovatno je pred krajem. Obrati paznju kod kuovine nove , ima mnogo bofl robe , jeftino ali ne valja , najboje je od nekog starog APN-4 origalna Iskra , i obavezno obrusiti platine. To sto KURKELA rece o ugradnji svetla , ne verujem d bi pomoglo jer su kod nje potpuno odvojeni namotaj za svetlo od bobine/platine/konenz. , verovatno slucajnost.
 
Nazad
Vrh