Motokultivatori - opšta tema

Okaci neku fotku tog "ugradnog volana" da nesto vidimo... :cao:
bane je napisao(la):
U nadi da ce neko da mi pomogne da nadjem tu montaznu semu za menjac Labina Super Specijal DM, ja vam se svima zahvaljujem unapred.\
A da li je neko pokusao da "ugradi" volan na ovu masinu?
Ja ga montiram uvek kad trebam da vozim drva (za zimu) i mogu vam reci da je veoma lako da se vozi.
 
Jaguar daj malo slika da vidimo kako je alnaser napasovan i step-by-step kako je radjeno. Koliki je precnik zamajca 509-ke?
 
Prijatelji,
posedujem motokultivator Goldoni 610 D, nasledio sam ga od oca, posto se od skora bavim i poljoprivredom odvezao sam ga kod majstora da mi sredi sam motokultivator (nije radio 10 god) znaci obe lamele, i vucna i za vratilo, diznu, rucice za komande su sve bile polomljene itd,itd, Medjutim meni nedostaje jos puno toga juce (za vikend) sam pokusao da sastavimfrezu za njega i ustanovio da mi fali ... sve. Nadostaju mi zupcanici iz diferencijala ovo, ono, tako da razmisljam da kupim drugu frezu. Kolko to kosta? Dalje, vidim da se ovde dosta cesto pominje Labin odgovaraju li prikljucci na kardan od Labina mozda za Goldoni, pitam zato sto mi treba i kosa. I tako dalje, molim one koji nesto znaju o ovim mojim problemima da napisu nesto sto ce koristiti, ili postave neki link gde mogu da se kupe takve stvari. Unapred hvala!!
 
Da li neko zna da li postoji prikljucak za kopanje kanala za elektro kablove i vodovodne cevi za motokultivator IMT 507? Zamolio bih da mi odgovore saljete na e-mail smileys@sbb.rs

Hvala unapred.........POZZZZZ
 
Ja sam Boban iz Nisa , novi sam clan . Imam jedan problem sa 506-icom . Prilikom rada od jednom poveca nenormalno gas a onda se ugasi. Nedavno sam zamenio stublinu,klip, karike, lagere, semreringe itd. Dali je u pitanju karburator ili dizna u rezervoaru za gorivo. Molio bih sve koji nesto znaju otome da mi pomognu .

Pozdrav .
 
Je si probao da skines diznu i da je izduvas naj verovatnije ti je ona zapisila imam takav kultivator to mu se cesto desava ali posle je sve ok .
 
ja sam moju mutu neki dan htio posuti benzinom i zapaliti :zli:
preko zime se rezervoar nekako sav uljuštio od hrđe i sve to navalilo u karburator i onu sitkicu koja je veličine filtera od cigare , j... joj onaj majku ko je konstruis'o :udri: valja tu stavljati neki normalan filter
 
sumar je napisao(la):
Je si probao da skines diznu i da je izduvas naj verovatnije ti je ona zapisila imam takav kultivator to mu se cesto desava ali posle je sve ok .

Svo vreme razmisljam. Ako je dizna u rezervoaru zapusena,onda bi ona trebala da se ugasi zbog nedostatka goriva a ne da povecava nenormalni gas. Da li slucajno nije dobra smesa goriva i vazduha pa prilikom nedostatka goriva dolazi do poboljsanja tog odnosa ( gorivo-vazduh )

Molim za savet .Pozdrav.
 
besy je napisao(la):
sumar je napisao(la):
Je si probao da skines diznu i da je izduvas naj verovatnije ti je ona zapisila imam takav kultivator to mu se cesto desava ali posle je sve ok .

Svo vreme razmisljam. Ako je dizna u rezervoaru zapusena,onda bi ona trebala da se ugasi zbog nedostatka goriva a ne da povecava nenormalni gas. Da li slucajno nije dobra smesa goriva i vazduha pa prilikom nedostatka goriva dolazi do poboljsanja tog odnosa ( gorivo-vazduh )

Molim za savet .Pozdrav.
na dvotaktnim mašinama pri nestajanju goriva gas se poveća do u tri lijepe majčine (uzmi za primjer nestajanje goriva u motorki)
 
Savo u upustvu pise da u svaku masinu preko zime treba nasuti pun rezervar goriva bas zbog oksidacije istog.
 
Imam labinprogres četvorotaktni benzinac od mislim 7ks.Interesu je me jeli to isti motor kao na imt 507 i kako se kreću cene delova tj. koliko bi komplet generalna motora koštala.Ima li firmi koje menjaju staro za sređeno uz moju doplatu?Menjač i freza mi je u super stanju mada je sve starije od mene.Hoću da ga aktiviram posle godina i godina ne korišćenja.
 
ma to ti je sve LOMBARDINI LA300 dijelova ima svugdje
a šta bi ti mijenjao , ne odlazi on tek tako lako , njemu je klipnjača slaba tačka jer usled nedovoljnog podmazivanja kada se onaj centifugalni kanal napuni talogom onda slabo podmazuje i puca klipnjača koja u većini slučajeva razbija i deklo motora
preventiva je svake sezone prije rada otvoriti motor očistiti taj kanal i nasuti novo ulje i samo gas

galki ko se još pridržava uputstva :haha: biće njemu pjeskaranje šljunkom i još jedan filter koji je stvarno filter i ima da prede kao mačor :ppozdrav:
 
@diklofen
Taj LA-300 je uvek bio poluproizvod :udri:. Nije da ga nisam koristio, radio je puno,al po njemu uvek nešto moraš čačkati da bi radio kako treba. Nije mi se desilo da ga ne upalim, ali puno puta mi je zagorčao život zbog raznih gluposti. Jednostavno sam ga skinuo i odložio. Na njegovo mesto nov benzinski motor, koji radi i pali kao zmaj i potrošnja je dosta manja. Može i mali dizel, al je značajno skuplji od benzinca i moraš ga terati u visoke obrtaje da bi freza radila valjano.

Free Image Hosting by ImageBam.com

P.S. Diklofena sam konzumirao gomilu, što običnog što duo :zli: :zli:.
:ppozdrav:
 
  • Like
Reagovanja: PKB
a taj LA300 je neka misterija , oni sa elektronskim paljenjem su sranje i taj me je dovodio do ludila
a kada sam izbacio taj elektronac i stavio onaj sa platinskim dugmadima kao da sam se preporodio
stvarno lako pali lijepo radi i ne troši mnogo
ali sada ovo sranje sa rezervoarom me je dotuklo :udri:
 
Zahvalujem na pomoci Savorisu i Sumaru jer sam resio problem oko 506-ice .

Hvala - cujemo se .
 
joj ja imam hondu f 620 pre tri godine usla voda u cilinder kroz karburator i zaribala ne znam sta da radim sa njom razradio ja posle to sve ali zapekle karike na klip .Neznam ako sada promenim karike da li ce upaliti malo je cilinder oksidiraio a to aliminijumski prevucen nikasilio ja mislim da nema nista od toga .
ili da je hilznujem ili da prodam jedan mi nudi150e za tatkav kakav je sta vi mislite
 
besy je napisao(la):
Zahvalujem na pomoci Savorisu i Sumaru jer sam resio problem oko 506-ice .

Hvala - cujemo se .
Nema na cemu tu smo na forumu da pomognemo jedan drugom samo me interesuje da li je bila dizna na karburatoru u pitanju
Pozdrav :cao:
 
savoris je napisao(la):
ja sam moju mutu neki dan htio posuti benzinom i zapaliti :zli:
preko zime se rezervoar nekako sav uljuštio od hrđe i sve to navalilo u karburator i onu sitkicu koja je veličine filtera od cigare , j... joj onaj majku ko je konstruis'o :udri: valja tu stavljati neki normalan filter

sumaru - problem je bio u situ koje se nalazi u rezervoaru za gorivo i u kanalu za rezervu koji se nalazi u telu slavinice za pustanje goriva. sito je bilo zacepljeno nekim talogom kao i kanal. posle moje male intervencije ::namigivanje:: a po vasem savetu sada radi bez problema

pozdrav :cao:
 
Nazad
Vrh