Motokultivatori - opšta tema

gordansim je napisao(la):
Купио сам полован мотокулт. ИМТ 506 sx. 2000.-то је годиште, није баш адекватно одржаван, али је добар. На улазу сајле гаса у карбуратор не постоји она крива цевчица, већ је нешто импровизовано, тако да се не може добро уштеловати лер, јер туда вероватно увлачи ваздух.То и није страшно, али ово јесте: радио сам њим 10-ак минута и онда је сам дигао гас до даске.Пробао сам на прекидач, није хтео да угаси, чак сам скинуо кабл са свећице али и даље је радио пуним гасом :sta: и тако 20-ак секунди док нисам додао још гаса па се угасио. Људи зна ли ико какав ми је то гремлин ушао у мотор?
taj tvoj 506 nema uljanu kariku to je dvotakni motor . zato treba mesavina inace tvoj kvar po meni je u karburatoru . nekad sam imao isto takav sad imam 507 on ima cetvorotaktni lombardinijev motor
_________________________________________________Post je spojen: [time]1242639714[/time]_________________________________________________
taj motor je odjednom dobio puno goriva a kompresija ti je jako velika (mozda su strugali glavu da smanje kompresioni prostor ) i onda on radi bez varnice :ppozdrav:
 
Обе карике сам заменио, биле су се правилно истрошиле, цилиндар је о.к.Видим да сајла гаса није добро решена, па ако ни то није мораћу нов карбуратор да купим.Иначе, карбуратор је Јиков - чешки.Кажу да је Бинг-ов доста бољи.
 
Pozdrav svima!
Novi sam ovde, zanima me tema o motokultivatorima, imam ga od 1988 "Labin super specijal DM". Do sada je radio super, mada sam vrsio neke popravke na njemu, al cini se da sada mora da menjam neke zupcanike na menjacu, onaj "medjuzupcanik brzina" , to svakako al za druge mora da ga otvorim pa da vidim.
Hteo sam da vas pitam, da li pored onog "medjuzupcanika brzina" ima neka sajbna, cini mi se da ima previse "lufta" bar nekih 3mm, ako ne i vise
Ako bi neko bio voljan da mi nesto o tome kaze, bio bih mu zahvalan.
Zelim vam prijatan dan svima.
 
Kupio bi polovnu frezu za motokultivator IMT 507 benzin.Ukoliko neko ima neka javi,hvala... :D
 
Pozdrav svima!
Super da postoji forum za motokultivatore samo mi se cini da bas clanovi nisu nesto aktivni pa reko da ubacim i ja koji komentar. Ja sam nedavno nabavio motokultivator Goldoni Super Special 126 ja mislim da je 76' godiste.Motor är Lombardini LDA 510 diesel i nije puno radio_Od prikljucaka imam frezu 22M 80 cm sirina freziranja i totalno sam jer renoviro znaci novi lezaji i semerinzi. Za one koje traze djelove za Goldoni ili druge talijanske marke posjetite http://www.trattore.it
Pozdrav svima
Eno
 
:bravo:
Drage moje kolege mene je sramota što sam tek sad otkrio vaš forum (a od danas i moj)
Ja sam slobodno mogu reći ponosni vlasnik IMT 509-ke. Veoma sam zadovoljan s'njim hvala Bogu dobro me služi, u prolećnoj sezoni mi služi za uslužno pripremu bašti to jest freziranje istih ::namigivanje::. Ove godine me je i služio kao prevozno sredstvo do susednog sela gde sam radio tokom sezone.
E sad imam motor LDA 45o i jedino je to što kad radim celi dan s'njim troši ulje ali sve to se ne odražava na snagu jer tokom freziranja vuče ko blesav. Što se potrošnje ulja tiče potroši oko 2 dec na celi dan. E da na auspuh ne izbacuje samo ume da bidne hauba masna iznad čepa za dolivanje ulja. Imate li savet?
 
ivanhoe je napisao(la):
Prosta stvar ako si tacno opisao :cool: zameni dihtung u poklopcu ::namigivanje::

Misliš li na čep za odušak :sta:
Ima na njemu pokretni deo koji se sastoji od dve pločice kod mene su pločice klot nema nikakvih dihtunga/gumica. E sad možda postavljam suvišna pitanja ali gde bi trebalo ako treba da stoje dihtung?
Nego da vas priupitam dali neko zna gde se može kupiti altenato za IMT 509, taj što ide u zmajac?
 
Dobrooo očigledno da sam uneo zabunu Sorry
Priznajem nisam nikakav u objašnjavanju ali probaću....
na dekni to jest na poklopcu od klackalica ima čep koji se odvrće no evo slike
j8cdxz.jpg

ej8zd4.jpg

E iznad njega je hauba malo masna
 
Hvala I ja se pridruzujem
@Igorius76
1.proveri nivo i viskozitet (gustinu / kvalitet) ulja
Cini mi se da cep nije dobro sastavljen, zamolio bi nekog vlasnika takve makine da komentarise
 
Igorius@ Kada bi motor na cep za ulje izbacivao 2dl ulja dnevno,bio bi usran ko' grlica a usi bi mu bile crne ko' kod lasice. Ako nestaje ulje u motoru,a pri tome nema vidljivih znakova ulja spolja to nije carolia.Ulje je ili u sistemu za hladjenje [ako je vodeno hladjen motor] ili u atmosveri preko auspuha. Obzirom na okolnosti preporucujem da vreme koje trosis za pronalazak kvara utrosis na pronalazenje korektnog majstora koji ce naj verovatnije morati otvoriti motor. :ppozdrav:
 
evo ako nekome treba uputstvo za rukovanje od motora LOMBARDINI LA-LAP-LAL 205-300
http://www.box.net/shared/cov2if0aub
valjda sam sve uradio kako treba po pitanju uploada
fajl se sastoji od 8 slika koje sadrze i katalog dijelova

neka admini prebace u teh. dokumentaciju
ako nekome treba imam i uputsto za rukovanje i odrzavanje za IMT 507 mogu i njega skenirati
 
Pozdrav!
Da nema neko upustvo za rukovanje Goldoniom Super Special? Na internetu sam naso WorkShop Manual za Lombardini od LDA 450 do LDA 820 ali nikako nemogu da nadjem upustvo za rukovanje Goldoniem.
Dali neko ima upustvo i dali moze da ga kopira ill skanira. Ako nekome treba upustvo za Lombardini mogu ga staviti na svoj FTP server.
 
Odg: Motokultivatori - opšta tema

Gde bih mogao da "skinem" semu za Labin Super Specijad DM, trebalo da menjam vecinu zupcanika na menjacu.
Tko moze da pomogne, neka to ucini sto pre.
 
ja imam za imt 506 katalog i komlet uputstvo ali čekam da se omogući pdf format postavljanja
 
U nadi da ce neko da mi pomogne da nadjem tu montaznu semu za menjac Labina Super Specijal DM, ja vam se svima zahvaljujem unapred.\
A da li je neko pokusao da "ugradi" volan na ovu masinu?
Ja ga montiram uvek kad trebam da vozim drva (za zimu) i mogu vam reci da je veoma lako da se vozi.
 
Nazad
Vrh