Motokultivatori - opšta tema

brundalo je napisao(la):
Jaguar ova valja pivu pa nek sve ide u 3 p... lepe matere :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
Može i dve pa da
kolcecb3df7.gif
 
Ma đava se razbiza, problem je sta svi imaju dzondire, fendtove, classove...itd, a mi sta imamo kultivatore jedva da imamo i racunalo he he. Nego zva san Labin. Nema problema za ugradit el.paljenje. sve je vec pripremljeno i u onima koji ga nemaju. A za punjac dosta je ugradit spulu tako su rekli ili alternator.... uglavnomnece bit frke :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Da verovatno imaju pripremljeno davno sam video u jednoj prodavnici,prednji lim prosečen za alnaser.Ali proveri koliko to kod njih košta novo pa da vidimo koliko se isplati praviti ili kupiti novo.Jer ja znam koliko izadje kad se ugradjuje.Inace što se tiče špugne ja je zovem alternator.nije dovoljno samo ugraditi ona ima dva izlaza koji se na maksimalnom gasu kreću i do 50V,naizmenične struje to treba ispraviti u jednosmernu i reducirati da nebi smela biti više od 14.4V za punjenje akumulatora.A ako se koristi samo svetlo netreba ispravljati ali treba prilagoditi potrošnju da bi na malom gasu lepo sjajilo a na velikom da nebi pregorevale sijalice.U tome je razlika izmedju špugne i pravog alternatora što alternator daje stalno isti izlaz 14.4V a špugna povećava ili smanjuje ovisno od broja obrtaja.Inače nemora da znači da mi koji imamo freze jedva imamo za računalo imam ja i traktor i prikljucke ali nemogu da se odreknem labina sa njim sam odrastao 20-setak godina se družimo.Tako proverimi ako ti nije problem koliko kod njih košta sve za električno palenje i koliko je nova špugna.Pozdrav
 
Javit cu ti sutra odmah. Idem u ZD, pa cu svratit do njih. Ali cini mi se da je komplet nekih 300 Eura skuplji od osnovne verzije. Znaci nekih 3100 eura Labin 14 ks sa el paljenjem, svjetlom, i svime sto ide uz to :ppozdrav:
 
Mene interesuju delovi samo ne ugradjeno.Znaci Lim (verzija sa otvorom za anaser),Anaser u kompletu sa zupčastim prstenom i špugna.I nije lošo traži ako nemaš ti adresu sajta gde se mogu pregledati rezervni delovi sa cenama Itd.Ako imaš njihov sajt pošalji mi odmah adresu.
 
Pozdrav ljudi.Da li neko zna gde bih mogao da skinem sklopni crtez motokultivatora imt 506.
 
Pozdrav, planiram uskoro da kupim motokultivator kojim bi frezerovao vocnjak od oko pola jutra. Zanima me sta je pametnije, kupiti polovan ili nov, na benzin ili na dizel. Takodje me zanimaju cene, pogotovo ako neko zna koliko kosta nov IMT507.
 
Pozdrav,ja sam ovdje novi,pa da postavim koje pitanje.Naime imam motokultivator IMT -507-benzin koji sam posudjivao ko je god pitao,ali svemu dodje kraj,tako da je netko frezajuci skrsio diferencijal.E sada kad sam nosio majstoru da to poskida nije mogao sa osovine da skine frezace,veci i je autogenim aparatom izrezao.Posto sam ja tu u tom domenu slab sa znanjem,sada me interesuje gdje da kupim ona dva lezaja u diferencijalu i jedan okrugli zpcanik,kao i onaj duguljasti,te napokon cijelu frezu.Da li neko otprilike zna ,gdje to ima za kupiti i orjentaciono cijenu za to? Jos jednom havala... :cao: :cao: :cao:
 
Pozdrav ljubiteljima motokultivatora.Odmah da kazem da se slabo razumem u ove masine ali imam jednu ponudu od prijatelja za Labin progres 12 ks sa prikolicom ( velikom i malom ) + freza .Malo je radio inace je star 3-4 godine .Kolika bi bila realna cena u kompletu, posto ga samo tako prodaje i ja to razumem. I jos jedno pitanje : Da li mogu da se vrate pare od drzave na kupljen nov motokultivator ove godine ?
 
Jedan mi je prijatelj jako prodao za 1900 Evra Prikolicu kultivator i frezu.Slušaj probaš saznati koliko koštaju novi pa izračunaj pola od toga sve ispod te polovine je prihvatljivs cena.
 
Купио сам полован мотокулт. ИМТ 506 sx. 2000.-то је годиште, није баш адекватно одржаван, али је добар. На улазу сајле гаса у карбуратор не постоји она крива цевчица, већ је нешто импровизовано, тако да се не може добро уштеловати лер, јер туда вероватно увлачи ваздух.То и није страшно, али ово јесте: радио сам њим 10-ак минута и онда је сам дигао гас до даске.Пробао сам на прекидач, није хтео да угаси, чак сам скинуо кабл са свећице али и даље је радио пуним гасом :sta: и тако 20-ак секунди док нисам додао још гаса па се угасио. Људи зна ли ико какав ми је то гремлин ушао у мотор?
 
Koristis neodgovarajuci benzin (broj oktana). Promeni svecicu stavi odgovarajuce toplinske moci.
 
Хвала, Ivanhoe за савет, баш сам био направио јаку смешу тада.
 
gordansim je napisao(la):
Хвала, Ivanhoe за савет, баш сам био направио јаку смешу тада.
Videćeš da sigurno nije gorivo u pitanju jel bilo kakva da je smeša kad se prekine dovod goriva on će da se ugasi,A ovo sa uljem kad se radi sa većim gasom sagori neprimetno ali kad radiš sa manjim gasom ono se skuplja duže vremena.
_________________________________________________Post je spojen: [time]1241463863[/time]_________________________________________________
Ja ne poznajem mnogo benzinske motore ali sam imao sličan problem na jednom dizelu i 100% sam siguran da je kod tebe ista stvar.Promeni karike ili samo uljnu kariku ako nemožeš sve.To se ovako dešava kad duže radiš sa manjim gasom ako su karike loše on izbacuje ulje i ono se kupi prostor za palenje pošto ulje ima slabiju tačku palenja neće odma da se upali ali kad se upali tu ništa ne pomaže dok ne sagori jedino se može ugasiti davljenjem (u veću brzinu i na kočnicu drugačijenikako).Jel ti njemu na dugmetu prekidaš ili struju ali ulje koje je već ušlo u taj prostor mora da sagori.Tako da sam siguran da ti trebaju karike.
 
Хвала Jaguar, мислим да си у праву, јер мало пуста уље на грану ауспуха. Какве су отприлике цене за мењање свих карика, рад и делови?
 
gordansim je napisao(la):
Хвала Jaguar, мислим да си у праву, јер мало пуста уље на грану ауспуха. Какве су отприлике цене за мењање свих карика, рад и делови?
Da ulje pusta na manjem gasu a kad radiš na većem gasu ono sagori ne stigne do izduvne grane.Pa neznam za taj benzinac koliko su karike ja sam na mom dizelu menjo skoro koštale su 1000 dinara neka novosadska firma.A majstora ne plaćam sam odradim sve popravke oko kultivatora.Inače ja za taj poso kad imam vremena da radim nebi uzeo više od 20 E jer to je maksimalno 3 sata posla.Ako se samo karike menjaju.
 
Evo jedan link ka video fajlu, nije mnogo vezano za poljoprivredu ali je sigurno zanimljiv. Sadrzi snimak kako i za šta ja koristim svoj motokultivator IMT--509 sx. Osim za prevoz duvana ga koristim i za ovo :cool:


[youtube]lJToN2k_cVc[/youtube]
 
Nazad
Vrh