PDA

View Full Version : Motokultivatori - opšta tema

Advertisement

Advertisement

Advertisement

Strane : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10

YT1RDI
30-03-12, 11:18
Pačija nožica je onaj deo metala što stoji na špartaču...?
Није ти то на фотографијама шпартач него "пачија ножица" која треба да послужи да ти фреза што више ради у месту а не да је точкови одвуку. Лимове направи сам.

---------- Poruka napisana u 11:18 ---------- Prethodna poruka je at 11:12 ----------

zbog pogona na tockovima prikolice koji je u brdskom predelu neophodan. medjutim sad mi zapalo za oko i imt 507 zbog niskih cena.interesuje me kako je vase misljenje o imt 507
ИМТ 507 нема фабричку карданску приколицу (једино да правиш од неког диференцијала: Лада, Форд...). Онај на линку није дизел а бензинац има једну "ману" (ако занемаримо цену бензина) а то је што код корисника који нису педантни остане без уља на нагибу па зариба (уље до максимума!).

Neško
30-03-12, 11:47
Izvinjavam se ako ovo nije tema u vezi kupovine motokultivatora, ali mi je hitno potrebno mišljenje što više korisnika, jer sam odlučio da uzmem IMT506 SX , ali zbog daljine ne mogu da odem da ga pogledam, pa sam se sa čovekom dogovorio na reč i daje mi godinu dana pisanu garanciju sa potpisom i ličnom kartom. Ono što mi je bitno je da je IMT506 SX njegov, ne koristi ga više zbog zdravstvenih problema, pored pisane garancije od 1godine, daje mi knjižice koje su išlje uz njega, ključeve za svećicu i podešavanje visine volana..čak ima negde i garantni list kada ga je kupio, inače je 1997.godište IMT506 SX.
Dakle u pitanju je samo IMT506 SX, bez točkova , sa frezom i bez blatobrana.Čovek kaže da radi besprekorno mašina, nema nikakvog dodatnog ulaganja, samo da se očisti od prašine i sipa mešavina.

U njemu je BING-ov karburator nemački. motor nikada nije dihtovan, kompresija kaže da je dobra..
Od karakteristika, standardno, tri brzine+rikverc. Blokadu, naravno, nema.

Evo slika: (Zamolio bih vas da mi kažete po vašem mišljenju u kakvom je stanju IMT, bar na osnovu slika, jer ga kupujem bukvlno na nevidjeno..pa mi je svaki savet bitan..i šta mislite koliko vredi u evrima :)

http://img703.imageshack.us/img703/4063/38436777.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/703/38436777.jpg/)

http://img41.imageshack.us/img41/7689/56781038.jpg

http://img593.imageshack.us/img593/927/34334854.jpg

Nemam ni ja kapicu na svećici, nemam ni te "blatobrane", a freza je kao zmaj.
Ako joj je karburator u redu i ako ima snage (života) nema šta da te brine.
Kopači su dobri, e sada ima li rikverc ili nema, a pit<anje je i treba li ti, ima li izvod zakardana, to nisam vidio.
karburator je po meni bolji onaj Bingo ( sa crnom plastičnom pumpicom), nego onaj drugi sa metalnom.

dejan 351
30-03-12, 12:12
ma nemoj samo da je pregrevas i cepaj!

TheBigBang
30-03-12, 13:34
Izgleda da ne mogu da se dogovorim oko blatobrana sa tim čovekom. Trazio sam da ili on nabavi blatobrane(jer ih nema),a meni preko oglasa traže 20evra za njih.
Medjutim njemu to ne odgovara, kaže da može i za 300evra da proda IMT-a,a ja za 300e mogu da nadjem sa malim tockovima i kosom, doduse ne dobijam garanciju,a i ta garancija koju mi daje taj madjar..sta bih sa njom..nece valjda on da mi odrzava IMT506, vec je to cisto garancija da ce masina da radi regularno,a sve kvarove otklanjam ja, podrazumeva se..tako da sam mu ponudio i da podelimo za te blatobrane po 10evra, medjutim nema sanse..tako da cu jos razmisliti.Bolje mozda da mi niste ni rekli za te blatobrane, ne bih ni znao da su bitni za sitnjenje zemlje :)

Lombardini
30-03-12, 15:12
pozz svima dali moze neko dami kaze detaljnije nesto u vezi kipor motora ko proizvodi te motore i kakvi su za rad dalisu pouzdani izdrzljivi

Golub
30-03-12, 15:22
http://img593.imageshack.us/img593/927/34334854.jpg

Šta će tebi ovde freza, batali to od toga samo šteta, koliko ja vidim preko slike ovde na metar dubine ima nafta za ceo svet u taj pesak.

dejan 351
30-03-12, 15:24
Izgleda da ne mogu da se dogovorim oko blatobrana sa tim čovekom. Trazio sam da ili on nabavi blatobrane(jer ih nema),a meni preko oglasa traže 20evra za njih.
Medjutim njemu to ne odgovara, kaže da može i za 300evra da proda IMT-a,a ja za 300e mogu da nadjem sa malim tockovima i kosom, doduse ne dobijam garanciju,a i ta garancija koju mi daje taj madjar..sta bih sa njom..nece valjda on da mi odrzava IMT506, vec je to cisto garancija da ce masina da radi regularno,a sve kvarove otklanjam ja, podrazumeva se..tako da sam mu ponudio i da podelimo za te blatobrane po 10evra, medjutim nema sanse..tako da cu jos razmisliti.Bolje mozda da mi niste ni rekli za te blatobrane, ne bih ni znao da su bitni za sitnjenje zemlje :)
za 300 evra sa kosom,motikama i tockovima?To mi nesto mnogo jevtino!

TheBigBang
30-03-12, 16:02
Kome je hitno da proda, ide i po toj ceni, kome nije hitno, on drzi cenu na 550evra i ako proda-proda,ako ne-nikom nista, (nista ne gubi).

dejan 351
30-03-12, 17:10
to da,a inace ne!

TheBigBang
30-03-12, 17:16
Apsolutno se slažem.

Vulkan
30-03-12, 23:05
Ima li ko polovnih delova za imt 506? Sa leve strane u deklu imamo samo zastitni lim sa mrezicom i kompletan starter, znaci treba mi sve sto ide dalje iza toga prema radilici. Usmerivac vazduha, ventilator, glavcina magneta, magnet, ustavljac sa polumesecima, platine i poklopac, bobina, kondenzator, anker ploca (nosac bobine) kajla, matica, podloska... Treba jos svecisa sa kablom i kapom al to nije skupo ni novo. Znaci sve sto tu ide, dopunite me ako treba mada mislim da sam napisao sve sto tu ide. To je komsija dobio od suraka kad je taj presao na dizelku. Ostavljena je kao ispravna ali stoji tako vec par godina i mozda ce joj jos sta trebati kad upali. A u meduvremenu je neko skinuo sve ovo sto sam napisao.Inace sve ovo sto sam napisao je 11800 din novo na kucnu adresu ali komsiji je to previse da ulozi jer ne zna sta ce joj jos faliti. A nije mu ni logicno da kupuje nove neke od ovih delova koji se prakticno nikad ne menjaju osim ako se odvrnu sami u radu i tako skrse.

apelic
31-03-12, 21:50
Dali neko zna nešto o kineskim dizel motorima kakvi su i gde se mogu nabaviti.

Pegaz013
01-04-12, 11:40
Ima li ko polovnih delova za imt 506?

Ima na sajtu KUPUJEM PRODAJEM ne znam tačno šta ali treba proveriti...

TheBigBang
01-04-12, 11:51
Više ti se isplati da kupiš nov za 650evra, ima tamo jedan ofarban do pola u zelenu (ograda) farbu i mislim da je zaista korektna cena. Čovek se potrudio, (vidi se na slikama) dokle je mogao četkom da zamaže, nije čak ni skidao ni šmirglao delove, tako da farba neće da se oljušti kol'ko dok brza pošta dopremi IMT506 do tebe, a posle neka je Bog napomoć>:({
Ako budeš sklapao iz delova, izaći će te IMT506 kao Labin od 14ks :-*

Vulkan
01-04-12, 23:34
Na KUPUJEM PRODAJEM sam nasao nove delove, pokusacu sutra jos jednom mozda ima i polovnih da nisam video mada sumnjam. To me komsija moli da osposobimo. Od kud sam mu i obecao. Da sam finansijski jaci pa da kupim celu u rumi za 200 evra samo da mu to zavrsim al sta cu ja posle sa ostatkom i razlikom mojih para u tome. A ako plati 12000 za sve to novo pa kad je upalimo a ono mozda treba treba jos nesto na nju (npr semerinzi radilice, karike, nesto i u menjacu mozda lamele) sta onda da mu kazem, kolko ce da ga kosta matora freza koja guta benzin. Ja sam inace imao 504 i 506 i zadnje dve godine labin i ne trazim vise bolju. Inace je sa kinezom od 7hp (nije ovaj kipor ali je jako slican, 350 evra platio motor u Sapcu, plus ostalo plus nove motike i semerinzi i lezajevi istih i sve ukupno me kostala 700 evra) i ekstra sam zadovoljan na rad i potrosnju. Ima li ko kakvu zabataljenu 506 ili 504, mislim da im je to isto, a da nije puno para? Ako ne nadjem polovno ovo sto mi treba oko palenja. Da je riknuo motor ili menjac pa da je cena do 100 evra.

ssasa
02-04-12, 17:49
Pozdrav svima,vec duze vreme pratim forum ali nisam pisao u skorije vreme.Imam 20a vinograda i nesto sljiva.Do sada sam to obradjivao traktorom ali sada sam u prilici da uzmem jedan IMT 507 dizel,od prijatelja koji ga skoro nije ni koristio.Upalili smo ga(upalio je iz prve),brzine su ok sve rade,freza radi.....Ali,kada sam probao rikverc nije hteo,da li ima neki sistem,da bude u leru ili u nekoj brzini pa onda u rikverc?Ili mu taj rikverc sluzi samo kada se kosi pa ne moze da se ubaci dok se ne okrenu rucke?Jednostavno nikako nisam mogao da ga ubacim u rikverc,Ako bi neko mogao da mi malo pomogne oko toga.Hvala unapred.

jaguar
02-04-12, 21:28
neznam kako je kod imt-movi dok na labinu dok se ne isključi pogon kose ili freze ne može u rikverc da se salta

ssasa
02-04-12, 21:34
To znam,imao sam Labin.Cuo sam sada da IMT 507 ne moze u rikverc dok je freza na njemu,iako nije freza u pogonu.

jaguar
02-04-12, 21:42
pa zaštita od samopovredjivanja sećam se jednom dok sam radio sa kultivatorom freziro sam kumu neku letinu malo nešto svud okolo je metalna ograda,i sad da čoveku što bolje uradim da manje ostane krenem u rikverc i propustim ručke iza ledja vrh ručice i kvačilo upadnu u ogradu nisam mogo da raspojim,mene pretisne lim od freze u cevanice točkovi guraju ja jaučem naglas kum došo nezna da se snadje da ugasi na kraju ga je vuko napred kako mu je uspelo ni danas mi nije jasno da su porozali točkovi dvadeset santima i onda sam raspojio kvačilo.Mesec dana sam ležo nisam mogo da hodam od bolova

dejan 351
03-04-12, 09:19
to mi nesto cudno,da freza nije u pogonu i da nece menjac u rikverc? ^-^

jaguar
03-04-12, 09:40
Proverio sam kod komšije kad je freza isključena na 509 ide u rikverc naravno.

dejan 351
03-04-12, 09:48
kao i kod svih sa vucenom frezom(goldoni,imt,valpadana) blokada rikvrca je zastita od raznih lomova koji mogu da nastanu,kada je kardan u leru menjac radi normalno!

Mićo
03-04-12, 11:44
Imam motokultivator imt 509, od prikljucaka imam kosacicu, plugove, frezu i pravljenu vadilicu za krompir. hteo bih jos da nabavim skupljac za seno pa me interesuje jel zna neko gde bi to moglo da se nadje i posto, ja sam trazio svuda i nisam uspeo da nadjem. ja imam jedan skupljac koji pase za mutu, ali niko ne ume da mi ga prepravi za 509-ku.

ssasa
03-04-12, 16:51
KOji tockovi bi trebali da budu na 507 za freziranje a koji za kosenje?

jaguar
03-04-12, 18:41
Za 507 misam siguran kako bi se ponašo kultivator mada logično gledano verovatno je radjeno za neke standardne točkove ako su manji ide sporije i bolje će da frezira i da odseca travu.U frezi ne smetaju veći točkovi dok u košenju bi moglo doći do gušenja.

TheBigBang
03-04-12, 18:58
Za IMT506 mali veliki točkovi idu samo ako se vuče nešto u prikolici, uz tegove na felnama?
Mali samo kada se kosi.
Freziranje bez točkova, naravno.

aca s
03-04-12, 22:34
to je pametno izmisljeno za zastitu,ali ja kosio stim pa je bila zeznuta trava pa moras napred nazad poludio sam od te zastite,dignem gore poklopac menjaca i izvadim taj zastitni stift i mano sam se bede i sto saltanja. naravno mora se paziti uvek.

---------- Poruka napisana u 20:34 ---------- Prethodna poruka je at 20:28 ----------

Imam motokultivator imt 509, od prikljucaka imam kosacicu, plugove, frezu i pravljenu vadilicu za krompir. hteo bih jos da nabavim skupljac za seno pa me interesuje jel zna neko gde bi to moglo da se nadje i posto, ja sam trazio svuda i nisam uspeo da nadjem. ja imam jedan skupljac koji pase za mutu, ali niko ne ume da mi ga prepravi za 509-ku.
pa dobar strugar to napravi al ce to da kosta lepo,ja sam sebi napravio nazad,ako imas prikolicu,skinem sanduk i na ona dva bolcna kacim vile i grablje i guraj.jos ako imas para za bacanje ja ugradio hidrauliku pa moze nesto ne veliko i da nosis. al za kupljenje je ekstra i pograbi.

jaguar
03-04-12, 22:58
Ja kad sam kupio kosu za labina onaj deo za spajanje je bio polomljen pa varen odnesem kod strugara uzeo mi tada 100 maraka da ga napravi.

Mićo
04-04-12, 00:04
Aco ,jel imas mozda neku sliku kako to izgleda, ja imam prikolicu kardanku, to bi mi dobro doslo jer kosim dosta livada a sve skupljam rucno. najbolje bi bilo kad bi uspeo da sredim ovaj skupljac sto imam.

ssasa
04-04-12, 19:38
Morao sam da proverim pricu da kada je freza montirana na IMT 507 NE MOZE U RIKVERC,bez obzira sto nije ukljucena.Kada sam skinuo frezu rikverc normalno radi.Ima jedan mali stift koji izlazi pozadi kada se ubaci u rikverc,on udara u prikljucak freze i ne moze u rikverc.Eto mozda ce nekome koristiti.

YT1RDI
04-04-12, 20:38
Morao sam da proverim pricu da kada je freza montirana na IMT 507 NE MOZE U RIKVERC,bez obzira sto nije ukljucena.Kada sam skinuo frezu rikverc normalno radi.Ima jedan mali stift koji izlazi pozadi kada se ubaci u rikverc,on udara u prikljucak freze i ne moze u rikverc.
Не могу да верујем. Па ко да цима толику машину са фрезом ако се негде заглави? Ајд' сними тај штифт па да видимо да ли може да се елиминише.

aca s
04-04-12, 21:05
Aco ,jel imas mozda neku sliku kako to izgleda, ja imam prikolicu kardanku, to bi mi dobro doslo jer kosim dosta livada a sve skupljam rucno. najbolje bi bilo kad bi uspeo da sredim ovaj skupljac sto imam.
Mico imas nazad listaj na 21 str.kako stoje vile i grablje,tad sam i dizo hidr.dizalicom,kasnije sam montiro celu hidrauliku. raspitaj se kod strugara kolko bi ti trazili zato da ti preprave,al ovo moje cudo ti je lakse terati sedis i vozis a stim se treba rvati lepo,jos ako opet skupljas pa djenes,ovako ga doteras de ocec.

Matkee
06-04-12, 00:13
У суботу идем по вучну фрезу !
Ево и пар фотографија, продаје ми човек и плуг обртач и тегове за мале точкове.

http://www.dodaj.rs/t/1T/aV/47tP8jn5/562585263611820397455100.jpg (http://www.dodaj.rs/?1T/aV/47tP8jn5/562585263611820397455100.jpg) http://www.dodaj.rs/t/3W/8G/2qbYebaq/385743263611423730828100.jpg (http://www.dodaj.rs/?3W/8G/2qbYebaq/385743263611423730828100.jpg)

TheBigBang
06-04-12, 14:03
Pazario sam IMT506, za sada zadovoljan, sve funkcioniše..još samo da naučim da izfreziram baštu :)
Elem, je l' može neko da mi ukratko objasni najefikasniji način freziranja već rastresitog zemljišta, jer na tom istom mestu je bašta već nekoliko godina.
Znam da ću i sam shatiti, ali da skratim vreme..pa me interesuje kojom brzinom je najbolje frezirati, išao sam II-III medjutim problem nastaje kada mi se ukopava freza,pačiju nožicu sam podigao skoro do vrha, tj. osovinu od IMT-a sam prišrafio na sam vrh pačije nožice,tako da kada freziram,ona je dublje u zemlji.Malo sam probao kako će da ide,pa za 2-3dana krećem u akciju da izfreziram tih 5ari :lol:, pa ako može neko da objasni najbolji način da se izfrezira zemljište.Treba mi jedno 30cm u dubinu da prekopa.Ima i zaštitnike,tako da fino usitni zemlju, jedino je problem da održim nivo freziranja, tj. da se freza kreće ujednačenom dubinom, a ne da mi na jednom mestu upadne i prekopa pola metra u zemlju, pa kada podignem ručke volana,ona preleti na sledeći deo, a iza sebe ostavi breg iza koga je rupa od pola metra ::traktor::.
Zbog toga pitam šta sve podesiti na IMT-u, pačiju nožicu koliko držati u zemlji, kojom brzinom frezirati, koliko gasa..a da freza ide ravnomerno.
Zemlja je, kao što sam rekao, rastresita, naravno od snega je kao ledina, ali kada se frezira, sve ide fino..

dejan 351
06-04-12, 15:19
jedno par Ha i naucices :lol:,shala naravno.Nemam imt 506 ali sam jos davno radio sa hondom i mogu ti reci da je mnogo teze raditi sa motikama nego sa vucenom vrezom,sva mudrost je u tome da osetis kad i koliko treba pritisnuti rucke da bi se ona ukopavala /vadila,sto zavisi od vlage,sastava i rastersitosti zemljista,tako da ti neko kaze koliki gas ili kojom brzinom ne moze...samo praxa i posle ces raditi jednom rukom.Treba slusati motor jer i on dosta toga govori,meni je nevolja bila veca jer zam frezirao voce u vrsti,pa sam morao paziti da ne ostetim stablo,za bastu je mnogo lakse,ali za sve treba vreme,pozdrav!

YT1RDI
06-04-12, 19:06
Treba mi jedno 30cm u dubinu da prekopa.
Ма каквих 30 цм. Фрезираш до дужине ножева (иначе губиш гаранцију). Мораш да определиш сврху фрезирања да би знао до које ћеш дубине. Није исто да ли скидаш траву у воћњаку, припремаш за поврће, окопаваш кукуруз ...

jaguar
06-04-12, 19:19
ne verujem da toliko duboko može i da ide freziranje.Ove vučne freze nisu mogle usadi se mnogo motor ne valja za njega.jedino neznam za te freze kako je stanje.Pa toliko duboko ni traktorska ne frezira.

TheBigBang
06-04-12, 19:22
Rekao sam 30cm misleći na dubinu za sadjenje povrća koje dolazi sada..luk, krompir..sad da li je 30 ili 15cm, bitno je da se prekopa i izfrezira u tu svrhu.

Beshla
08-04-12, 12:15
Pre neki dan sam pazario polovan motokultivator Labin sa novim Kipor dizel motorom. Interesuje me koje ulje ide za ovaj motor i na koliko se menja? Drugo, kakva su vasa iskustva sa montiranjem kose na ovaj motokultivator? Pitam jer mi prodavac rece da to nije najsrecnije resenja!?

TheBigBang
08-04-12, 14:22
Koliko su meni rekli, Labin je mlogo golem za košenje, naročito po strani.

mudric milan
08-04-12, 20:06
Molim jedan odgovor posedujem motokultivator IMT 509 sa kardanskom prikolicom a od priključaka :frezu,plug i kosu.Skoro sam nabavio reduktor za frezu i manje točkove da motor ne bude podignut freza je tek sada prava u svom poslu a moje pitanje glasi dali kod košnje mogu upotrebljavati reduktor da bi povećao broj obrtaja kardana za kosu.Unapred hvala!

jaguar
08-04-12, 20:10
Reduktor na frezi stoji na prikolici dabi uskladijo broj obrtaja jer su napred gume 14 a pozadi 16 inače kod nas su menjali pozadi kupovali 14-ke gume da nebi kupovali reduktore.Za košenje se taj reduktor ne može iskoristiti.Ako mislimo na isti reduktor,za kosu je produzetak sa vratilom možda si na njega mislio?

mudric milan
08-04-12, 20:21
Ne mislimo na isti reduktor to je reduktor koji se stavlja između MTK i freze a on kad se stavi nema menjanja brzine sa gasom se brzina reguliše a on ima ulogu da poveća broj obrtaja izlaznog vratila MTK.

aca s
08-04-12, 21:07
Molim jedan odgovor posedujem motokultivator IMT 509 sa kardanskom prikolicom a od priključaka :frezu,plug i kosu.Skoro sam nabavio reduktor za frezu i manje točkove da motor ne bude podignut freza je tek sada prava u svom poslu a moje pitanje glasi dali kod košnje mogu upotrebljavati reduktor da bi povećao broj obrtaja kardana za kosu.Unapred hvala!
pa pazi u sustini se kosi prvom za to ti netreba reduktor,a ako ces drugom da kosis mogo bi da probas sa reduktorom,jel druga nemoze da postigne da sece kolko je brza.probaj pa sta bude ako ti nije brzo trcati.
a ako kosis samo prvom nemoj ga stavljati,cuvaj to za freziranje,to je tesko imati i naci da valja.

jaguar
08-04-12, 21:21
Brza je druga za košenje glavi trava kad je gusta nemože da pada.Bolje prvom bez reduktora.Kad sam kupovo kultivator odlucio sam se labinprogres jer oni imaju ugradjenu 6 brzinu dve za pogon kose ili freze i daleko je lakše raditi imaju trkače na polusovinama ne treba da bude blokiran dabi se radio sa njim vuče kao traktor na istom principu.sa onim 509 jednom sam samo probo i nedo bog više nikad nebi radio da mi ga poklone.

mudric milan
08-04-12, 22:07
Aco naveo sam da kad se stavi reduktor menjač više nema funkciju samo se pritisne ručica kvačila i uključi poluga za uključivanje kose ili freze a ručica menjača je na X položaju tj.nije u brzini.Znači menjač se ne ubacuje u brzinu a brzina MTK se reguliše sa gasom.Iz vašeg odgovora proizlazi da niste imali posla sa reduktorom za priklučke.

jaguar
08-04-12, 23:17
stvarno sa tim reduktoroom se nisam susreto na kom principu radi ako niije ni u jednoj brzini?

---------- Poruka napisana u 23:17 ---------- Prethodna poruka je at 23:10 ----------

Imali ko zainteresovan da kupi labin progres prikolica i freza na frezi nove motike samo deset ari izfrezirano.MEnjac generalno uradjeno sa orginalnim zupčanicima:motor kupljen nov mislim u 2002 godini od tada samo u prevozu radio nije vukao teret:ima uradjenu kompletnu instalaciju na njemu i prikolici kao na autu,sa orginalnim magnetom i akumulatorom.Registrovan.Na pp koje zainteresovan.Ili na mail zburmazovic@gmail.com

YT1RDI
09-04-12, 10:17
Skoro sam nabavio reduktor za frezu
Где нађе овај редуктор? Дао сам оглас да купујем, ишао у Руму на вашар ал' никако да га пронађем.

---------- Poruka napisana u 10:17 ---------- Prethodna poruka je at 10:15 ----------

Imali ko zainteresovan da kupi labin progres prikolica i freza
Е, где си био кад сам тражио баш ову комбинацију? Сад сам купио 509 па се мучим.

aca s
09-04-12, 12:25
Aco naveo sam da kad se stavi reduktor menjač više nema funkciju samo se pritisne ručica kvačila i uključi poluga za uključivanje kose ili freze a ručica menjača je na X položaju tj.nije u brzini.Znači menjač se ne ubacuje u brzinu a brzina MTK se reguliše sa gasom.Iz vašeg odgovora proizlazi da niste imali posla sa reduktorom za priklučke.
bas tako nisam radio snjim,prvi put to cujem i pokusavam da razumem mtk. ide preko reduktora a nije u brzini.znaci na leru ga reduktor tera odgovarajucom brzinom prema gasu,jel bar ide sporije od prve?

Vulkan
09-04-12, 23:38
Da li neko zna kako da ispitam kondenzator od freze da li je ispravan? Nasao sam kompletno polovno palenje za imt 506 ali nema varnice na svecici a kad skinem kabal sa svecice i drzim ga rukom udara struja kad zakurblam. Mislim da je mozda neispravan kondenzator. Bobina je valjda ili ispravna ili pregorela ili moze i ona da zeza da daje slabu struju?

dejan 351
10-04-12, 08:19
kapacitivnost tih kondezatora se tesko meri,po meni je to najpodliji kvar sa strujom,ali 90% slucajeva nije kondezator,vec platinsko dugme (ako ima) ili je oslabila sama bobina

jaguar
10-04-12, 09:20
Е, где си био кад сам тражио баш ову комбинацију? Сад сам купио 509 па се мучим.
Nisi ti jedini ima još neko kome treba da kupi.

Tintoreti
10-04-12, 10:29
Da li neko zna kako da ispitam kondenzator od freze da li je ispravan? Nasao sam kompletno polovno palenje za imt 506 ali nema varnice na svecici a kad skinem kabal sa svecice i drzim ga rukom udara struja kad zakurblam. Mislim da je mozda neispravan kondenzator. Bobina je valjda ili ispravna ili pregorela ili moze i ona da zeza da daje slabu struju?
Mozes da stavis bilo koji kondezator od auta ako sumnjas na njega ali kao sto rece Dejan naj verovatnije da nije on u pitanju.Platine mogu da se zamene i miran si. Proveri dali uopste ima masu.

http://shop.motobike.rs/images/uploads/slike/TESTERE/OSTALO/6975.jpg

Vulkan
11-04-12, 13:08
Probao sam da dodam drugi kondenzator (zaostali novi od juga i varburga) spolja na onu žicu za gašenje s tim što unutra nisam raskačio taj koji mi je sumnjiv i naravno da ništa ne pomažeLkl{{. Ako je onaj unutra probio ili nema dovoljno struje sa bobine i taj spolja ništa ništa ne može da uradi :":214. Ta freza je tako konstruisana da bi prišao unutra da šteluješ zazor ili menjaš nešto na palenju moraš da skidaš mehanizam za verglanje pa čak da svlačiš i magnet sa radilice pa da vraćaš sve da bi probao a kajla ima lufta pa zeza ispada kad se pakuje a ja kući uvek u žurbi i to radim noću sa štek lampom jer uveče pomažem komšiji oko nekih traktora pa mi seje ili slično i ne naplati, a i tad bih radio oko mog traktora (treba da mu ojačam i modifikujem vučnik i rezervoar malo vlaži da probam da ga nečim zalepim, i na prikolici nemam kočnice pa da osposobim malo ručne da dotežem pred brdo, letos me ponovo zgurala nizbrdo ali opet sreća nije me isprevrtala) a gubim vreme na tuđu frezu. Sinoć sam to sve izvadio pa ću sa posla do jednog majstora koji je improvizovao malu mašinicu za probu bobina od takvih stvarčica samo ću i tu izgubiti vremena pa neću stići da razmerim i zakujem štafne do mraka na rogove za nadstrešicu koju polako sam radim kad stignem sa posla. A najgore što sam ja kupio to sve polovno pa mi komšija dao pare i ako treba nova bobina ona je oko 2500 din i na dosad plaćene delove biće zaista bolje da je kupio frezu u radnom stanju nego što krparimo ovu. Ili da ja platim i da mu i ne govorim a još mu i popravljam džabe ^-^ samo da je konačno otera od mene, i moja stoji napolju zbog njegove a ima lopova. A dal joj još šta fali tek će da vidimo kad je upalim. Najgore od svega što nemam kad da spavam od raznog posla i opet finansijski muke. Čini mi se lepše žive oni što nemaju skoro ništa, i ne znaju to jest ne žele ništa da rade, njima fali tek za osnovne troškove. Odoh u :){{ dok nema mušterija na poslu hehe.

---------- Poruka napisana 11-04-12 u 13:08 ---------- Prethodna poruka je 10-04-12 at 14:05 ----------

Majstor ima ispitivač bobine, mali uređaj na 220v, kači se na kabal od svećice i žicu za gašenje. Kaže ispravni bobina i kondenzator. Stavi nove platine (350 din) al da znaš da se i nove nekad dese ispravne, ako opet nema varnice zaokreći magnet na ona 4 šrafa na glavčini magneta možda je neko pogrešno zavrnuo (jer mi je prodao to oboje polovno i već zavrnuto jedno za drugo). Ako ne pomogne dođi opet za druge platine posle praznika. Znači novi delevi a možda neispravni- kvalitet na nivou. Znači ako budem imao volje noćas opet da par puta sve skidam i namestam možda budem dobio varnicu.

dejan 351
11-04-12, 13:42
ovo je jedan od najzanimljivijih postova na forumu >:({ >:({

Vulkan
11-04-12, 14:06
I jesam ga zamrsio Lkl{{ svega po malo. Sreća da mi na poslu uglavnom nije previše naporno pa fizički izdržavam. Inače istina, ne preporučujem ovakav život.

aca s
11-04-12, 22:30
I jesam ga zamrsio Lkl{{ svega po malo. Sreća da mi na poslu uglavnom nije previše naporno pa fizički izdržavam. Inače istina, ne preporučujem ovakav život.
pa druze nije ti lako,al benzinci su cudo,krv piju sa detaljima zato je dizelcina zakon jedino sto motornu testeru ne napravise dizela???????? al dok ti dobijes varnicu bice ito :lol:.sta da ti kazem srecno i samo spremi zivce,ako neide u gepek pa majstoru.

Vulkan
12-04-12, 01:32
Ja veceras u 12 i 10 izadje iz garaze, al sam dobio varnicu na svecicu! A uspeo sam do mraka i da pokujem sve stafne na nadstresicu. Nije bas podravnjano 100% al mislim da nece pucati salonit pod snegom a to je vazan detalj:-\. Nego da se vratim na temu. Trecu godinu vec imam dizelku a i sa zadnjom benzinjarom nisam imao vecih problema (osim brzog praznjenja rezervoara) pa ne mogu da se setim kad se tacno pali varnica na svecici? Trebalo bi da je u trenutku kad se platine otvaraju? Ili zatvaraju? Znam da klip treba da je u gmt ili trunkicu posle toga. Sve sam improvizovao samo da zakurblam i vidim ima li varnice pa moram opet skidati magnete da stavim poklopac platina i ostalo redom i stegnem kako treba. Inace nije bilo varnice zato sto je neko zbog losih navoja zavario magnet na glavcinu a nije ispratio koji je glavni magnet i na koji pipak se stavlja. Ja sam za probu pricvrstio sa dva srafica pa cu verovatno i ja zapeckati aparatom da ne budzim matice unutra, nisam siguran da imam tu ureznicu. Inace sam stavio i nove platine (ajd, iako se vidi da su i stare skoro nove al majstor kaze da i nove iz magacina mogu da zeznu) al nije bilo varnice dok nisam izbrusio glavcinu od magneta pa zaokretao. Znaci pitanje je kad nateram klip u gornju mrtvu tacku da li platine u tom momentu treba da pocnu da se otvaraju ili zatvaraju? Jer mi se cini da kod ove freze moze da se podesi oboje samo kako ce da upali i radi. Da zavrsim palenje pa me onda ceka ispiranje rezervoara i karburatora pa da probam da palim. Zamenio sam ulje u menjacu, unutra je bilo bukvalno masno blato. Nadam se da je ostalo na frezi dobro (a bojim se semeringa radilice, trebalo bi mi jos bar tri vecera da i njih zamenim, secam se da mora cela da se skine sa rama i rasparca, radio sam i to na jednoj od mojih prethodnih) pa da je zavrsim u subotu uvece, dosadilo mi je da nocu zebem u garazi dok normalan svet uglavnom spava. A radim je besplatno.
Aco al sa testerama je lakse, nema platina i kondenzatora i radis je na stolu. Ne mora da se cuci i saginje kao oko freze. A kako bi je bilo drzati u rukama ceo dan da je dizel :P{ malo uzmes malo ostavis?

dejan 351
12-04-12, 09:30
osim testera,trimera i kosacica,svaka ozbijna poljo masina je DIZEL !!!!

aca s
13-04-12, 00:01
vulkan:
cim sam spomenuo testeru dizela dobio si varnicu:lol:,a sto se tice cucanja stavis to na prikolicu i gospodin mucenik,vozi za pare nepitaj.

Vulkan
13-04-12, 10:08
A jel zna neko malo pobliže da objasni kako da naštelujem palenje pa da u subotu uveče pokušam da upalim ako ne budem morao i karburator da perem zbog par godina bez goriva. Pitao sam za drugog komšiju za onaj ventilčić ispod plovka, zaglavljuje u zatvorenom, za bingov karburator je čak 700din a za ikov nema delova. Po meni skupi delovi a potrošač! Znači kad klip dolazi u gmt kako treba da stoje platine, jel treba da se otvaraju ili zatvaraju i da li možda treba ranije ili kasnije i koliko? A zazor sam mislio da stavim na tri mm kad su skroz otvorene? Ako neko zna možda me poštedi par puta odvrtanja i zavrtanja zbog štelovanja. Znam da je to važno zbog lepšeg rada i palenja freze, i snage i potrošnje.

Quercus
13-04-12, 10:33
A jel zna neko malo pobliže da objasni kako da naštelujem palenje pa da u subotu uveče pokušam da upalim ako ne budem morao i karburator da perem zbog par godina bez goriva. Pitao sam za drugog komšiju za onaj ventilčić ispod plovka, zaglavljuje u zatvorenom, za bingov karburator je čak 700din a za ikov nema delova. Po meni skupi delovi a potrošač! Znači kad klip dolazi u gmt kako treba da stoje platine, jel treba da se otvaraju ili zatvaraju i da li možda treba ranije ili kasnije i koliko? A zazor sam mislio da stavim na tri mm kad su skroz otvorene? Ako neko zna možda me poštedi par puta odvrtanja i zavrtanja zbog štelovanja. Znam da je to važno zbog lepšeg rada i palenja freze, i snage i potrošnje.

Evo link za knjigu u kojoj je sve lepo objašnjeno:

D.Simonović-Motokultivatori (http://www.sendspace.com/file/1xebxz)

sasamunze
13-04-12, 20:17
mala pomoc
da li neko zna gde ima tehnicka dokumentaciju za frezu mio 220 (mio standard osjek)staru mnogo leta, tacnije na frezi ima vazdusni filter u delovima sa gumenim crevom pa me interesuje kako da ga sklopim, i jos par sitnica, posto nije koristena vise od 5 godina, pa bih sad da je osposobim i malo nesto izfrezujem oko sljiva
unapred hvala

Vulkan
14-04-12, 23:55
Evo link za knjigu u kojoj je sve lepo objašnjeno:

D.Simonović-Motokultivatori (http://www.sendspace.com/file/1xebxz)

Hvala ima korisnih saveta. Inace sam imao taj link memorisan u kompu da bih ga izcitao kad imam vremena ali sam bio skroz zaboravio na njega.

---------- Poruka napisana 14-04-12 u 23:55 ---------- Prethodna poruka je 13-04-12 at 21:32 ----------

Proradila 506tica veceras! Dosao sa posla, istrimerisao jedan kanal do puta 50tak metara i dovrsio zavrtanje salonita na nadstresici ranije, pre mraka i nisam hteo nesto drugo da pocinjem po dvoristu nego pravac u garazu. Nisam bio ni umoran i polako opusteno. Srafciger u cilindar, spijun u platine pa redom ostalo, delic po delic, srafic po srafic odmah sve zavrtao kako treba, zaista nisam ni pomislio da nece upaliti ili da cu morati opet da odvrcem i stelujem ponovo. Kad ono nece, zamenim svecicu i upali!Na polovne svecice, zaostale od mojih freza jer je novu koju sam kupio odneo da proba onaj komsija sto mu glavi iglica plovka??? A ta prva na koju nije upalila je dobro bacala varnicu na prazno! Gasio palio proturirao. Ajd dopunim tecne masti dole i upalim opet, jos mi srafciger u ruci, finio ler gas i freza otkucava, u 22h naidje komsinica i pred muzem me satera u cosak garaze i ugura mi dvoiljadarku u dzep. A stvarno nisam hteo da naplatim nista preko cene delova koje su vec platili cim sam uzeo. U utorak cemo probati u njenoj bastici. Freza ima dobru kompresiju i na radilici nema lufta (osim lezista kajle, razjedeno je) i lepo otkucava na leru samo me brine sto sam skarabudzio magnete. Zbog losih navoja sam iznutra zavrnuo 4 matice iz gvozdjare i malo i elektricnim zapeckao za glavcinu pa postoji mogucnost da se odvrne neka matica (sto ne bi trebalo da smeta jer ce se slepiti medju magnete ali moze da ispadne srafic) a malo je i u debalansu zbog varova, valjda nece rastresti radilicu ili odvrnuti glavnu maticu? Vreme ce pokazati mada mislim da ce to biti dobro samo ce ruzno izgledati kad se nekad bude rasklapala.

Tintoreti
15-04-12, 11:37
Nebi trbalo da bude u debalansu zbog varova ako nisi preterao, za te stvari ubuduce koristi locitite plavi 243 lepak za srafove, gde ima vibracija ili mogucnost da naprave veliku havariju ako se odsrafe >:({

Endru Martin
17-04-12, 14:33
Rekao sam 30cm misleći na dubinu za sadjenje povrća koje dolazi sada..luk, krompir..sad da li je 30 ili 15cm, bitno je da se prekopa i izfrezira u tu svrhu. Ја сам прошле године купио ИМТ 506 за 12 ари баште са воћем. Иако сам од многих чуо да се руке тресу данима после рада са њим, ја нисам имао таквих проблема. Ако се добро подеси висина са раоником онда можеш са два прста да га водиш. Ако крене у дубину, само га благо притисни на ручке да направиш баланс и он сам искочи и настави. Код мене је плац био необрађиван скоро 6 година, само је задње две године кошена трава. Прво сам прошао целу башту у првој брзини, покидао коровску траву, требало ми је два дана. То је било јесенас. Сад на пролеће сам прошао још једном, другом а негде и трећом брзином, како је земља промрзла иде као ветар. Око 4 сата за целу башту, с тим да је ћале садио воће у цик-цак, па сам морао да изводим слаломе. Дакле, немој да покушаваш одмах да зарониш 20-30 сантима већ у више пролаза. Стрпљен-спашен.

dubansr
17-04-12, 14:38
Koliko moze da kosta IMT 506?

dejan 351
17-04-12, 15:52
zavisi od stanja,opreme koja ide uz njega,ali okvirno od 300 - 500e

TheBigBang
17-04-12, 19:28
Дакле, немој да покушаваш одмах да зарониш 20-30 сантима већ у више пролаза. Стрпљен-спашен.
Odlično, još uvek mi stoji na selu u garaži, kiša je svaki dan, pa praznici..nikako da se nadje vremena da se radi nešto :)
Za sada planiram sa njim samo baštu od 5ari da izfreziram i to je sve.Već sam izfrezirao dva reda, čisto da probam..ali vidim da visinu freziranja (odnosno dubinu) ne održavam ravnomerno,ali sve to dolazi vremenom, rutinski.Moja bašta je rastresita, već nekoliko godina tu na istom mestu sadimo povrće, dok nisam kupio IMT506, komšija, tu na selu, je preoravao/frezirao tih 5ari..tako da je to rastreseno samo tako i za IMT506 je to šala od posla.Čekam da budu lepši dani, da malo zemlja osuši, taman kada budem frezirao da ne bude prašine, a da bude rastresito, da može da se mrvi zemlja, da nema blata.

S'jeseni ču zasaditi 50sadnica sertifikovane kupine, za proizvodnju domaćeg kupinovog vina, za ličnu upotrebu i tu će mi IMT506 odraditi savršeno posao.
Videću kako će se pokazati u vučenju drva za pečenje prepečenice..ali sudeći po dosadašnjim informacijama, uz velike točkove i tegove..da će i taj deo odradjivati regularno.
Što se tiče košenja, znam čoveka koji sa IMT506 održava 3ha livada, tako da za moje potrebe je zadovoljavajuće.

@dubansr
Kada budeš uzimao IMT506, obavezno proveri da li je motor original nemački, da li je karburator BING nemački (jer postoji kopija BING karburatora koji je domaće proizvodnje).Takodje proveri da li je motor dihtovan,jer nisu ga oni uzalud otvarali.Postolje, dole gde je diferencijal, treba da bude narandžasta fabrička boja, a ne da ga farbaju i restauriraju..u tom slučaju nemaš pojma šta dobijaš, a sav taj njihov šatro rad, plaćaš 200-300evra,jer za ovo vremena koliko sam pratio oglase, shvatio sam da se tu vrte jedni te isti oglasi i da su to uglavnom 99% preprodavci koji negde nabavljaju IMT506 po ceni od 200-250€, srede ga i prodaju ti ga za 500-700€.
Obavezno, bar po pričama onih koji imaju IMT506,gledaj da bude godina proizvodnje 1990-1997.Moj je 1997. Taj period se u Knjaževcu sklapao IMT506 sa original nemačkim delovima.
Imao sam sreću da sam kupio IMT506 od čoveka koji je bio prvi vlasnik ,koji mi je dao i godinu dana pisane garancije, sa sve parafom,izjavom,kopijom lične karte..dakle kao u sudu da smo overili ugovor..i za sada sam zadovoljan.naravno, garancija podrazumeva ispravnost i poreklo motora i delova..a garancija ne važi na sitice..tipa potezna sajla, svećica i sl.Dakle,samo garancija da je original nemački motor i karb, nikada otvarani..i da će regularno raditi godinu dana.
Budi uporan i pronaći ćeš, prati redovno oglase, imaš u ovoj temi puno saveta..postoji i neki vašar u Rumi, mada je to meni daleko da bih išao, ali postoji i ta opcija, gde uz cenkanje možeš da pazariš i za 230€.

darko1973
17-04-12, 19:39
Ja sam uzeo prosle godine imt506 u okolini pozerevca za 230 e sa tockovima i nozevima ,ikov karburator 89 god.Malo je sredio i radi bar za sad zadovoljan.Tako da samo prati oglase ili se raspitaj ima neko u selu sigurno kome nije vise potrebna.

sasamunze
17-04-12, 22:12
ima li neko malu frezu tomos mio 200
treba mi par informacija o filteru vazduha ili jos bolje ako neko ima upustvo za rukovanje
unapred hvala

Pegaz013
18-04-12, 14:05
Koliko moze da kosta IMT 506?

Ja sam zimus kupio od kuma IMT 506 82-83 godište.Bila je kradena pa prefarbana u belo,falilo je dosta delova,dugo nije palila itd.Kupio sam za 150 eura u takvom stanju (točkovi i freza) naknadno sam kupio odličnu auto prikolicu sa torzijom.Delove sam kupovao uglavnom preko interneta negde smo već pisali o tom čoveku iz Aleksandrovca.I narvno pošto nisam majstor sve što se tiče popravke i prepravke uradio mi je komšija inače član ovog foruma Rade013.Dosada me sva ta igrarija košta oko 500 eura,ostaje još da se prefarba kultivator u original boju.Mogu vam reći da sam zadovoljan i sa snagom i sa potrošnjom probavao sam i u freziranju i u transportu.Pa ako je neko u nedoumici možda mu pomogne nešto iz ovog posta ukoliko ima pitanja stojim na raspolaganju.

TheBigBang
18-04-12, 19:59
Moj ti je savet da taj kradeni IMT506,što je prefarban u belo, ofarbaš originalnim bojama, obavezno da ti diferencijal postolje bude narandžasto, jerbo se ovce primaju na slani kukurizi, i tako prefarbanog da ga metiš na internet oglasi, ima ga prodaš za 700e ki o'šale..sračunaljku će se lično presabereš da ti čisto u džep ostane 200€, bez ulaganja..e, samo je potrebno pronaći pacijenta, još pride>:({:-*:-\

Pegaz013
18-04-12, 21:08
Nisi me razumeo bio je ukraden od mog kuma pa mu je policija vratila posle nekih 20-tak dana,za to vreme su ga očerupali i prefarbali.Kum ga je gurno u garažu takvog i nije ga pipao 10-tak godina.Planirao sam da ga ofarbam jer bez veze deluje ali je inače tip top.Pošto nisam gadljiv na lovu možda i zaradim 200 eura pride pa kupim neki dizel.

TheBigBang
19-04-12, 15:14
Pošto sam IMT506 koristio samo toliko koliko da proverim kako sve radi..isfrezirao sam dva reda u bašti, čisto da proverim kako sve to funkcioniše, ali budući da sam uz motokultivator dobio i onu originalnu knjižicu sa uputstvom, tu sam pročitao da u procesu startovanja motora mašine, u delu kada treba potegnuti zateznu sajlu..pa tada, pre okretanja ručice gasa do maximuma, pumpanja karburatora na onaj klip..dakle posle toga treba ručicu gasa vratiti na 1/3 gasa i tada potegnuti zateznu sajlu, tj. startovati motor. Medjutim, ovaj čovek kaže da mu slobodno dodam gas, on kaže i do maximuma, da bi upalio. To mi je sumnjivo, ne znam zašto onda stoji u uputstvu da je dovoljno samo ručicu gasa postaviti u položaj, aproximativno, na 1/3 gasa.Pali on i na toj jednoj trećini, ali se i gasi, zbog toga je potrebno ručicu gasa okrenuti bar preko polovine.
Da li je to tako normalno, ili je ipak nešto u funkcionisanju.Kako bih mogao da sredim to, da mu je dovoljno i 1/3 gasa pri paljenju.

Što se tiče rada same mašine, zadovoljan sam, jedino što još uvek nemam rutinu u rukama kada držim ručicu kvačila i prebacim u brzinu, pa kada otpuštam kvačilo i oduzimam gas, u početku mi se , naravno, gasio IMT506,dok nisam usinhronizovao proces menjanja brzine.

Takodje, dešavalo mi se da mi se tako u brzini izgasi motor i onda mi je problem kako menjač da ubacim u '0' položaj, tj. van brzine. Bukvalno zablokira menjač koji i tako ima vrlo kratak hod izmedju brzina, pa se još nisam navikao na taj mali hod menjača.
Ovaj bivši vlasnik IMT-a mi kaže da malo jače cimam (napred-nazad) ručicu menjača i da ću dobiti položaje, mada mi to ne izgleda kao opcija u funkcionisanju menjanja u brzinu.

Pegaz013
19-04-12, 20:35
Mislim da je normalno dok je hladna mašina da se gasi na malom gasu...Verovatno je potrebno da ti neko našteluje jer moj radi i hladan na vrlo malom gasu a tako ga i palim sa vrlo malo gasa.Ne znam zašto prilikom prebacivanja brzine puštaš kvačilo i smanjuješ gas ? Logično je da sinhronizovano puštaš kvačilo i dodaješ gas.A i meni se činio malo komplikovan menjač ali sam se uštosirao 1-2 sata rad i sve ide lako.

joseva
19-04-12, 23:53
imaM 509 ku i odgajio sam se na njoj. i uvek kada palimo dodamo gas do kraja. tako ide bar kod 509ki. samo sto moram i saug obavezno da povucem. to sto ti se gasi najverovatnije je mali ler. trebalo bi sa strane da ima safic koji kada se zavrce pojacava se ler.. sada ne znam da li to ima kod 506. pogledaj sa leve strane motokultivatora. kada freziram malo vise ( posto mi je motor pri izdahu) obavezno moram da po malo zavrnem tajj safic jer se u suprotnom ugasi na leru

TheBigBang
20-04-12, 01:00
@Pegaz013
Samo sam sledio onako kako je napisano u uputstvu, to je originalna knjižica koja ide uz IMT506 u njoj je bukvalno sve objašnjeno, pa je tako i napisano.Kompresija mu je dobra, sudeci po poteznoj sajli koja ima otpor još kako krenem da je povlačim, i pali uvek iz prve, jedino što sam pročitao u uputstvu..znaš već kako ide proces paljenja,..prvo postaviti polugu menjača u nulti (ler) položaj,zatim okrenuti leptirak za dotok goriva,na dole,pa zatim komandu za gas(ručicu gasa)okrenuti na puni gas, pa tipkati prstom klip tj. plovak karburatora..mada meni jako brzo krene da curi gorivo kada to radim, dovoljno je 1-2x da ga odozgo tipnem prstima.I na tom sledećem koraku kada treba pre potezanja sajle okrenuti ručicu gasa na 1/3, ja zapravo moram da je okrenem preko polovine gasa, da bi iz prve upalio motor.To mi nije jasno zbog čega ne 1/3, već moram ručicu gasa da okrenem preko polovine.

@joseva
U uputstvu za IMT506 piše da treba voditi računa o tome da prazan hod bude pravilno podešen i postoji taj vijak za podešavanje klizača za gas na karburatoru, ali to ću experimentisati kada budem na selu pored mašine.Danas sam malo prelistavao ebook koji je _Quercus _ okačio ovde na forumu (D. Simonovic - Motokultivatori), takvu, samo štampanu, sam dobio od čoveka od koga sam kupio IMT506,stim što je knjiga od D. Simonovića daleko obimnija, ali sadrži identično uputstvo koje se dobija i za IMT506.
Na rad u leru ga još nisam ni prebacivao (u toku rada) samo pri svakom startovanju motora, da ne bude u brzini, pa da ga jurim po livadi>:({
U toku rada sam mu samo oduzimao i dodavao gas i menjao brzine (II-III) za freziranje.A kada hoću da ga isključim, mada u uputstvu postoji ceo proces isključivanja mašine, dovoljno je da mu oduzmem gas na minimum, ako hoću da ga ucentriram da lagano ulazi u garažu i kada mu potpuno oduzmem gas on stane, što je i Ok.Naravno može i preko onog narandžastog prekidača iznad kutije za odlaganje alata..ali za sada sam toliko uspeo da radim sa mašinom.

Pošto je montirana freza na IMT-u, a pročitao sam da rikverc ne sme da bude u operaciji kada se radi sa frezom, tako da menjač za rikverc još nisam ni probao.Medjutim, čitajući uputstvo za IMT506, pročitao sam da kada se ručica menjača postavi u gornji položaj, tada mašina ide u rikverc,a u donjem položaju kada je, onda ide aktiviran položaj za hod unapred, medjutim kod mene je taj menjač za rikverc uvek u položaju 'na dole' tj. za hod u napred.Može i da se povuče rukom na gore,ali se momentalno i vrati u isti (donji položaj), pa mi nije jasno zašto se uvek taj menjač vraća u taj 'donji' položaj, tj. u položaj za hod 'u napred'. To još nisam stigao da proverim.

meshtro
20-04-12, 01:56
Ja sam juče pazario ganc nov original plug za imt 506 za 5000 din,sad samo cekam da malo prosuši da probam kako će da funkcioniše. Lkl{{

TheBigBang
20-04-12, 02:23
Plug za vinograd ili baš plug za oranje ledine?
Interesuje me da li IMT506 ima snage da zaore livadu koju bih izfrezirao i kultivisao u baštu za povrće.Na slici uputstva za IMT506 stoji slika kako IMT506 uz tegove,velike točkove i prednji teg ore upravo takvu jednu livadu, ali to je samo na slici, interesuje me u praxi kako sve to izgleda :)

dejan 351
20-04-12, 08:23
oranje sa 506 je sviranje k....,bez ljutnje !

Endru Martin
20-04-12, 10:15
Ни ја не верујем да орање са 506 има сврху. Наиме, ножеви фрезе иду у растреситу земљу скоро целом висином, што је преко 20 сантиметара. Закачен плуг тешко да би могао да подигне неки сантиметар више земље (осим ако земља већ није обрађена, али онда је фреза довољна). То ме подсећа на оне кинеске ручне електричне алате код којих је предимензионисана снага у односу на масу ротора па брусилица фи 115 има снагу од 1500 вати. Тако је и овде, ако мораш да додаш тегове на точкове, па тегове на предњи крај, то више није то. Уосталом, онај ко се одлучи за 506 сигурно неће обрађивати хектаре већ много мање површине а ту се не узгаја репа и кукуруз за силосе, већ поврће и воће за душу и за породицу.

dejan 351
20-04-12, 10:31
ma jasno,imam ozbiljnu frezu Valpadana VMC 14 (14ks) ima oko 300 kg,original plug i orao sam jedno vreme bastu,jer je bilo zajebano za traktor okrenti ga,to je tezak posao i ko nije radio taj ne zna.Prvi mali ozbiljan orac je Tomo Vinkovic pa nadalje!

Mr.X
20-04-12, 10:42
Za sve one koji imaju problem sa paljenjem 506. Ovo je modul el. paljenja. Sve se izbacuje, platine, kond. i na mesto bobine se postavlja modul. Modul se kaci na svecicu i na prekidac za gasenje, odnosno masu. Modul je isao kao prva ugradnja u masine 506 koje su se izvozile u zemlje Afrike, Irak... zbog surovih uslova ekspoloatacije.

http://www.vecignitions.com/data/hrvatski/tv2e.html

---------- Poruka napisana u 10:42 ---------- Prethodna poruka je at 10:41 ----------

dejan 351
20-04-12, 10:43
to je prava stvar,njih paljenje dosta zeza!

darko1973
20-04-12, 17:24
Pali ko zmaj freza 506 sa tim modulom,jedini problem sto zna da bude je da krene freza u nazad tj rikverc zato se vise taj modul nije ugradjivao u seriske modele.

TheBigBang
20-04-12, 19:48
Moj IMT506 pali ko zmaj i bez toga.

meshtro
21-04-12, 02:37
Ja sa 506 orem baštu već par godina (do sada sam imao plug koji sam sam pravio,ali je odslužio svoje) i nemam problema samo uslovi za oranje moraju biti dobri ni previše vlažno ni previše suvo i plug ide u zemlju oko 20 cm. Svestan sam ja toga da je to oranje sviranje k.... ali traktorom nikako nemogu da priđem u baštu,a da mlatim ašovom ne pada mi napamet. Ja sa 506 poorem,podrljam i ofrezam oko 10 ari bašte,izvlačim brazde za krompir i vadim krompir sa njim. Takodje u jesen i proleće pofrezam 25 ari voćnjaka i vinograda. Za moje potrebe on meni sasvim odgovara i imam samo reči hvale za njega!

TheBigBang
21-04-12, 04:41
Sa njim oreš baštu koja je već bila preoravana i frezirana?
Da li si probao ledinu (livadu) da zaoreš, to je pitanje, a bašta na kojoj se već nekoliko sezona sadi, tu i ne treba plug, freza to može sve da odradi.

meshtro
21-04-12, 10:48
Pa orao kod drugara parče travnjaka u dvorištu i išlo je ok,ako nije previše ugaženo nema razloga da ne ide smanjiš malo zahvat pluga i samo cepaj. A to da se za baštu sprema samo frezom,probao sam i ne svidja mi se uopšte,oranje je oranje pa kakvo takvo.

Vulkan
21-04-12, 11:25
Jel krompir vadiš sa istim daskama sa kojima praviš i kanale za sađenje ili imaš neki drugi priključak baš za vađenje krompira?

TheBigBang
21-04-12, 16:48
Pa orao kod drugara parče travnjaka u dvorištu i išlo je ok,ako nije previše ugaženo nema razloga da ne ide smanjiš malo zahvat pluga i samo cepaj. A to da se za baštu sprema samo frezom,probao sam i ne svidja mi se uopšte,oranje je oranje pa kakvo takvo.
To želim da čujem :)
Moja bašta je 5ari i ako je plug za oranje za IMT506,uz velike točkove,koje i tako moram da nabavim i tegove, plus prednji teg..onda je to sve Ok, ne orem njime hektar zemlje, već 5 ari.

Zbog čega misliš da freza nije dovoljna da se isprevrće zemlja na mestu gde se sadilo već recimo 3godine, tu je zemlja već rastresena.I ašovom da radiš,ručno, nećeš dublje da ga iskopaš, a toliko i freza ulazi u dubinu, bar u mojoj bašti.
Svakako, bolje je ići na sigurno i biljkama obezbediti nesmetani rast u dubinu. Bitna mi je informacija da IMT506 MOŽE DA ZAORE LIVADU (TRAVNJAK), a već kultivisanu baštu može da preore kao od šale.
U svakom slučaju, to mi je sledeći alat koji ću da uzmem.

Vezano za vadjenja krompira...od moje bašte koja je na tih 5 ari, ima svega, jedan deo je pod krompirom..da li mi se isplati da uzmem vadilicu za krompir, video sam kako izgleda, nije ni skupa, a koliko brže završi posao ako bih sa IMT506 vadio taj krompir?Do sada sam ručno radio, počupam prvo stablo krompira, tj, vegetaciju, pa onda udri motikom :) Jbg, nije to neki posao, ali osećam da bih sa IMT506 sve završio 20x brže. Je l' on baš ume da povadi te krompire kada kreneš tim alatom za vadjenje krompira da ih prevrćeš i iskopavaš? Interesuje me samo negativne sugestije, na osnovu njih zaključujem da li vredi ili ne , ulaganje u neki priključak za IMT506.

petrovicnikolaaa
21-04-12, 19:51
Ako neko ima neku manju frezicu na prodaju i jeftiniju naravno kupio bih. Ne treba mi nista od prikljucaka, potrebna mi je za freziranje izmedju redova jagoda. Imao sam u ponudi mio standard hondu i neku adriu ako se ne varam adriji mora da se radi motor ali je ovako ocuvana kao nova. Pa kad smo vec kod te adrije interesuje me koliko bi me kostala zamena karika i da li se kodnje menja cela stublina ili moze da se razbusi i ubaci veci klip? hvala na odgovoru i ponudama. Saljite na pp.. pozdrav.

Mr.X
21-04-12, 20:25
Pali ko zmaj freza 506 sa tim modulom,jedini problem sto zna da bude je da krene freza u nazad tj rikverc zato se vise taj modul nije ugradjivao u seriske modele.

Nije tacno da je iz tog razloga prekinuta ugradnja. Ugradnja je prekinuta jer je DMB pukao i gledali su povoljniju tj. jeftiniju varijantu. DMB i danas uzima paljenja ali u daleko manjoj kolicini.
Kontra paljenje se javlja kod masina koje imaju luft u radilici. Bosh sistem paljenja postoji jos i na DMB pumpama za vodu, tomos mopedima, pentama, Stihl 070 ... Samo kod freza se pojavljuje kontra jako retko, ali to je kao sto sam rekao zbog lufta u radilici. Serviseri koji su radili u DMB-u ih ugradjuju i nemaju nikakvih problema i kazu da je najbolje resenje za Iskra-Bosh sistem paljenja.

sickohn
21-04-12, 20:27
Ako neko ima neku manju frezicu na prodaju i jeftiniju naravno kupio bih. Ne treba mi nista od prikljucaka, potrebna mi je za freziranje izmedju redova jagoda. Imao sam u ponudi mio standard hondu i neku adriu ako se ne varam adriji mora da se radi motor ali je ovako ocuvana kao nova. Pa kad smo vec kod te adrije interesuje me koliko bi me kostala zamena karika i da li se kodnje menja cela stublina ili moze da se razbusi i ubaci veci klip? hvala na odgovoru i ponudama. Saljite na pp.. pozdrav.

pre ce to da bude agria? a to ti je verovatno agria koja se sklapala ovde i nosila naziv imt 502.jel motor sachs? ako je ta onda ti je tu pod obavezno i problem sa karburatorom.tu karburator opasno zeza.ja imam tu frezicu i morao sam da nakalemim neki drugi karburator kako bi mogla da radi.100 puta sam hteo da je zapalim i bacim u kanal.ako ti je to nesto skroz jeftino a motor ne valja onda ti je najbolje resenje da nabacis brigs motor od kosacice od 5 konja.ima malo posla ali je moguce

pole
21-04-12, 21:48
Gde ... ima naj vise polovnih TOMA sa atomizerom i frezom ....al da je povoljno.

jaguar
22-04-12, 10:51
Davno sam orao jedno pače 20 ari sa labinprogresom tegovi na točkovima nas dvojica jedan na jedan kraj drugi na drugi kraj okreneš ga zabrazdiš i pustiš on ide sam.Bez problema smo to orali 5 sezona...

dubansr
22-04-12, 20:42
Treba da menjam skuter za frezu imt 506 (7,5 ks),pa me zanima dali je imao neko i kakva je freza?

TheBigBang
22-04-12, 21:03
Imt506 je 6.5ks.

dubansr
23-04-12, 10:27
To znam i ja,ali taj covek kaze kao ima 7,5ks a ja nisam cuo da ima takva freza,verovatno se on zeznuo nesto,nego dali vredi da dam skuter 50cc za frezu imt 506?pozdrav

dejan 351
23-04-12, 10:50
Gde ... ima naj vise polovnih TOMA sa atomizerom i frezom ....al da je povoljno.
u oglasima "polovni automobili","moj auto","kupujem-prodajem"

meshtro
24-04-12, 00:57
Jel krompir vadiš sa istim daskama sa kojima praviš i kanale za sađenje ili imaš neki drugi priključak baš za vađenje krompira?
Da vadim sa tim daskama za brazde one izbace 90% krompira posle dok skupljam malo počeprkam po zemlji ako je neki ostao zatrpan,ali ove godine planiram da napravim baš vadilicu. Na srednju motičicu od konjskog špartača ću navariti u produžetku armaturu desetku i prepaviti ram da može da se kaći na kultivator pa probati tako. Inače i ovako ide dosta brzo.

Vulkan
24-04-12, 09:48
Ja sam pre par godina kupio te daske za 506, originalne 30 evra, pa sam samo produžio glavnu cev i sad kačim na labina i ne skidam frezu kad pravim kanale. Ko zna kad je zadnji put odvrtana freza ali mislim da nije toliko zapekla da ne bih mogao odvrnuti pa da probam sa tim i da vadim krompir, nego bojim se dal ga malo ne gnječe one daske kad bih sa njima vadio? Inače vadim sa traktorom i plugom, skupim topling skroz pa prednjom brazdom. Onda gume čepaju ali opet brže i lakše nego ručno i manje rasečenih. A verovatno i plug malo gnječi dok gura napred. Ma isti đavo. Kad nemamo površine i para za specijalizovane mašine.

hazbinator
24-04-12, 21:47
pozdrav

nov sam ovdje...gdje tacno na labinovom motokultivatoru da sipam ulje za mjenjac.....koje i koliko

oprostite na neznanju ^-^

Vulkan
24-04-12, 23:46
Kad stojis za ruckama ispred tebe a na telu menjaca skoro pa ispod vucnika strci jedna cetvrtka. Nju odvrnes, ako nece rukom pazljivo viljuskastim kljucem da je ne odlomis. Tu ti je merac a kroz tu rupu i sipas. Nego sam ja zaboravio gde se ispusta i koliko staje novog. Sad ce mu treca sezona kako je kod mene i ja sam nasuo novo kad sam ga uzeo ali ne radim mnogo sa njim pa samo nekad proverim nivo i kakvo je ulje. U menjac sam sipao sae 90 (hipoidno) a u motoru menjam svake godine sae 30 za dizela. Kod mene je stavljen nov kinez dizel od 7 konja i ekstra sam zadovoljan na rad i potrosnju. Ako imas frezu na njemu i u nju sae 90 a manja cetvrtka sa sipkom nivoa (meracem) je na sredini izmedju moticica. Nivo na oba mesta a i u motoru proveras kad ga postavis potpuno vodoravno, bez naginjanja napred ili nazad.

TheBigBang
25-04-12, 20:10
Da li je normalno da mešavina curi na karburatoru, kroz onu diznu, i nakon upotrebe..tačnije, kod mene nema tipkanja 10x po klipu karburatora,dovoljno je prstom jednom pritisnuti klip i mešavina krene da preliva ,medjutim..primetio sam da se napravi od benzina zamrljano,ne barica..ali onako vlažno,., dole na metalnom zaštitniku od freze i sliva se i niz auspuh, tačnije,podliva.Ostaje crn i mokar trag na potpuno suvoj cevi od auspuha,sa donje strane.

Kada sam otvorio filter za vazduh, samo što se nisam šlogirao, čovek to nikada u životu nije ni dolivao ulje, unutra je talog od 1cm blata , tj. te crne zakorene prašine. koja je nekad, ko zna kad, plivala u motornom ulju, a pitanje je kada je poslednji put dosipano ulje.Unutra, u filteru..u onoj cevi, nalaze se dva filtera od metalne žice, koji su takodje u neupotrebljivom stanju..jer ih ne vredi ispirati u dizelu,ako se to uopšte i ispira u dizeli, ili je to normalno potrošni materijal.Novi ti filteri su od neke plastike, umesto što su originalni bili od te metalne žive.Da li vredi to nešto sredivati, ili baciti i kupiti te filtere od plastike.

U uputstvu sam pročitao da ako IMT506 gubi snagu, prvo na šta treba obratiti pažnju je filter za vazduh, da nije zaprljan..ovaj nije mogao biti u gorem stanju.IMT506 ima snagu i pali iz prve, ali kada ga prvi put palim, umesto da mu okrenem ručicu gasa na 1/3, moram da okrenem preko polovine.Verovatno će to raditi normalno, kada se sve očisti i podmaže, naulji..dakle..srećom imam napismeno ugovor koji je čovek dao za taj IMT506 da garantuje za ispravnost, ali po filteru vidim kako je održavao mašinu.

dejan 351
25-04-12, 20:22
naravno da nije normalno da bilo sta curi,posebno benzin!!!Ako sam dobro shvatio ne zatvara dobro iglica,sto se filtera tice najbolje zameni,kad vec nisu odrzavani i sipaj cisto ulje,te nove mozes kasnije cistiti naftom i dobro izduvati kompresorom u exploataciji...

p.s.zajeban si kupac do zla Boga!Lkl{{

TheBigBang
25-04-12, 20:49
Da li ne zatvara iglica, ne znam, ali znam da je dovoljno jednom tipnuti prstom po plovku i benzin odmah krene da praliva na onu njegovu diznu.To mi je sumnjiovo,koliko sam po Netu gledao, to mora baš da se istipka nekoliko puta dok procuri mešavina.

Naravno, to ću i uraditi, ali sam razmišljao, pošto su metalni originalni filteri unutra, da li su možda kvalitetniji, bez obzira što ovaj čovek to nije održavao kako treba..jer ne znam kakvi su filteri što se sada proizvode, pa još za IMT506, od plastike.Te metalne bih zadržao svakako,pošto ih okupam u dizelu i provučem kroz kompresor..mada taj filter od žice izgleda kao Vileda sundjer za pranje sudova,slojevit.. :) pa ne znam koliko bi i imalo efekta, ko će isterati toliku prašinu iz njih.

Pa pazi, ja ću, recimo ove sezone, samo isfrezirati baštu od 10tak ari i to mu je sav posao.Više ga neću videti do naredne sezone.Dakle, ulaganje od 15000evra u Tomo Vinković, ili 1500evra za neku polovni Labin, takodje nema efekta,jer za moje potrebe je IMT506SX,sasvim dovoljan, stim što, svakako, moram imati i radnu garanciju ,pride, pa šta si mislio, da na nevidjeno kupim mašinu..pa posle puj pike ne važi dogovor.Neće da može ;)

dejan 351
25-04-12, 20:59
cekaj procuri ili konst.curi?Kod tebe je nivo goriva veci (iskrivljen plovak) pa zato gorivo pre krene...

TheBigBang
25-04-12, 21:14
Samo sam ga oterao do sela, isprobao 2h kako radi..isfrezirao dva reda i Ok,parkirao ga u garažu.
Od tada, do danas, ga nisam video.Danas sam krenuo malo da ga sredjujem, čistim benzinom i krpom..i krenem oko klipa (plovka) da provučem krpu,da očistim karb.. zakačim plovak i on odmah izbaci mešavinu..pred veče sam video, da na zaštitnom limu od freze, se sliva benzin, ali ne neka valika količina,već se vidi mrljav trag. Prstom sam pratio odakle curi i video sam da je iz karburatora, iz dizne, jer čim sam zakačio taj klip (odnosno plovak) procurela je mešavina..a zbog čega tako odjednom procuri brzo i zbog čega ,očigledno , ne zatvara kako treba, to ne znam.

Imam godinu dana radnu garacniju, sa sve parafom i fotokopijom lične karte i izjavom, tako da mi to nije problem, jer ako je čovek garantovao da sve radi, onda ne verujem da mu se isplati na taj način da funkcioniše..ako je neki manji kvar odradio bih to sam.
Osim toga, i filtera koji je bio u očajnom stanju, što se tiče urednosti..za ostalo nemam zamerke, bar za sada.:'({

btw, čekaj, je l' ti imaš IMT506, ili si ga imao..?

dejan 351
25-04-12, 21:46
ne,imao sam hondu benzinca sa slicnim principom,mada imam i tomos kosacicu sa takodje resenim karbom

Krle Zex
26-04-12, 11:16
Dragi moji forumaši,juče sam bio kod čoveka da pogledam motokultivator mio standard 350 sa tomosovim motorom.Motokultivator je u dosta dobrom stanju, a od priključaka ima mali plugić,frezu koja se montira umesto točkova ,ima gumene i metalne točkove i ima neku malu frezu koja se pokreće preko lanca.Ja imam mali voćnjak i malo poveću baštu . Moje pitanje je da li bi mi on završio posao i koliko realno vredi ta sprava. Unapred Vam hvala.

hazbinator
26-04-12, 22:57
Vulkan......hvala puno

TheBigBang
27-04-12, 11:38
Radi sve super,suvo kao barut :),nego ja okrenuo leptir na levo,kako je i pisalo u manual-u,ali nisu napisali sa koje strane u levo kad se gleda,meni bilo levo gledano spreda,a tada sam ga na brzinu pregledao i 7dana nisam odlazio na selo.

Ima li neko hint na temu zasto je potrebno rucicu gasa okrenuti skoro do kraja da bi upalio motor?U uputstvu pise da,ako motokultivator gubi snagu,prvo treba pregledati filter za vazduh.To sam sredio,ali i dalje,kada startujem masinu,rucicu gasa moram do kraja da okrenem.

Vulkan
27-04-12, 11:57
Dal je neko zainteresovan da kupi imt 504?
Na njoj je ista mašina kao na 506 samo je ram malo drugačiji, fabrički ima jednan točak ispred sebe pa radi kao motokultivator i može brže da uradi baštu nego 506. Točak joj preko menjača održava brzinu kretanja a ide brže i lakše u dubinu jer se može više nasloniti na ručke da održava dubinu a ne da se čeka da sama svojom težinom prokopava ispod kao što je problem kod 506. Ali ne može da vuče prikolicu osim da se prepravi kao što je jedan moj komšija uradio, probušio kućište i ubacio osovinu i još jedan točak i sad ima dva točka i radi kao motokultivator. Imao sam davno tu 504, to mi je bila prva freza pa posle par godina promenim za 506 pa mi to ispalo još lošija varijanta kad u proleće treba razbiti koru u jagodi a imao sam i malo maline, pa onda debelo doplatim za labina. Ima je jedan moj drug (ne tu prepravljenu nego sa jednim točkom, kako je fabrički), duguje mi nekih para (ja mu malo dodao letos da kupi kombi) i nudi mi frezu. On već treću godinu ne sadi baštu jer je u prigradskom naselju i dozidao je garažu (radionicu) i nema više mesta u dvorištu. Tvrdi da je u dobrom stanju osim što mu je zadnje proleće (kad je koristio) bio prokapljao rezervoar pa mu zatim pukla i sajla za palenje. Rezervar je skinuo da okrpi i nije ni okrpio jer mu više freza nije trebala a u međuvremenu ga je i izgubio, jednostavno nema ga. Znači nema rezervar (ali mislim da bez problema pasuje od apenca 4 ili 6 i sličnog) a što se tiče palenja odvrnuo bih onu poteznicu pa proverio da li je samo sajla. I zavirio bih i kakve su motike i guma, verovatno je propala od stajanja ili je možda metalni točak (takođe fabrički nuđen pa kupac bira hoće li gumeni ili metalni) i slikao bih ako je neko zainteresovan. Verovatno je malo i porđala. Ja je nisam zagledao, ni prilazio jer me ne zanima, video sam da je gurnuta iza kuće pod neku nadstrešicu, samo mu smeta u onako tesnom dvorištu. Imam labina dizela već tri godine i ne planiram da se vraćam na benzinku frezu osim ako kičma počne toliko da me zeza da ne mogu da trgnem dizelku da upali (što mi se jedno jutro desilo ali sam uspeo posle malo razgibavanja, muče me malo leđa, štipao sam više puta kičmu zbog lakog života :P{). Pa on pomenu frezu jer slabo ima posla i nikako da mi vrati para a za cenu smo nešto napipali na 150 evra i ostalo je da razmislimo obojica. Njemu se otac buni, kaže da je to malo a mati mu opet kaže prodaji, smanji dug. Žena već u godinama i bolesna a i stvarno mena gde više baštu, ostao jedan ćoškić dvotišta mali i da samo luk za sebe posadi. Nisu neke ni pare, 230 evra, a dobri smo, al jebiga treba i meni a i skoro pa godinu dana kako sam mu pozajmio. A ja nezainteresovan za frezu jer mi ne treba osim ako bih našao odmah kupca. A da je uzmem, na tu cenu svakako vredi, ali moram dati neki dinar za rezervar, sajlu, možda gumu ili i koju motičicu, pa da je prodajem ko zna kad bih prodao. I nisam baš neki za švercera da lažem i mažem i ubeđujem. Nemam vremena da je teram na pijacu jer radim stalno pre podne na poslu i ko zna kad bih je prodao preko oglasa. Šta vi mislite da li da je uzmem, i ovako ko zna kad će mi dati šta para. Ne znam ni sam, moram od nedelje napraviti pola sata lufta pa svratiti da je pogledam izbliza. Ako se i otac složi da je prodaju. Ako je neko zainteresovan pa da je i islikam onako kako stoji?

---------- Poruka napisana u 11:57 ---------- Prethodna poruka je at 11:42 ----------

BigBang pa nije to više nova mašina pa da pali kao kad je izašla iz fabrike. Možda malo svećica, platine karburator. A gorivo je sigurno duplo lošije nego što je nekad bilo, i to ti je već dovoljno da zeza. Ja sam imao dve takve pa sam uvek morao pola gasa ili više pa kad zaurla smanjim na malo, koliko da se ne ugasi, dok ne krenem prema bašti. A u bašti na pola ili dve trećine gasa, po sluhu. A kad je vruća i sve idealno ispravno i uštelovano onda može da se desi da pali i bez gasa, na leru.

old.man
27-04-12, 13:08
Pošto je ovo opšta tema, pisaću ovde a admin neka preseli, ako sam promašio :)
Honda (Mio standard) F 42 i F600 , jeli to u principu isto ?
...dalje ima li ko dokumentaciju ..
Nameravam da za transport stavim točkove od Yuga 13 coli , na originalnim gumama piše da su coli . Jeli to ko radio i kakva su iskustva?
koliko se dobije na brzini i dal se šta izgubi ? (transport ide 95% po asfaltu )
I možda najvažnije šta će mi reći policija kad me zaustavi u saobraćaju ? Treba li neka posebne signalizacija ... pitao sam ih pre pola godine , nisu znali šta da kažu :(
Hvala unapred

TheBigBang
27-04-12, 17:12
Upravo tako,identično,se dešava i kod mene i istim principom palim mašinu.Znači li to da on nema dovoljno snage,pod takvim okolnostima, ni za šta drugo osim za freziranje..jer sam ga terao trećom sa ne znam koliko gasa(nije do maximuma) i ne osećam da bi taj mogao da povuče i prikolicu sa nekim teretom,pa još i pod usponom..možda i grešim.

ozren
27-04-12, 19:06
Drustvo treba mi mala pomoc, kvacilo na 509 mi postalo strasno tvrdo. Odvaja na pola kao sto bi i trebala, nikad ne "kvrkne" kada saltam bilo u koju brzinu ili rikverc ali je pretvrdo da se vise ne moze stisnuti. Korpa jos nije potrosila 1 lamelu( kupljen nov set) Trebao bi mi savjet kako stelovati korpu i druk lezaj, dali ici sa pracnama na korpi van a druk uvuci uz spojnicku ili obratno??

Quercus
27-04-12, 21:11
Pošto je ovo opšta tema, pisaću ovde a admin neka preseli, ako sam promašio :)
Honda (Mio standard) F 42 i F600 , jeli to u principu isto ?
...dalje ima li ko dokumentaciju ..
Nameravam da za transport stavim točkove od Yuga 13 coli , na originalnim gumama piše da su coli . Jeli to ko radio i kakva su iskustva?
koliko se dobije na brzini i dal se šta izgubi ? (transport ide 95% po asfaltu )
I možda najvažnije šta će mi reći policija kad me zaustavi u saobraćaju ? Treba li neka posebne signalizacija ... pitao sam ih pre pola godine , nisu znali šta da kažu :(
Hvala unapred

Ako ti treba uputstvo za F 600:

http://www.sendspace.com/file/a41p90

Pegaz013
28-04-12, 21:16
Upravo tako,identično,se dešava i kod mene i istim principom palim mašinu.Znači li to da on nema dovoljno snage,pod takvim okolnostima, ni za šta drugo osim za freziranje..jer sam ga terao trećom sa ne znam koliko gasa(nije do maximuma) i ne osećam da bi taj mogao da povuče i prikolicu sa nekim teretom,pa još i pod usponom..možda i grešim.

Kolega i ja kada sam sa 506 frezirao imao sam osećaj da nema šanse da povuče prikolicu.Kada sam skoro sve sredio i išao u probnu vožnju oduševio sam se koliko ima snage.200 kg u prikolici i ja od 100 kg i ide bez problema čini mi se da može još toliko.Valjda je fora što ruda pritisne i baš lepo vuče.Doduše kod mene je sve ravno za uspon nisam siguran šta može i koliko.

TheBigBang
28-04-12, 21:48
Kolega Pegaz013 , hvala na informaciji, lepo je to čuti.Nadam se , čim uzmem prikolicu, da ću moći da potvrdim,pozitivno, jer kod mene ima uspona i do 45%, ali pod tim usponom jedino planiram da preteram prepečenicu u balonima,do auta, jer ću uzeti prikolicu sa kukom za putnički auto.Kako se to pokazalo..da li neko koristi istu prikolicu od IMT506 i za auto..znam da nije prostrana preterano, ali da se preveze recimo 300litara prepečenice u balonima je sasvim Ok, ili neko povrće i sl.

zis
28-04-12, 22:27
TheBigBang (http://poljoinfo.com/member.php?4967-TheBigBang) Stvar je u tome da ruda prikolice vrši pritisak na kultivaeor ( sistem jednoosovinke) onda ti ni netrebaju tegovi. Imao sam tri prikolice jedna za auto kod koje sam skidao šapu i u rudu uvlačio poteznicu od nožice a dve sam sam pravio jednu manju za lakše tovare do 300 kg i drugu za veći tereti kabastiji(40 bala slame)a ta je i barem duplo teža od ove za auto a i vukao sam obadve sa đubretom. Što se tiče onog paljenja sa punim gasom dali se ugasi kada vratiš gas nazad?Ako se ugasi onda moraš da na sajli podesiš ler gas ili na karburatoru podizanjem šiberasa onim šrafčićem na njemu .Imaš 2 jedan je za vazduh a drugi je za šiber,uhodaćeš se već sam kada počneš malo duže da radiš s njim.

TheBigBang
28-04-12, 23:13
zis, moje potrebe za prikolicom će se svesti isključivo, sezonski, 500metara do auta da prevezem tih 300litara prepečenice, ne mora odjednom, može i iz dva puta, pod usponom od 30-45%.Planiram po ,uglavnom, ravnom putu .. iz dedine šume ,do kuće na selu,a to je udaljeno takodje nekih 500metara, da prevezem 2-3metra suvih grana, drva, za pečenje prepečenice.Na jesen ću tim putem ,pod usponom od 30-45% ,da preteram povrće iz bašte,do auta.
Sve će to da stane u prikolicu od IMT506,bez problema.To je sva aktivnost.Tu na selu imam komšiju koji je dobar dasa, sve što mi treba.. da preorem livadu za sadnju kupine, on je tu..a posle toga IMT506 će da frezira bez problema.Tako da se nadam da će taj moj IMT506 da zadovolji te moje potrebe.

Što se tiče paljenja, mora da mu se doda gas, skoro do kraja, da bi upalio..a kada oduzimam gas.., sećam se, poslednji put kada sam radio sa njim (čisto sam testirao kako se ponaša, a to je bilo pre dva dana),..vozio sam ga po dvorištu, prvom, i kada sam hteo da zaustavim motor, nisam išao na onaj prekidač na upravljaču, već sam mu oduzimao gas..i motor je stao tek kada sam sasvim ,unazad, vratio ručicu gasa.

Mislim i da se gasi kada mu oduzimam gas,kada tek startujem motor, ali se ne sećam da li je oko polovine ili 1/3 položaja ručice gasa, to ću baš proveriti..

Puno Hvala kolega Zis, korisne informacije. Krenuo sam prvo od filtera za vazduh, u ponedeljak mi stižu plastični filteri, tako da je filter za vazduh pod kontrolom...pa idem dalje..sva ulja ću izmenjati, ono što piše u uputstvu za IMT506.
Medjutim, uputstvo koje sam dobio od čoveka, koji mi je prodao IMT506, jeste originalna knjižica, džepni format, koju je izdavao Knjaževac.. ali ovaj moj je SX model, tako da se poprilično razlikuje u odnosu na ono što je napisano u tom uputstvu, ali je svakako korisna knjižica, naročito za mene koji nikada u životu nisam vozio motokultivator::traktor1::

aca s
29-04-12, 22:43
Drustvo treba mi mala pomoc, kvacilo na 509 mi postalo strasno tvrdo. Odvaja na pola kao sto bi i trebala, nikad ne "kvrkne" kada saltam bilo u koju brzinu ili rikverc ali je pretvrdo da se vise ne moze stisnuti. Korpa jos nije potrosila 1 lamelu( kupljen nov set) Trebao bi mi savjet kako stelovati korpu i druk lezaj, dali ici sa pracnama na korpi van a druk uvuci uz spojnicku ili obratno??
pazi druze meni je bila napukla korpa,a da se skoro i nevidi to.
moze da se steluje da se oni pipci izbace al to okreces sva tri sarafa po isti broj krugova probaj po pola kruga.
druh lezaj nediraj nebi trebalo.
moze da ti riba sajla pa tesko ide probaj sipaj ulja il nafte,ako kisne moze da te to zezaa.
a sajlu kvacila stavi u skroz donju rupu gore na ruckama,tako da kad stiskas kvacilo bude bolja vaga i vise odvaja.

labrador
29-04-12, 23:46
Imam motokultivator imt 509, od prikljucaka imam kosacicu, plugove, frezu i pravljenu vadilicu za krompir. hteo bih jos da nabavim skupljac za seno pa me interesuje jel zna neko gde bi to moglo da se nadje i posto, ja sam trazio svuda i nisam uspeo da nadjem. ja imam jedan skupljac koji pase za mutu, ali niko ne ume da mi ga prepravi za 509-ku. Mico,ima jedan skupljac za sijeno ali u C.Gori,ako ste zainteresovani mogu da vam dam kontakt telefon. A dali neko zna gdje mogu kupiti reduktor za frezu,za imt 509?

YT1RDI
01-05-12, 23:05
A dali neko zna gdje mogu kupiti reduktor za frezu,za imt 509?
Неко рече да је налазио на вашару у Руми. Ишао сам ал' нема. Једино сам у Хало огласима пронашао типа који тргује деловима за култиваторе и нуди нов за 200€.
Да искористим прилику да поделим негативно искуство: покушао сам да искористим ауто-приколицу са 509 тако што сам наварио куку. Обзиром да има отклон (клацкање) горе-доле јако је тешко одржати баланс на равнаом а на џомбастом је немогуће. Значи само лево-десно окретање и осовинско (као на фабричкој приколици) јер сво оптерећење пада на оних 11 цм кроз који иде клин.

labrador
01-05-12, 23:43
Hvala Vam YT1RDI,da nemate kontakt telefon toga covjeka,jer ja u C.G. tesko dolazim do HALO oglasa.A moze li mi neko objasniti,sobzirom na moje skromno znanje o IMT 509,dali on,tj.509,ima cetvrtu brzinu i gdje se urezuje gore u onom limu ili drugu u rikverc,oprostite da ne ispadnem smijesan,par ljudi mi je to reklo da ima cetvrtu brzinu,a za rikverc sam procitao i negdje na ovom forumu.

TheBigBang
04-05-12, 11:46
Može li mi neko reći u vezi IMT506, koje ulje se sipa za filter za vazduh ?
U uputstvu piše 'čisto motorno ulje', može li tu da ide SAE 30/40 ?

Ulje za menjač bi moglo da ide SAE 90/80 ?

Koja tečna mast se sipa u onaj šraf na diferencijalu ?

Gde još treba sipati ulje u IMT506 ?

---------- Poruka napisana 04-05-12 u 11:46 ---------- Prethodna poruka je 02-05-12 at 12:24 ----------

Evo par fotografija..IMT506 u akciji!

http://img256.imageshack.us/img256/405/03052012.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/256/03052012.jpg/)
http://img62.imageshack.us/img62/7554/03052012005.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/62/03052012005.jpg/)
http://img843.imageshack.us/img843/87/03052012002.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/843/03052012002.jpg/)
http://img217.imageshack.us/img217/8746/03052012003.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/217/03052012003.jpg/)
http://img232.imageshack.us/img232/1931/03052012001.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/232/03052012001.jpg/)

Za sada se ne kajem ni 0% :) što sam ga kupio, čak..štaviše, od mogućih 10 poena, dao bih mu 15!
Istina, izlomio me je, nije mi žao..jer ono što je odradio je više nego zadovoljavajuće.Samo da me posluži i dalje tako kako radi.. i NIKADA ga neću prodati.

Moja bašta ima nekih 5-6ari, tu na istom mestu se sadi povrće već par godina unazad, zemlja je poprilično rastresita,ali kada odleži sezonu, od snega i kiše, poprilično je i ulegla, dakle rastresitost i 'utabanost' zemlje je 50/50.
Komšija svake godine dodje sa velikim traktorom, preore zemlju, izfrezira..ali na posletku kada nešto treba da se posadi, uvek mora i motika da odradi svoj deo posla,da se usitni zemlja..a to mi nije odgovaralo..jer to je 3x prevrtanje zemlje.Sa IMT506 sam ujedno i 'preorao' i izfrezirao zemlju..plus, mališan pravi brazde, kao što se i vidi na slikama, tako da sam krompir samo poredjao u već pripremljene brazde i uz stajsko djubrivo, grabuljom zagrnuo>:({

Ukopavao sam ga, pogonio III brzinom..'mališan' je izdržao sve, bez pogovora!
Naravno, pravio sam pauze, preorem jedan red, pa pauza..i sve tako.

U uputstvu sam pročitao da 'VISOKI BROJEVI OBRTAJA SU ŠTETNI ZA MOTOR I ZNATNO MU SKRAĆUJU VEK TRAJANJA.' šta to znači..da ne bi trebalo da koristim III brzinu,nikada?
Malo to zvuči nemoguće, kako da ga koristim za transport robe, ako ne koristim III brzinu, naročito na uzbrdici.

Uzgred, na slikama se vidi da sam trimerom Svinjnjadžer BC 1900X pokušao da ,pre freziranja, uredim oko bašte..da pokosim travu, ali kvalitet Svinjnjadžera jasno pokazuje koliko je to 'ozbiljan' brend..uspeo sam da pokosim to što se vidi na slikama i šta reći dalje osim...ŠTO DALJE OD SVINJNJADŽERA!!!:P{>:({:-\

MilanM
04-05-12, 11:57
@TheBingBang to za veliki broj obrtaja podrazumeva da slusas motor kako radi, freziras tj. kultiviras u trecoj brzini ali podesavas gas po sluhu i po nacinu kako sitni zemlju freza nikako ne treba da "rove" moj pokojni deda je novu frezu za 2 ili 3 sezone uspeo da unisti i dovede do generalke zato sto je bio nagluv i kada je radio sa njom radio je pod jakim gasom. Btno je da se slusa motor i po potrebi da se podesava gas. Sto se ulja tice ide u menjac, i ispod rezervara imas onu kao kapu i tu ide malo ulja ali sasvim malo mislim da moze SAE 90 ali nisam siguran pitacu majstora danas kad dolazi.

Nego narode kako se 506 ponasa u vasim krajevima? Kod mene je masovna pojava kvarova i generalki. Najvise stradaju platine, karike, kondenzator i bobina a delovi su katastrofalno losi i jedva izguraju sezonu od kada su izbacili sa pumpi obican freze traze cesce majstora

TheBigBang
04-05-12, 12:05
Po 'sluhu' sam je i pogonio..osećam koliko joj je potrebno da izfrezira ,tj. 'preore' zemlju..ali to je uglavnom bila III brzina, sa doziranjem gasa u zavisnosti od potrebe.Nikada do maximuma nisam okrenuo ručicu gasa.
Ja sam upravo to i radio, kao što se vidi na slikama, ukopavao sam je..tako da je bukvalno i frezirala i preoravala.
Zemlja nije tvrda, nije ni rastresita 100%.

To sa platinama sam čuo da je problem i da to nije neko veliko ulaganje, lako se popravlja.Za sada apsolutno nemam nijedan problem, sve je originalno na IMT506 i motor i BING karb su nemačke proizvodnje.
Meni freziranje treba jednom u sezoni..i IMT506 je miran do naredne sezone.

Pošto sam nakon obavljenog posla, generalno očistio mašinu..čime treba srediti i premazati frezu (noževe), tj. kompletnu frezu sa tanjirima?
Do naredne sezone mi freza neće trebati, i do tada bi je trebalo konzervirati, osim što je treba očistiti od zemlje i trave, svakako treba i neko ulje, ali koje..ili čime?

MilanM
04-05-12, 12:22
E zeznuto je kad te izneveri u sred njive sto se meni prosle godine desilo, odem sa ocem nesto da sadimo i ona u voznji krene da trokira skinemo svecicu (ima 2, jedna original kada je kupljena tamo daleke 86te i jos jedna kupljena koju godinu kasnije Bosnine ) stavimo drugu nece, obgorim svecice nece, srecom stala blizu prodavnice uzmem novu svecicu stavim tu novu upali, krenemo da freziramo u sred freziranja se ugasi opet sve ispocetka nece da pali na novu svecicu stavim njenu prvu ona upali i tako nekako zavrsimo, dodjem kuci pozovem majstora, pogleda nema struja aj do bombine kad tamo na predhodnom servisiranju rodjak-majstor stavio elektroniku kostala oko 4500 2009.god. i on kaze ma mora da drzi najmanje 4 godine kaze prvom kom sam ugradio tu elektroniku pre 4 godine freza radi ko nova, izdrzala elektronika 2 godine i riknula pa onda uzmemo celo paljenje od apenca i evo za sada nema problema ali pitanje je koliko ce to da traji. Inace freziram jedno njivce od 10 arii gde sejem kukuruz prilikom sejanja se vrezira 2 puta i kasnije isvreziram jos 2 puta najmanje, freziram i bastuo od 10a ali tu je rastresita zemlja i ne muci se mnogo ali frezu koristim kao transporter od baste do kuce ima skoro 2km u jednom pravcu.
Majstor koji mi popravlja frezu pre 10 dana je svojoj frezi uradio generalku, posle generalke otisli njegovi da seju kukuruz stane freza u sred freziranja rastura on nema opet struju a sve menjano i jovo nanovo zameni opet celo paljenje sve riknulo steta oko 23000, sto se tice platina mnogo je zeznuto kad u sred freziranja kada je suva zemlja i ima dosta prasine zalepe platine.

TheBigBang
04-05-12, 12:39
Ja sam od čoveka, od koga sam kupio IMT506,dobio godinu dana pisane garancije na motor i na BING karburator.

Gde na njemu piše godina proizvodnje? Na mom IMT506 postoji , osim ostalih informacija, serijski broj No: i tu pored serijskog borja, na kraju reda tih brojeva je ugravirano .97.Čovek kaže da je 1997.godište.Na ranijim modelima iz 80tih godina je na toj crnoj štampanoj pločici pisala i godina proizvodnje, medjutim na ovom mom modelu te oznake nema, osim što u redu serijskog broja stoji i ta .97 cifra, ali nisam siguran da li to znači da je 1997.godište?

Svaka mašina se kvari, to stoji, ali to ne znači da uvek kada upališ motor, treba provesti pola dana otklanjajući kvarove, kao što je slučaj sa Svinjnjadžer trimerima i motornim testerama.
Da kucnem u drvo, ako uzmem u obzir kako je baja održavao mašinu pre mene, mašina radi više nego zadovoljavajuće.Izmenjaću mu sva ulja, dovešću ga u red, pa ako i dalje bude radio..neću ga menjati, ako mi bude pravio probleme, sledi mu zamena, ali za sada sam više nego zadovoljan!

MilanM
04-05-12, 12:41
Unutar motora pise godina prozivodnje bas je sinoc majstor celu rasklopio treba da se menjaju lageri i gumice kvacila.

Jel neko zna cenu menjanja klipnjace? Kod mene 50e

TheBigBang
04-05-12, 12:53
Gde unutar motora? Ako treba demontirati motor, onda ništa od te akcije.Ako je operacija manje zahtevna, mogao bih da proverim koja godina je proizvodnje, ali me interesuje gde tačno to treba proveriti i koliko je zahtevno doći do te informacije?

MilanM
04-05-12, 17:57
Meni malopre pokaza majstor u delu za paljenje tacnije treba da se skine paljenje i magnet i pise u onom krugu meni je bila cela greza rasturena pa je provera godista bila slucajna

veskok
06-05-12, 14:59
jos jednom poz svim forumasima. odavno vas "slusam", a ovo je moje prakticno prvo javljanje. dakle imam BAVARO - LOMBARDINI od 10ks, kupljen u Italiji prije cijelih 30 godina!!! prezadovoljan sam sa njim ali imam jedan mali problem. izgleda da je firma BAVARO ugasena ili su toliko mali da ih nema na internetu. htio bih da kupim nesto prikljucaka za njega jer osim prikolice, freze i pluga nemam nista drugo, a cuo sam da ima jos puno toga. osim vodene pumpe, interesovalo bi me jos da kupim privjesni generator, muljacu za grozdje, kompresor, komposter (sjeckalicu za granje) i td. posto zivim na primorju, posao bih za Italiju jer do sada kod nas nijesam mogao da nadjem bas nista (AGROAUTO iz Pg cak nijesu culi za Bavara). da li neko ima Bavara i da li zna gdje i sta ima da se nabavi za njega.

Mićo
08-05-12, 15:32
Mico,ima jedan skupljac za sijeno ali u C.Gori,ako ste zainteresovani mogu da vam dam kontakt telefon. A dali neko zna gdje mogu kupiti reduktor za frezu,za imt 509? ajde molim te posalji mi broj na privatnu poruku, ya reduktor mogu da se raspitam.

YT1RDI
10-05-12, 10:09
da nemate kontakt telefon toga covjeka,jer ja u C.G. tesko dolazim do HALO oglasa.dali on,tj.509,ima cetvrtu brzinu i gdje se urezuje gore u onom limu
Овај се нешто не оглашава у задње време а за 4. брзину погледај пост 409 (повећај фото). Само то је врло опасно па ако би је користио обавезно стави прошириваче за точкове и само по асфалту.

dejan 351
10-05-12, 10:16
ludo i brzo,dobra je za transport,sa dobrim kocnicama i veliki oprez

labrador
10-05-12, 22:50
Ako gdje cujete za taj reduktor,javite mi,a odustajem od cetvrte brzine,jes da imam dobre kocnice ali sto je sigurno,sigurno.:P{

YT1RDI
11-05-12, 09:04
Ako gdje cujete za taj reduktor,javite mi,
Пужни редуктор ИМТ 9840.41 (Агриа арт. 1755) а добављач делова је опет почео да се оглашава 019/739-714, 064/255-2792 па питај.

Mićo
12-05-12, 23:12
Ljudi ja imam cetvrtu brzinu na 509 i svakom bi breporucio da ju izreze, cetvrtom teram uglavnom po asfaltu ali moze i po ravnom makadamu ili zemljanom putu, ali samo gde nema dzombi, ja je vozim bez prosirenja tockova odnosno na tockove sa kramponima. sto se tice brzog rikverca skoro sam cuo za njega i nisam ga jos urezao ali mi se cini i da nema bas prostora da se ureze posto je sa droge strane urezana cetvrta brzina, onaj metal bi se skroz skinuo brusilicom.

da vas pitam za savet. Covek mi nudi skupljac za seno za imt509 po ceni od 800 evra, nisam ga pogledao ali kaze da je kao nov, sta mislite o ceni? e sad ,ja njemu nudim u zamenu skupljac za mutu, a on ce sutra da mi javi jel moze da ga proda, i ovaj moj je u odlicnom stanju, jeli to u redu s moje strane? unapred vam hvala.Lkl{{

YT1RDI
12-05-12, 23:16
Covek mi nudi skupljac za seno za imt509 po ceni od 800 evra,
"Кад се сад нисам шлогирао"!

Mićo
12-05-12, 23:24
"Кад се сад нисам шлогирао"! neces se nikad, i ja to kazem.:lol:

aca s
12-05-12, 23:43
Ljudi ja imam cetvrtu brzinu na 509 i svakom bi breporucio da ju izreze, cetvrtom teram uglavnom po asfaltu ali moze i po ravnom makadamu ili zemljanom putu, ali samo gde nema dzombi, ja je vozim bez prosirenja tockova odnosno na tockove sa kramponima. sto se tice brzog rikverca skoro sam cuo za njega i nisam ga jos urezao ali mi se cini i da nema bas prostora da se ureze posto je sa droge strane urezana cetvrta brzina, onaj metal bi se skroz skinuo brusilicom.

da vas pitam za savet. Covek mi nudi skupljac za seno za imt509 po ceni od 800 evra, nisam ga pogledao ali kaze da je kao nov, sta mislite o ceni? e sad ,ja njemu nudim u zamenu skupljac za mutu, a on ce sutra da mi javi jel moze da ga proda, i ovaj moj je u odlicnom stanju, jeli to u redu s moje strane? unapred vam hvala.Lkl{{
au brate jel tom fali 800e il bi ti to stvarno tolko platio?
ako oce zamenu uredu,ja kupio trktorski rasrurac za 300. stvarno sto nema smisla nema e jedino ako je od prohroma vredi te pare.

a ja sam rikverc urezo sve to stima samo ga secnes od prve nanize i spori skoro da i ne koristim .

sasamunze
13-05-12, 09:38
jel moze mala pomoc, jel pravio neko prikolicu sa kardanskim pogonom za imt 507 i od kog auta je koristio kardan i da li je bitno kakav je kardan, na sta treba da obratim paznju, naj bolje bi bilo kad bih video neku skicu, sliku pa onda istu takvu pravio
unapred hvala

aca s
13-05-12, 22:08
jel moze mala pomoc, jel pravio neko prikolicu sa kardanskim pogonom za imt 507 i od kog auta je koristio kardan i da li je bitno kakav je kardan, na sta treba da obratim paznju, naj bolje bi bilo kad bih video neku skicu, sliku pa onda istu takvu pravio
unapred hvala
diferencijal i kardan nadjes od lade,ostalo gore napravis sanduk dal ti treba sa kipom il bez kipe. za sasiju i rudu u profil 10.e sad prenos bi trebo da proveris kako se uklapa stim da su ti na prikolici gume iste ko napred.

dejan 351
14-05-12, 08:29
ne mora da ima iste gume,pod uslovom da nema sihron na frezi koji sihronizuje obrtyaje tockova freze i kardana,pa i tad tako zagonjeno sme koristiti samo u "izvlacenju" na vlaznoj podlozi.Jerr cak i da su istih dimenzija,ako se duze koristi po suvom dolazi do ne sklada brzina i onda ili freza vuce usaltovanu prikolicu ili prikolica gura usaltovanu frezu.Pored uloge da se ponekad ukljuci kardan za izvlacenje,najcescu ulogu ima u transpotu i to zbog same brzine kretanja,ali tako da kad je kardan ukljucen freza je u leru i u tom slucaju nema veze koliki su tockovi na prikolici

sasamunze
14-05-12, 23:07
hvala
dejane je si ti pravio prikolicu sa diferencijalom jel imas mozda neku skicu, sliku, savet na sta bih trebao da obratim paznju posto bih uzeo imt 507 jer bo je dosta jeftiniji od imt 509 a zbog pogona dobio bih i transportne usluge pored kosenja, posto mi je ranc u brdovitom balkanu gde imt 506 samo proslajfa bog svoje lakoce
unapred hvala

dejan 351
15-05-12, 08:22
jesam pravio,ali pre 20 godina i zato nemam slike,nije nesto komplikovano ako imas barem malo smisla za mehaniku.Kod mene je kardan i diferencijal od lade.Prvo napravi sanduk,prikljucak za frezu(ruda) ,vesanje prikolice (meko ili kruto),znaci sa gibnjevima/federima ili bez njih(kod mene je kruto).Ijedno i drugo ima svoje prednosti i mane.Kad zavrsis taj deo posla,okrenes je naopako da bi izracunao gde treba postaviti osovinu diferencijala,kod ovakvih prikolica najbolje je da teziste bude tako da malo da pritiska ka rudi,otprilike 10 - 15 kila.Kad njega fiksiras (najbolje cugovima) meris rastojanje izmedju kardana freze i diferencijala i prema tome krojis kardan.Najbolja varijnta je da ga "prekines na pola i postavis jedan lager,pa druga polovina (ako je kardan predugacak).Ono na sta treba obratiti paznju je to da kardan morada "radi",dakle ne sme biti kruta veza iz 2 razloga:
1.zbog samog montiranja i skidanja sa freze
2.freza u odnosu na prikolicu ima mali hod u svim pravcima (levo-desno obezbedjuje krst kardana,a gore-dole hod izmedju kraja kardana sa ripnama i samog krsta kardana.Mozda izgleda komplikovano ali nije,pocni sa onim sto sigurno znas,a dalje naravno pitaj
Diimenzije sanduka se kroje po snazi freze,tebi za 507 otprilike 100x170x40,naravno sediste (klupa) i dobra (jaka) ruda koja isto mora imati hod u odnosu na frezu

godzila
15-05-12, 10:59
ako uspes da namestis pogon na zadnje tockove za imt 507 onda si majstor :), ja imam 507 i mislim da je to tesko to napraviti zbog toga sto kardan predvidjen za npr. freziranje, mislim da ga je tesko uskladiti sa tockovima, mada bi to mnogo znacilo da je 4x4, ako uspes da napravis izbaci slike ili klip. poz

---------- Poruka napisana u 10:59 ---------- Prethodna poruka je at 10:55 ----------

zanima me da li ima neko da kosi sa imt 506 ili 507, ne znam dali je bolje kositi prvom brzinom sa velikim tockovima ili drugom sa malim tockovima, nekako mi se cini da je prvom sporo a drugom brzo, jel ima neko iskustva, ja sam kosio sa imt 507 benzinac.poz

dejan 351
15-05-12, 11:22
ako uspes da namestis pogon na zadnje tockove za imt 507 onda si majstor :), ja imam 507 i mislim da je to tesko to napraviti zbog toga sto kardan predvidjen za npr. freziranje, mislim da ga je tesko uskladiti sa tockovima, mada bi to mnogo znacilo da je 4x4, ako uspes da napravis izbaci slike ili klip. poz

---------- Poruka napisana u 10:59 ---------- Prethodna poruka je at 10:55 ----------

zanima me da li ima neko da kosi sa imt 506 ili 507, ne znam dali je bolje kositi prvom brzinom sa velikim tockovima ili drugom sa malim tockovima, nekako mi se cini da je prvom sporo a drugom brzo, jel ima neko iskustva, ja sam kosio sa imt 507 benzinac.poz
vec sam pisao o tome,kada motokult. nema sihron brzine,onda moze sasvim slucajno da se pogodi priblizna brzina tockova freze i prikolice i utom slucaju se moze koristiti na vlaznoj podlozi,da bi moglo da se kompezuje neslaganje brzina,to je sto se tice 4x4.Sto se tice samo transporta (motokult.na leru,a kardan ukljucen)onda nema veze koliki su tockovi na prikolici,tj.veci - ide brze i suprotno

aca s
15-05-12, 22:26
imam 509 napred su 14 gume nazad 16 zbog te razlike postoji međureduktor,i ima veze kad vuku sva četri,dok npr labin ima iste napred i nazad i nema među reduktor,prenos se uklapa,i najbolje bi pasao diferencijal od tristaca,juce mi je to covek rekao.
e sad neznam koliko je brz tvoj izlazni kardan i kako ce se uklapati sve 4 vuce.al na mekoj pdlozi bi to funkcionisalo jel bi ako nije isti prenos nesto proklizavalo,a asfaltom i kud tera samo zadnji iskopcas prednje kad god moze.

kanački
16-05-12, 12:51
imam problem sa platinskim dugmadima na mio standard f420... nova u servisu 1500din , da to nije malo mnogo para za platinska dugmad ?
postoji li mozda neko drugo resenje ?

Vulkan
16-05-12, 13:21
Za imt 506 platine su 350 din pa te tvoje jesu preskupe a kvalitet je verovatno približno loš kao i ovima. Jel tu ne pasuju platine od tomos motora? Poneseš uzorak i obiđeš neku prodavnicu tomosa i drugih proizvođača, verovatno se poklapaju sa nekim jeftinijim. A nešto mislim da je u tvom slučaju verovatno skuplja usluga nego deo.

kanački
16-05-12, 13:24
ne odgovaraju od tomosa, sto je najgore... za imt i za tomos je cena 200-400din . ovo je samo cena platinskih dugmadi , ne ugradnja.
hvala u svakom slucaju >:({
nadam se da je neki vlasnik mio honde nasao neko jeftinije resenje platinskih dugmadi?

YT1RDI
16-05-12, 21:32
diferencijal i kardan nadjes od lade,
А колико меже да издржи бруто тежине и који је број обртаја карданког вратила?

aca s
16-05-12, 23:13
broj obrtaja neznam.nosivost dozvoljena je 1t. mada sve preko 500-600kg. je pretesko za vucu i opterecenje motora i menjaca.ja preko toga nepraktikujem tovariti vise ipak je to mala masina,naravno zavisi i jel transport u ravni il u brdu.

Tintoreti
16-05-12, 23:18
Koji model 506-ce ima kretanje unazad i prikljucak za kosacicu, ili se to dodatno ugradjuje u svaki model? Koja serija se najbolje pokazala i sta treba gledati kod njih pri kupovini?

Golub
16-05-12, 23:31
Ja koliko znam postoi samo jedan model 506 naše proizvodnje nema ih više, i on ima priključak za kosu i rikverc.

Vulkan
17-05-12, 00:15
Prve serije cini mi se nemaju ni jedno pa su se duze vreme proizvodile sa kardanom bez r. pa na kraju par godina i sa rikvercom. Zaboravio sam po modelima, ali rekao bih da sa rikvercom nosi oznaku s i sx (a to x je valjda pojacana zastita protiv korozije). Sa rikvercom se poznaje sto ima jos jednu ruckicu od dole sa rama ispod masine prema gore, sa leve strane otprilike ispred kolena. Ta rucka se povlaci uvis kad hoces u rikverc a inace je isto brza i u r jer samo menja smer tockova (ili motika) i znam jednog koji je se zezno i ostavio u trecoj a ukljucio za rikverc dok je frezirao i sebi iskasapio noge do stomaka. Preziveo je ali i prestao da nosi sortc zbog velikih ruznih oziljaka. Ta rucka ima i osigurac koji treba uvek da je drzi blokiranom al to ljudi pogube.

dejan 351
17-05-12, 08:09
ja sam tovario i 1000kg bez problema,naravno po ravnom i dobrom putu,mada zavisi sta vuce tu prikolicu,otprilike na svakih 7 ks ide teret oko 500kg,a kod mene se kardan obrce na 750 a kod npr.Goldoni na 1000 obrtaja (pricamo o obrtajima na max.gasu)

YT1RDI
17-05-12, 09:01
ja sam tovario i 1000kg bez problema,naravno po ravnom i dobrom putu... kod mene se kardan obrce na 750
За ладине делове 1000 кг. ми се чини мало много а што се тиче броја обртаја зар доње вратило код 509 нема 3000?

dejan 351
17-05-12, 09:15
tako radim 20 godina,naravno da ne tovarim stalno po 1t,i do sada bez problema sa diferencijalom,sto se tice obrtaja,pricao sam o Valpadani (14ks) za 509 ne znam ali mi se cini da je 3000 premnogo jer se motor okrece na toj brzini !!!

Milos T25
17-05-12, 10:30
Zasto na motoru od motokultivatora (tek je uradjena generalna) na auspuh kaplje crno ulje? Motor radi odlicno razradjuje se vec nekih 2h Nema plavog dima vec jednostavno pomalo kaplje crno ulje na auspuh a ulje u karteru novo(nije crno)?

Vulkan
17-05-12, 10:46
Ako je sve dobro urađeno ne boj se previše, to je dok se malo slegnu karike i ostalo, provlači pored. Inače nevalja ni da se dugo razrađuje u mestu na istom gasu, treba nekad kratko proturirati a i na kratko početi pomalo opteretićivati motor. O razradi novih ili remontovanih mašina ima dosta saveta u temi motorne testere i još boljih ali ne znam tačno u kojoj temi a o traktorima je. Nekima je auspuh metar iznad traktora a izbacivao je ulje na njega dok nisu rešili da ga stisnu u radu pa da vide na čemu su, il da vrisne da rade ponovo ili da radi kako treba. I tad prestaje sa uljem.

godzila
17-05-12, 11:20
Da li moze neko da mi kaze iz iskustva koju svecicu da koristim za imt 507, koristio sam BOSH super ro 081, W8BC, i sluzila me je dobro, posle nje sam stavljao svecice od Bosne 65,75, 95 i nijedna nije radila duze od 15 dana, a ovu BOSH-ovu ne mogu nigde da nadjem.?

dejan 351
17-05-12, 11:29
ja imam dobra iskustva sa NGK,doduse na trimerima,testerama i kosacici

Quercus
17-05-12, 11:55
Ja imam na 506 LS,bar deset godina staru CHAMPION svećicu,i pali uvek iz prve.

TheBigBang
17-05-12, 12:55
Ja sam uz IMT506 dobio nekoliko originalnih svećica, jer je opštepoznato da IMT506 hoće u toku rada da se izgasi.No, to ne predstavlja neki problem, ako je potrebno izvaditi i ponovo vratiti svećicu, tja'..to je dečija slikovnica..dakle, glasam za BOSNA SUPER M30,koju sam video na Net-u da svi hvale a i ja nemam loša iskustva sa njom.Imam i ostale brendove koji proizvode svećice,ali meni sve to nije stvaralo neki veći problem.

YT1RDI
17-05-12, 19:30
Стигла чизма за 509 из Књажевца. Сад могу да размишљам даље о прављењу карданске приколица али и неких других прикључака. Планирам да направим и вучени атомизер прилагођавањем ношеног за Тому. Пречник овог вратила је 35 мм па ме интересује колики је пречник за кардански прикључак за поменути атомизер како би поручио адаптер?
http://thumbnails70.imagebam.com/19078/e1d070190771571.jpg (http://www.imagebam.com/image/e1d070190771571)

dejan 351
18-05-12, 07:29
zavisi koji je tip atomizera,ako je noviji,pumpa ima standardan promer vratila 34,9 ili 35mm i pravi smer (desni) okretanja ventilatora,dok stari tip ima dva polumeseca sa adapterom koji je dosta manji od standarnog promera vratila (ne znam tacno koliki) i Tomo Vinkovic ga suprotno okrece,zbog cega su ljudi kasnije kupovali inverzije obrtaja sa standarnim promerom vratila.Smer obrtaja kadrana nije bitan zbog same pumpe,vec zbog ventilatora

YT1RDI
18-05-12, 15:20
Добро ми рече да се не залетим.

labrador
21-05-12, 00:41
За ладине делове 1000 кг. ми се чини мало много а што се тиче броја обртаја зар доње вратило код 509 нема 3000?Kod mene je na 509 Ladin diferencijal,tovarim ga 1000 kg.bez problema,stvarno u ravnici i po asfaltu,a u stranu ne smijem.

YT1RDI
21-05-12, 12:04
Kod mene je na 509 Ladin diferencijal,
Ако си у могућности фотографиши ту приколицу одоздо и спој на култиватор да знам шта ми је чинити и набављати.

aca s
23-05-12, 23:36
evo stigla je roto koso danas sam je zavrsio.kad sam vido posto je nova 60 i kusur hiljada,odma sam se bacio na poso!http://s1.ipicture.ru/uploads/20120524/thumbs/t7VnQhWi.jpg (http://s1.ipicture.ru/Gallery/Viewfull/10761320.html)http://s1.ipicture.ru/uploads/20120524/thumbs/Vzbu1n0L.jpg (http://s1.ipicture.ru/Gallery/Viewfull/10761285.html)http://s1.ipicture.ru/uploads/20120524/thumbs/1Gzmza4T.jpg (http://s1.ipicture.ru/Gallery/Viewfull/10761396.html)

dejan 351
24-05-12, 07:45
svaka cast,ali evo i neko pitanje:
1.jel okreces rucke i kosic u rikverc
2.koliko je teska i kakav je balans pri okretanju
3.koliko te je zadovoljstvo kostalo

aca s
24-05-12, 22:21
svaka cast,ali evo i neko pitanje:
1.jel okreces rucke i kosic u rikverc
2.koliko je teska i kakav je balans pri okretanju
3.koliko te je zadovoljstvo kostalo
da rikvercom kosim osim kad je nesto vece onda onom najsporijom prvom,mada me zeza nemam inventitor.
bez zastitnog lima je balans isti gram tamo vamo ovako snjim malo je teze aza okretanje je bez problema,mada kad bi skratio cizmu i poluosovinu i da je primaknem skroz do tocka bilo bi jos pismenije.
samo materijal i strugarski radovi malo preko 100e,a zezanja do besvesti posto je sve iz glave pa dok se sve uknapi isproba.
ja cu da kosim između malina,nemogu one trimere da smislim i da masem snjima,a nisu ni jeftini.

Mićo
26-05-12, 15:57
Стигла чизма за 509 из Књажевца. Сад могу да размишљам даље о прављењу карданске приколица али и неких других прикључака. Планирам да направим и вучени атомизер прилагођавањем ношеног за Тому. Пречник овог вратила је 35 мм па ме интересује колики је пречник за кардански прикључак за поменути атомизер како би поручио адаптер?
http://thumbnails70.imagebam.com/19078/e1d070190771571.jpg (http://www.imagebam.com/image/e1d070190771571) jel mozes da mi posaljes kontakt tog coveka sto proizvodi ove i slicne delove, i ako nije tajna koja je cena ovog dela sto si ti nabavio?

YT1RDI
26-05-12, 19:27
jel mozes da mi posaljes kontakt tog coveka sto proizvodi ove i slicne delove, i ako nije tajna koja je cena ovog dela sto si ti nabavio?
Чизма је коштала 8.500 Дин.
www.poljomarket506.co.rs Продавница у Књажевцу: 019/734-230 Продавница у Зајечару: 019/422-162

zlajo
30-05-12, 14:05
Pratim temu odavno ,nemam kultivator ali imam kosačicu na jedan točak koja mi krv popi
Motor radi kako hoće i kada on hoće,priložiću video na kome se kratko vidi da motor radi i bez platinskih dugmadi i bez elektronike
To sam postavio da imam i jedno i drugo,ako jedno otkaže tu je ono drugo ali dođavola kad neće da upali
Mečku rodim dok je upalim a posle ne radi loše ali sam primetio da pomalo izbacuje garež na auspuh kao da nesagoreva dobro i svećica je svaki put čađava ali suva čađ nije masno
Gledali neki majstori pa digli ruke od nje neki mi predlažu karike da menjam a drugi elektro instalaciju (bobina ,platine ),pa ako neko može da me posavetuje ili da mi pomogne bio bih jako zahvalan,inače kosačicu sam dobio od ženinog dede verovatno mi je dao da se reši bede,motor je LA300

http://youtu.be/ohzloLVKRrM

Tintoreti
30-05-12, 21:48
Jel prijatelju da nije ovo deda? A trebalo bi da je ovo taj model kosacice definitivno.:lol:

http://www.youtube.com/watch?v=AMc3qOybzRU
Oteraj to kod dobrog majstora, mislim da je problem u struji a moze biti i da je karburator pa daje bogatu smesu.

zlajo
30-05-12, 22:15
To je taj motor,nije dedi lako sad ga razumem u potpunosti...

dejan 351
31-05-12, 07:46
zakaci negde 20 evra na nju i baci je u 3 p... materine :lol::lol: >:({

YT1RDI
03-06-12, 22:35
Три недеље чекам мастора да поправи мењач (509) који је остао у 2. брзини и кад је стигао отклонио квар за 3 секунде. Каже: "што се лепо узимају паре од оваквих кад дотерају машину у сервис" (срећа те се знамо). "Квар" је био у томе што сам померао висину управљача а ручица мењача је везана за њега и једноставно се преднапрегнула и нисам је могао померити.::sramota:: Тако се стиче искуство.

nikola_VUK
03-06-12, 23:35
Lepo od tebe što si to podelio sa nama, može da valja još kome.

aca s
04-06-12, 12:42
da da kad god mrdas rucke gore dole,moras i da nastelujes tu sipku kroz koju prolazi menjac. i u njoj imas oprugu koja oce da malo glavi ako nije podmazana pa teze ide menac, ja sam to skino tako iz brzih u spore samo prikocim i mogu da saltam i bez kvacila bez krcanja. taj menjac je cudo i izdrzljiv nepitaj za razliku od sugavog labina uvek negde zakacinje.

Vulkan
04-06-12, 13:24
Eto ti sad kako ocrni Labina. A ja ga imam i ide i previše lako nekad ne uspem da izbrojim položaje kad šaltam naprimer iz treće u rikverc treba da osetim prvi neutral pa drugu pa opet n pa r. I ide i previše lako, ako brže svučem ručicu ne osetim sve položaje pa nisam siguran da li je u r ili u n pre ili posle r. Sem kad je baš vruć od težeg i dugog rada i nije skroz na leru onda se na trenutak čuje da blago zakrči kad ulazi u rikverc. Ti si možda imao nekog dotrajalog Labina. Mnogi hvale imt 506 pa probaj nju da vidiš kako ume da zapinje između brzina. A imao sam ih tri i kod svake često zapne da mi se čini da ću da slomim onu ručku kad trzam da promenim brzinu i to hoće i u mestu kad stoje motike (točkovi). A menjao sam i menjačko ulje pred svaku sezonu. Ma sve je to odradilo ko zna koliko. Ne znam kako funkcioniše na skroz novim mašinama. Dok se sve ovo prodavalo novo ja sam bio mali i nije ni bilo motokopačice u mom dvorištu. Špartalo se konjima a sad nam opet ne valja.

aca s
04-06-12, 15:25
imam mali labin 8ks.kako ga god da ga namestis krcka pomalo,a za delove otrov otrova.duplo ckuplji za odrzavanje od traktora.jes usluzan al kad bi ga covek uzo ocuvan il nov.a tek nasi majstori to je posebna prica. trojica najcuveni majstora mi zamene elemenat pumpe i neradi otad ravno.znaci cirkus jedan ubace nemoz da ugasis,i svaki ima svoju pricu.dok covek nezna sebi uraditi ostalo je propast.kao i sa delovima.

Vulkan
04-06-12, 16:43
Ja sam uzeo bez motora za 250 evra i nabacio novog kineza dizela i pozadi nove motike i semeringe i ležajeve motika, novo ulje u menjač i motike. i gume. Treća sezona kod mene, samo menjam ulje u motoru svako proleće. I skoro sam zamenio sajlu kvačila, polovna dobra 500 dinara dva komada u servisu auspuha i sajli. Koštao je skoro 700 jevreja ukupno ali na rate a vredi svaki evro koliko i kako radi sa trunkom nafte.

YT1RDI
06-06-12, 15:19
jel mozes da mi posaljes kontakt i ako nije tajna koja je cena ovog dela sto si ti nabavio?
Ако си случајно набавио овај део одмах мазалицу у руке! Из радозналости сам прежалио семеринг да видим како изгледа унутрашњост. Нема ни грама масти а запремина је око 2 деци.

sibili
08-06-12, 13:47
Pozdrav drugari. Treba mi pomoc - KLIP 47 mm. i karike za njega bolcn 13mm i biksna 13-16 mm. ili iglicasti ,lezaj. HITNO. zA Minareli motokultivator.

dejan 351
08-06-12, 14:05
evo neki polovni :http://www.pik.ba/artikal/3224550/klip-47mm-za-minarelli-masine/
a ima i novi :http://delovi.tehnomarketnis.rs/prikaz/?page_id=18

Beshla
10-06-12, 15:03
Sa motokultivatorom Labin koji ima nov Kipor dizel motor (8 KS), do sada sam odradio oko 30 casova. Primetio sam da posle 1-2 sata rada slabo prima gas, tj. kako dodajem gas, tako se motor gusi!? Sta mislite sta mu je?

aca s
10-06-12, 22:25
pa meni se to desilo kad se zagreje slabo prima gas i gubi snagu,elemenat pumpe. uzmes flasu vode naspi na pumpu da ga ohladis pa vidi imali razlike.ja sam zamenio elemenat i sve to ide dobro al gas mi varira daje mu vise goriva verovatno mi nije stavio pravi odgovarajuci. sve to radi ide vuce pali bez gasa al samo malo ruzno slusati. al moj nije kinez vec lombardini.

paradoks
17-06-12, 12:12
Чизма је коштала 8.500 Дин.
www.poljomarket506.co.rs (http://www.poljomarket506.co.rs) Продавница у Књажевцу: 019/734-230 Продавница у Зајечару: 019/422-162

Druze malo si pogresio za broj u Zajecaru mislim da je 019 422 160 tako bar pise na sajtu ja zvao na broj iz Zajecara i bio je privatan, Inace hvala za brojeve koji si postavio
jer sam u prodavnici u Knjazevcu najzad naso deo koji ovamo nigde nisam mogo da nadjem (tanjirasti zubcanik freze za IMT 507 D) Narcio sam u petak i u ponedaljak treba da stigne.Pozdrav8)

Matkee
17-06-12, 12:45
Kupio sam plug za motokultivator Honda F 620, razmišljao sam o prepravci pluga tako da mogu da vadim krompir sa njim, da li je to već neko radio kolege ?
Evo par slika, pa da vidite šta sam planirao da uradim.

http://www.dodaj.rs/t/3t/gU/3NTLE0Fu/img20120617123303.jpg (http://www.dodaj.rs/?3t/gU/3NTLE0Fu/img20120617123303.jpg)

http://www.dodaj.rs/t/2M/8o/4oWOTdR1/img20120617123330.jpg
(http://www.dodaj.rs/?2M/8o/4oWOTdR1/img20120617123330.jpg)
Ovde bih napravio inentičan žleb kao što je sa leve i desne strane i tako mogao da postavim raonik u ravan položaj.

Tintoreti
23-06-12, 18:52
Treba mi informacija za platine za Labin, ACME aln290wb motor gde imaju da se nabave i od cega odgovaraju da bi ih nasao

---------- Poruka napisana u 18:52 ---------- Prethodna poruka je at 11:43 ----------

Evo je slika mada se slabo vidi
http://img705.imageshack.us/img705/9601/imag0177i.jpg

Vulkan
23-06-12, 23:04
Jel ti znaci ako ima u Sapcu? Popravlja sve te male masine. Meni je radio trimer, testeru i stavio dizela na labina. 063/720-4440 015/390-767 Zoran. Ako ima i odgovara ti cena a nece da posalje pouzecem javi pa cu ja otici i uzeti od njega pa poslati tebi. A i jedan mi komsija ima labina i radio ga je prosle godine, mogu ga sutra pitati gde je kupio ako je menjao platine.
A i vidjao sam takve platine ali ne znam gde, dal ne pasuju od juga stari tip ili od dvotaktnog varburga ili trabanta. Mozda i imam jedne takve polovne u garazi ako se poklapaju dimenzije ugao i rupa.

Tintoreti
24-06-12, 11:28
Pozvacu ga pa cu videti kako stoje stvari. Od juga ne odgovaraju, vece su. Narucio sam samo zamenske dugmice platinske pa ako ne uradim nista zamenicu samo dugmad posto stare platine nemaju lufta i bakelit je u dobrom stanju. Ne daje mi se 50e za elektroniku a cuo sam da elektronika moze da pravi probleme pri prvom paljenju. Hvala
U buduce ko bude imao slican problem neka mi javi imacu da mu dam samo dugmice da zameni u slucaju da nemoze da nadje komplet platine.

miladinovic
27-06-12, 10:09
ima li ko ideju sta moze biti s IMT 509,izbacuje mi pomalo ulja iz motora na cep gore gde se sipa
ulja ima taman tj izmedju 2 crte
pre to nikad nije radila mada sam promenio cep e sad dal je do cepa ili do neceg drugog?
radi normalno inace

dejan 351
27-06-12, 10:27
vlazi i kod mene na Valpadani,inace motor lda 510 ali ne mnogo...obrisem svaka 2-3 dana (zavisno kolko radi),jer ne valja da bude masno skuplja prasinu.Popustile su malo karike,ali nista strasno,prati nivo ulja u motoru i teraj.Mnogi misli da je zbog poklopca,ali on mora da ima odisak zbog uljnih para koje se stvaraju,kad karika popusti hoce malo da vlazi

sasamunze
27-06-12, 12:07
molim vas za preporuku koju i gde da kupim mazalicu za mast za pomazivanje
unapred hvala

Pegaz013
03-07-12, 10:10
Juče sam hteo da kupim 2 nove Trayal gume dimenzije 5.00-12.Imam IMT 506 i pogledam na njemu su 4.00-12 pa sam odustao.Da li neko može da mi kaže za koji su motokultivator ove 5.00-12 i koja im je cena i da li može da se nabudža na IMT 506 ?

Vulkan
03-07-12, 10:54
Ne znam na koju mašinu se fabrički stavljaju te 5.00-12 ali one su samo za nijansu šire i višlje od tvojih četvorki i fizički bi trebalo bez problema da stanu na 506. Samo računaj da će ti 506 za nijansu biti i brža sa tim gumama od fabričkih jer im je veći i obim gaza i manje puta od četvorki se okrenu na istoj dužini puta.

dejan 351
03-07-12, 11:12
tako je,za transport nema problema,ici ce brze,ali za kosenje treba videti da ne bude prebrzo

Pegaz013
03-07-12, 11:46
Hvala kolege na informacijama to mi drugar nudi za 4 000 hiljade,doduše moje su gume nove ali sam razmišljao da uzmem za rezervu.Negde sam video po oglasima da takve 2 gume koštaju oko 7 000 dinara. U svakom slučaju hvala.

sasamunze
07-07-12, 15:29
sta je tacno
na motokultivatoru motor lombardiniju LDA 450 dizel prilikom zamene ulja u motoru majstor me poslao u prodavnicu da kupim novi sraf na karteru za ispustanje ulja iz motora a ovi u prodavnici mi kazu da je to obican sraf M 12 sa milimetarskim navojem, nije konusan kao na automobilima i kosta 300 din i poslali me u gvozdjaru, pa sad ti budi pametan
ako neko zna molio bih ga da mi kaze sto je po sredi, ja gledo u neki katalog ali se bas naj bolje nesnalazim sa citanjem a sad mi ni sraf vise nije pri ruci,
unapred hvala

dejan 351
08-07-12, 11:22
i ja mislim da je obican sraf sa bakarnom ili aluminijumskom podloskom,nisam siguran,ali sad krecem u selo pa cu videti

milanristicks
08-07-12, 15:40
Promeni majstora ane zavrtanj:lol:

sasamunze
08-07-12, 16:32
na zalost on je jedini u selu a jos gore uvek na kraju ja sam sve uradim a on samo prica

YT1RDI
08-07-12, 17:18
Hvala kolege na informacijama to mi drugar nudi za 4 000 hiljade,doduše moje su gume nove ali sam razmišljao da uzmem za rezervu.Negde sam video po oglasima da takve 2 gume koštaju oko 7 000 dinara. U svakom slučaju hvala.
Ма не узимај, то је за 509. Чак и твоје дванаестице не иду за кошење него мање. Иначе те четрнаестице нове коштају 4.300 ком. Ја сам на оглас купио два точка дванаестице, са добрим гумама, фланшнама и полуосовинама за 40€ а за исте паре у Руми са лошијим гумама ал' сам их скинуо да би на фелене заварио комаде флаха и направио металне точкове за рад (за 509) као што има велики Лабин.

Pegaz013
10-07-12, 12:49
Ма не узимај, то је за 509. Чак и твоје дванаестице не иду за кошење него мање. Иначе те четрнаестице нове коштају 4.300 ком. Ја сам на оглас купио два точка дванаестице, са добрим гумама, фланшнама и полуосовинама за 40€ а за исте паре у Руми са лошијим гумама ал' сам их скинуо да би на фелене заварио комаде флаха и направио металне точкове за рад (за 509) као што има велики Лабин.

Ma i ovo su neke 12-tice ali nisu za 506.Dao sam mu uslužni oglas po nekim sajtovima.Trenutno su kod mene jer je on čistio garažu i nema gde da ih drži.Ako se ne prodaju iskoristićemo za nešto.Hvala u svakom slučaju.

YT1RDI
11-07-12, 17:53
Стигао ми је данас редуктор за 509 и то сад ситни добро. Једино не знам да ли треба да се сипа у њега моторно или мењачко уље.
Што се тиче брзина (мењача) ту ме је збунио. Чим сам укључио рад фрезе и отпустио квачило покренули су се и ножеви и точкови (и ако је био у леру) а у брзине неће?!

mudric milan
11-07-12, 21:06
Kad se stavi reduktor menjač je u leru imam ga i ja prava stvar za freziranje samo neznam dali se stavlja kad se kosi.Koliko si ga platio!

YT1RDI
12-07-12, 18:57
.Koliko si ga platio!
9150,00 са курирским трошковима.

Danijel_1985
20-07-12, 21:41
Pozdrav!

I ja imam jedan motokultivator valpadana 14ks 80 godiste...vrlo sam zadovoljan nikad problema...radi ko singerca8) http://shrani.si/f/2f/gu/1lpF16Sp/p1010022.jpghttp://shrani.si/f/45/1v/3vgvZ67I/p1010021.jpg

Matkee
20-07-12, 22:41
Danas sam se iznervirao kao retko kada.
Bio do lombardinija da kupim filter goriva, pregledam crevo nigde nije napuklo, kažu mi da nemaju originalan filter za motokultivator pa mi daju B&S universal, dođem kući i pre nego što sam otišao po travu koja je pokošena uzmem da zamenim filter, pri skidanju pukne crevo goriva, a filter i ako mali, prevelik je da bi mogao da mi pomogne. :lol:
Samo sam ga odvukao i parkirao do ponedeljka.

dejan 351
21-07-12, 07:45
Pozdrav!

I ja imam jedan motokultivator valpadana 14ks 80 godiste...vrlo sam zadovoljan nikad problema...radi ko singerca8) http://shrani.si/f/2f/gu/1lpF16Sp/p1010022.jpghttp://shrani.si/f/45/1v/3vgvZ67I/p1010021.jpg
odlicna masina,imam original italijansku sa fabrickim anlaserom i alternatorom,,kupljena i uvezena `82.do sada promenjene karike (pre 6god.)jednnostavno neunistivo !

Danijel_1985
21-07-12, 16:25
Tako je....ovi strojevi izdrže sve...al naravno pazim je bolje nego sebe heheheheLkl{{

TheBigBang
31-07-12, 11:22
Kupio sam sve što mi je potrebno da promenim sva ulja za moj IMT506SX. Našao sam čak i Redma O ulje za diferencijal,a za menjač Modričin SAE 80.
E,sad imam problem sa petroleumom, niko na pumpama nema pojma niti su ikada čuli za petroleum.Znaju za petrolej (što se koristi za petrolejske lampe kao gorivo),a za petroleum nikada nisu čuli niti znaju čime bih mogao prethodno da isperem filtere za ulja.
U jednoj prodavnici sam našao PETROLEJ, prodavac kaže da nema pojma da li može da se koristi za tu namenu koja je meni potrebna (za ispiranje filtera za ulje za menjač), dok drugi prodavac ,njegov kolega, tvrdi da je to ono što meni treba.
Nisam kupio,jer ne mogu da rizikujem.

Da li znate čime da isperem filter za menjač za ulje, pretoleumom, ili petrolejom..ili je to jedna te ista stvar..samo se različito izgovara?

Da li je 1litra dovoljna da se ispere sve što planiram..?

Tintoreti
31-07-12, 12:05
Petrolej ili petroleum je jedna te ista stvar i on se koristi za lampe i za za dosta drugih stvari kao i za pogonsko gorivo kod nekih uredjaja. Dali je dovoljno 1 litar ili vise proceni sam u zavisnosti koliko ces utrositi na pranje tj koliko detaljno mislis da isperes filtere i ostale delove.

YT1RDI
11-08-12, 23:08
Требала би ми помоћ неког ко фрезује са 509 уз употребу редуктора. Наиме, нема шансе да радим на низбрдици (чак и благој). Од тежине машина повуче низбрдо, искључи редуктор и фрезу и не можеш је зауставити. Све сам жуљеве набио стискајући кочницу да се не би поломио. Да ли је у питању неки квар или сам нешто погрешно урадио (мењач на положају 0, повучем ручицу за укључивање фрезе и само гасом регулишем број обртаја)? Иначе, узбрдо ради ко сат и само се шетам за њом и контролишем правац.

TheBigBang
14-08-12, 15:38
Može li neko da mi objasni šta je to trokot i glavčina koji idu uz velike točkove (4-12) za IMT506?
Nigde ne mogu da pronadjem sliku niti bilo koju informaciju.Ono što znam u vezi velikih točkova za IMT506 je da moraju da imaju felne (+ onaj trougao) i poluosovine, da bih ih namontirao i vozio dalje.Imam neku ponudu za velike točkove i sad odjednom u priči se pojavljuje glavčina.Čovek mi kaže da je to onaj deo na točku kroz koji prolazi šipka.
Koja bre šipka? :D

Mogu li ja, ko čovek ,da kupim velike točkove sa poluosovinama i da ne razmišljam..a ne da me truju informacijama da pored točka,felne,trougla,poluosovina,glavčine,trokota , moram da imam i dinamo od Ponike bicikle,da bih mogao da to, samo, zašrafim i vozim.^-^

mudric milan
14-08-12, 16:02
Nisam stručnjak ali imam reduktor za 509 i sa njim radi meni se desilo isto ali na ravnom,poluga kojom se uključuje reduktor iskočila.Mislim da se i tebi na nizbrdici to dešava poluga sama ode u prednji položaj.Da možeš nekako kontrolisati onu ručicu za uključivanje reduktora.Gde si ti?

YT1RDI
14-08-12, 22:01
Da možeš nekako kontrolisati onu ručicu za uključivanje reduktora.Gde si ti?
Воћњак ми је у Бегаљици. Пробао сам да држим ону шипку за укључивање натегнуту ал' ме нашина не осећа. Само почне да трза и оде.

---------- Poruka napisana u 22:01 ---------- Prethodna poruka je at 21:58 ----------

Mogu li ja, ko čovek ,da kupim velike točkove sa poluosovinama i da ne razmišljam..
Ма то је тај комплет, само купи и монтирај. Чуди ме да ниси добио те точкове од продавца, они се пакују уз машину и улазе у цену. Једино за кошење мораш посебно купити мале точкове.

darko1973
14-08-12, 22:07
Može li neko da mi objasni šta je to trokot i glavčina koji idu uz velike točkove (4-12) za IMT506?
Nigde ne mogu da pronadjem sliku niti bilo koju informaciju.Ono što znam u vezi velikih točkova za IMT506 je da moraju da imaju felne (+ onaj trougao) i poluosovine, da bih ih namontirao i vozio dalje.Imam neku ponudu za velike točkove i sad odjednom u priči se pojavljuje glavčina.Čovek mi kaže da je to onaj deo na točku kroz koji prolazi šipka.
Koja bre šipka? :D

Mogu li ja, ko čovek ,da kupim velike točkove sa poluosovinama i da ne razmišljam..a ne da me truju informacijama da pored točka,felne,trougla,poluosovina,glavčine,trokota , moram da imam i dinamo od Ponike bicikle,da bih mogao da to, samo, zašrafim i vozim.^-^To ti je guma plus felna plus drzac felne na tri srafa plus osovina(Ista kao i na nozevima onima prvima sto dolaze do freze)to ti je komplet ako ti je grocka usput svrati ja cu ti pokazati.Oni ti kostaju max 5000 din sve komplet i to u ful stanju.Zaboravi i treba ti sipka da stegnes tockove.

dejan 351
15-08-12, 15:45
mozda nekom treba,a cena prava djavolska :lol:

http://www.limundo.com/kupovina/Masine-i-Alati/Poljoprivreda/Jednoosovinski-traktor-GOLDONI-13-5-KS/5072084

Stanic
20-08-12, 15:33
Pozdrav svima. Nemam motokultivator,ali planiram da kupim. Meni je potreban zbog trave u vocnjaku,koji nije mnogo velik,ali ne mogu traktorom da ga odrzavam,za motiku bas nemam snage,a ni volje,jer bi trebalo dosta da se kopa oko vocki (sto i radim),a i izmedju njih. Gledao sam po internetu nove,polovne i svasta nesto,zapalo mi jedan za oko,pa hocu vsa da pitam da li valja ista,da ga kupim ili da trazim drugi. Ne razumem se mnogo,zato ovde hocu da pronadjem savet i pomoc. Radi se o benzinskom motokultivatoru-frezi EINHELL BG-MT 3360 LD. Ovo su neke njegove karakteristike:

Opis i namena proizvoda

Benzinski motokultivator freza BG-MT 3336 EINHELL

Snažan motor sa svojim tehničkim savršenstvom i pouzdanošću, tihi rad, visoka rezerva motora i dug životni vek ga čini veoma ekonomičnim. Ručke su opremljene ergonomski sa mogućnošću podešavanja visine. Podesivo vođenje točkova omogućava laku promenu pravca motokultivatora .
Komanda gasa
Nož za seckanje se automatski zaustavlja
1 cilindar 4-taktni motor
Podesiva smernica točka
Nož za seckanje
Podesivo po visini kočnice mini
Podesivo po visini smernice ručke
Puna Crank vratila
Odlična freza za lako freziranje

http://www.odigledolokomotive.rs/images/spacer.gif

http://www.odigledolokomotive.rs/images/gray_pixel.jpg

Karakteristike proizvoda

Snaga motora 3,3 KW / 4,5 KS
Radna širina 36 cm
Radna dubina maks . 23 cm
Hvataljke 4 kom . / Ø 26 cm
Kapacitet rezervoara 2,2 l
Motorno ulje kapaciteta 0,6 l
težina 36.5kg

- - - - - - - - - -

Snaga motora 4,4 KW / 6 KS
Radna širina 60 cm
Radna dubina maks. 23 cm
Hvataljke 6 kom. / Ø 26 cm
Kapacitet rezervoara 2,2 l
Motorno ulje kapaciteta 0,6 l
Širina 400 mm
Visina 700 mm
Dubina 700 mm
Motor četvorotaktni
Bezolovni benzin
Težina 43,5 kg

- - - - - - - - - -

BG-MT 3360 LD Benzinski motokultivator ( freza )EINHELL Moćan motor sa svojim tehničkim savršenstvom i pouzdanošću, tihim radom, visokim motorom i rezervoarom, dug životni vek ga čini stvarno ekonomičnim. Ova freza motokultivator se pokazala kao veoma izdržljiva i možda je najprodavanija freza na našem tržištu. Kupite jeftine freze na našem sajtu.

- - - - - - - - - -

http://thumbnails39.imagebam.com/20680/7203f0206798737.jpg (http://www.imagebam.com/image/7203f0206798737)

- - - - - - - - - -

http://thumbnails57.imagebam.com/20680/aa2420206798993.jpg (http://www.imagebam.com/image/aa2420206798993)

- - - - - - - - - -

http://thumbnails83.imagebam.com/20680/d7dccf206799003.jpg (http://www.imagebam.com/image/d7dccf206799003)

- - - - - - - - - -

Ponavljam da se ne razumem puno i da mi je svaki savet dobrodosao,da ne dam ove pare za ovaj motokultivator,ako mogu za iste da kupim bolji (polovni),ili uz malo vise para bolji i slicno... Citao sam na forumu o motokultivatorima i video sam da ima dosta ljudi sa finim znanjima i iskustvom. Hvala

- - - - - - - - - -

Cena mu je 350e

dejan 351
21-08-12, 08:59
od te robne marke imam nesto sitnog alata(malu brusilicu,busilicu i ubodnu testeru) i to sve za neki hobi rad,sto se pak tice nekih ozbiljnijih masina (benz.trimeri,mot.testere,freze) nisam siguran u njihovu pouzdanost i istrajnost.opet i to zavisi kolko povrsine planirate da obradjujete,od svih ovih podataka,po meni jedino sto igra neku ulogu je cena,jer za te novca ne moze da se nabavi nista a da je novo,vec polovno i to neki imt 506,koji je najvise zastupljen u nas,naravno ako pricamo o povrsinama od 5 - 20 ari,za nesto vece zna se,dizel od 10 ks pa na gore

Stanic
24-08-12, 22:50
Pa da,tako do 20 ari je. Bitno mi je da ima toliko snage da odmeni motiku. :)
Hvala dejan 351

- - - - - - - - - -

Ako jos neko ima bilo kakvo znanje,misljenje ili iskustvo u vezi sa BG-MT 3360 LD EINHELL ​voleo bih da me posavetuje. Hvala

blagojce
28-08-12, 09:49
Стигао ми је данас редуктор за 509 и то сад ситни добро. Једино не знам да ли треба да се сипа у њега моторно или мењачко уље
Што се тиче брзина (мењача) ту ме је збунио. Чим сам укључио рад фрезе и отпустио квачило покренули су се и ножеви и точкови (и ако је био у леру) а у брзине неће?!
zdravo
i jas baram reduktor za freza za imt 509 no kaj nas vo makedonija ne moze da se najde ni poloven ni nov, dali ovoi sto si go kupil ti e nov i ili poloven i kako jas da kupam pa da se prati po posta ili slicno.

- - - - - - - - - -

Nisam stručnjak ali imam reduktor za 509 i sa njim radi meni se desilo isto ali na ravnom,poluga kojom se uključuje reduktor iskočila.Mislim da se i tebi na nizbrdici to dešava poluga sama ode u prednji položaj.Da možeš nekako kontrolisati onu ručicu za uključivanje reduktora.Gde si ti?
dali moze da se povrze reduktorot i so pumpa za vadenje voda na imt 509

zlajo
02-09-12, 22:35
Pozdrav svima.Nabavio sam kosačicu Bertolini sa benzinskim motorom Lombardini LA80 pa me zanima da li neko ima priručnik o njoj ili o ovom motoru na internetu nisam mogao ništa da nađem. Interesuje me da li ima delova za ovaj motor, potrebne su mi platine i da li pašu od nekog drugog motora za ovaj.Hvala unapred i izvinjenje ako sam:){{.

reggacci
23-10-12, 08:33
Imas u metrou subotica ili motobike novi sad ili lombardini beograd
Treba mi informacija za platine za Labin, ACME aln290wb motor gde imaju da se nabave i od cega odgovaraju da bi ih nasao

---------- Poruka napisana u 18:52 ---------- Prethodna poruka je at 11:43 ----------

Evo je slika mada se slabo vidi
http://img705.imageshack.us/img705/9601/imag0177i.jpg

- - - - - - - - - -

Zlajo po opisu ti se razmagnetisao magnet ako ti je bombina ispravna,da ga nebi rastavljao montiraj jednu obicnu bombinu pa preko akumulatora probaj da palis ako krese onda je bombina ako nece ni onda skidaj magnet pa nosi da ga namagnetisu ili usmi uredjaj pa proveri ispravnost bombine
Pratim temu odavno ,nemam kultivator ali imam kosačicu na jedan točak koja mi krv popi
Motor radi kako hoće i kada on hoće,priložiću video na kome se kratko vidi da motor radi i bez platinskih dugmadi i bez elektronike
To sam postavio da imam i jedno i drugo,ako jedno otkaže tu je ono drugo ali dođavola kad neće da upali
Mečku rodim dok je upalim a posle ne radi loše ali sam primetio da pomalo izbacuje garež na auspuh kao da nesagoreva dobro i svećica je svaki put čađava ali suva čađ nije masno
Gledali neki majstori pa digli ruke od nje neki mi predlažu karike da menjam a drugi elektro instalaciju (bobina ,platine ),pa ako neko može da me posavetuje ili da mi pomogne bio bih jako zahvalan,inače kosačicu sam dobio od ženinog dede verovatno mi je dao da se reši bede,motor je LA300

http://youtu.be/ohzloLVKRrM

kanački
23-10-12, 22:31
imam problem sa mio honda f420 , kultivator posle duzeg rada izgubi struju. zamenio sam platinska dugmad, bobina proverena i ispravna, sumnjam na kondenzator. da li kondenzator moze da pravi ovaj problem ?

dejan 351
24-10-12, 08:09
kod njih u 99 % slucajeva odlazi bobina,pokazuje da je dobra,medjutim kada se zagreje pocinje da zeza...na mojoj f 600 je bobina od wartburga vec nekih 20 godina,tako sam je i prodao

kanački
24-10-12, 09:32
bobina od varburga odgovara uz neke modifikacije ili bez njih ?

dejan 351
24-10-12, 09:38
gabaritno ne odgovara,napravi obican drzac na celo freze i to je to,kad sam to uradio nikad struja nije vise zezala

zlajo
24-10-12, 19:58
Zlajo po opisu ti se razmagnetisao magnet ako ti je bombina ispravna,da ga nebi rastavljao montiraj jednu obicnu bombinu pa preko akumulatora probaj da palis ako krese onda je bombina ako nece ni onda skidaj magnet pa nosi da ga namagnetisu ili usmi uredjaj pa proveri ispravnost bombine[/QUOTE]

Probaću to sa exsta bobinom i akomulatorom da vidim kakav je motor ako upali, jer sam u međuvremenu zamenio siceve i ventile.
Sve mi se čini da će tu doći jedan manji "KIPOR", hvala na pomoći u svakom slučaju.

Vulkan
24-10-12, 20:41
Ja sam umesto imt 506 kupio labin progres bez motora i na njega nabudžio nov kinez dizel (ne piše koji) od 7 konja (to piše na nalepnici). Površinu na kojoj je 506 trošila 6+litara mešavine sad odradim sa dve litre nafte. Mnogo brže i lakše i bez silnih vibracija pod rukama. Pre te 506 sam imao još jednu sa sličnom potrošnjom a pre te imt 504 i trošila je malo manje ali opet tri puta više (količinski, +razlika u ceni goriva) od dizelke. Mnogo znače točkovi kad je tvrđa zemlja (malina u proleće) ili samo kora kad presuši posle kiše jer nema zadržavanja i čekanja freze da sama prokopa svojom težinom dok se motor vrti i troši iako ne zapinje. Ovaj Labin+kinez je tri godine kod mene i toplo preporučujem takvu varijantu. Ulje menjam (oko 0,9l 15/40 ili sae 30) i perem filter ulja i vazduha svako proleće a nafta se sipa kroz fabričko sito ispod čepa rezervara i nikakvih problema.

dejan 351
25-10-12, 08:19
svaka ozbiljna freza je dizelka

reggacci
25-10-12, 08:46
svaka ozbiljna freza je dizelkanebih se Deki slozio sa tobom,dizel ima svoje prednosti ali i svoje mane ako treba da ih nabrajam moze

dejan 351
25-10-12, 08:51
naravno da ima mane,moje misljenje sveukupno gledano (potrosnja,pouzdanost,vek trajanja) da je dizelka daleko ispred benzinki...uzgred imao sam i jednu i drugu

kanački
25-10-12, 13:14
kolega Dejane, pricali smo malo o hondi i dodatnoj bobini , sad malo sam se raspitao i spominju se dve vrste 6v i 12v , tako da ta dodatna bi trebala da bude 12v kao sto je na varburgu ili sam ja nesto pomesao ?? a nisam u selu da proverim sta pise na mojoj original bobini ...

dejan 351
25-10-12, 14:01
mislim da je i ova od 6V,ali se vise ne secam da je od wartburga ili trabanta (oni su koristili napon od 6v),uglavnom mislim da je 6V,ali kako sam je prodao pre par godina ne mogu tacno da znam

aca s
29-10-12, 21:03
Imam problem sa malin labinom lombardini motor 8k.promenio sam i diznu i elemenat pali ona vuce al gas je neravnomeran nesto posrce rn drn non stop oteram majstoru drugom opet kao dizna i elemenat.opet puknem pare i isto.drugar mi kaze da je to regulator dal da rasturim ito sta da vidim kazu ima neke kugle treba ih oprati oce da zaribaju. dali je to popravljo ko.najzalije mi sto puko 300e uradih motor i jos preko 100 na ove majstorske cirkuse i nista. sto odma ne kupih kipora ovaj mi je krv popio,plus me davio menjac zapinjo je u kosenju zbog lezaja.aza delove je otrov.

Stjepanovic88
06-11-12, 16:33
Da li neko moze da mi kaze da li je komplikovano postaviti ceonu kosu na motokultivator i je li problem koristiti i nju i rotacionu kopacicu na izmjenicno, kad sta zatreba: Konkretno kada govorimo o labinprogres-ovim motokultivatorima?

jolic71
11-11-12, 18:46
Imam motokultivator imt 509 ,pa me zanima da li ima neko slike od motokultivatora sa ugradjenim alnaserom i alternatorom,na koji nacin moze da se ugradi taj nacin paljenja kultivatora

Stjepanovic88
15-11-12, 19:11
Sta mislite oko motokultivatorima FPM? Imaju li oni neke slicnosti sa IMT-om ili je to novi naziv za IMT? Kakvog su kvaliteta u odnosu na druge motokultivatore na nasim prostorima? Kada bi ste kupovali nov, kojeg proizvodjaca biste uzeli, imajuci u vidu da freza i kosacica na tom motokultivatoru dobro rade?!

mikser
17-11-12, 21:48
Sta mislite oko motokultivatorima FPM? Imaju li oni neke slicnosti sa IMT-om ili je to novi naziv za IMT? Kakvog su kvaliteta u odnosu na druge motokultivatore na nasim prostorima? Kada bi ste kupovali nov, kojeg proizvodjaca biste uzeli, imajuci u vidu da freza i kosacica na tom motokultivatoru dobro rade?!
moze li slika tog FPM?

German hunting terrier | Jagdterrier