Motokultivatori - opšta tema

:D vidi, majstor ga je otvorio, prva [gornja] karika se raspala, ostale 3 su bile ok. covek kaze samo nove karike i to je to. uzo sam u n. sadu u lombardiniju- 1500 din. sam cu promeniti filtere i ulje. kupio sam i sajlu kvacila;rucku gasa. to volim da imam u rezervi. jel ima neko da uvozi original sajle jer su ove "boban" katastrofa. ponekad mi izbaci iz rikverca, zasto:haha: hvala.


:D ps. sutra idem po masinu , videcemo kako radi.


 
Toje brišuca karika zato ti je malo izbacivalo ulja.Jer njen a uloga je da vraća(briše) ulje pri spustanju klipa.Nisi pito ima od jednog auta karike odgovaraju za njega.Mogo si naći odličnu kariku da ne menjaš ostale ako su dobre ali nema veze.Sad će biti još jači.
 
Reko sam ti nemoj slušati stručnjake gledaju samo da uzmu pare.Uradio sam prošle godine jednom komšiji a jesenas ću i meni.Pokretanje motora na dugme kao sve ostale mašine.Koristio sam elektro pokretač od renoa i akumulator od 35 A Na minus 18 stepeni pali bez problema.Lako je uraditi a delovi su jevtini.Samo što mora da se skida zamajac dabi se ukopalo strugom za zupčanik ali radi kao doksa ne treba ni leptirica da se izvlači.Kad uradim meni staviću fotos da vidite. :ppozdrav:
 
Bilo bi dobro da staviš nekoliko snimaka iz svake faze dorade kultivatora, jer to što planiraš raditi je veoma interesantno. I primamljivo moram reći. :cao:
 
Slažem se šta je napisanoSvaka od mnogih varijanti motokultivatora ima svoju specifičnu namjenu. Zbog toga je prije kupovine motokultivatora potrebno pravilno procijeniti trenutne i predvidjeti buduće potrebe Ali koliko ovo košta u Eu?
BCS%20motokultivator.gif
 
Pa tu kod nas u Hr se cijene krecu govorim za nove kultivatore od nekih 3000 Eura navise. Honde su najskuplje. Recimo ovako jedan Labin-progres sa motorom od 14 Ks lombardini orginal talijanski kosta toliko cak nekih 300 eura manje. U tom rangu je i benassi sa istim motorom. El.start je skuplji nekoh 400 Eura takodjer je posebna doplata za diferencijal i jos druge pizdarije. Uostalom okrenuo sam na salu i prenio jedan link sa naseg Hr foruma ovdi pod slike pa pogledajte. Labin-progres sa DMB motorom je nesto jeftiniji. Oni ugradjuju obe vrste motora..
Ja trenutno imam prastaru agriu 1700 sa berning D6 motorom koji ne radi. to je inace 4 taktni benzinac od 6.5-7 Ks. sad cu ugradit ili DMB ili lombardini dizelasa od 10 KS pa trazim kako da to napravim, jer trebat ce preuredjivat spoj motora i getribe :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Sta raditi sa Hondom Mio Standard? Curi mu benzin ugusi ga!Plovak igla su osovinica su dobri,na prazno lepo radi dok pocnem raditi curi! Prestelovah kolicinu goriva da lose prima gas zbog malo goriva ali i tada zeki.Verovatno neku sitnicu previdim posto imam iskustva sa motorima (pogotovu Tomosovim opravke friziranja,prerade)
 
jedan Labin-progres sa motorom od 14 Ks
Prvo zemljače nisam baš siguran da ti je citat tačan.Ja imam orginalnog labina i kod mene u karakteristikama piše 8Ks tako da ni meni nije jasno šta je prava istina ali jedno je sigurno jaka mrcina.Što se tiče cene tako je otprilike i kod nasNešto skuplji ali sada je kod nas samo problem što delove radi ko stigne tako da je to sada bruka.Do pre neku godinu zupčanici menjača su bili crni i nosio sam na proveru tvrdoće oni su termički obrađivani.Još uvek imam među zupčanik brzina koji mi stoji 3-4 godine napolju nije koroziro.A ovaj sad kupiš i samo ostavi napolju da padne rosa to zarđa.Radi mala privreda od sirovog čelika.Taki delovi su čak opasni lako pucaju zupci a samo jedan je dovoljan da u padne između polusovina i trkača i da te otera sa puta.Govorim o labinu jer on ima trkače.Ja nekad za deo čekam i po mesec dana dabi mi neko doneo iz italije orginalan neću kod nas da uzmem.A gde si stavio sliku ostavi link!
 
@jaguar
labin radi nekoliko vrsta tih kultivatora i u svakog stavlja svoj motor. Zavisi o namjeni. Ovdi imaju ljudi najnovije njihove freze. Sve mrcine od 14 konja a ima i par manjih.
Nego evo jedan dobar link za remont freze buduci da su danas sve slicne.Ovakva je i moja samo sa starijim 4 taktnim motorom isti je prihvat na getribu. Ovaj motor je 2 taktni. Sad ocu stavit 10 ks lombardini ili DMB svejedno pa daj koji savjet. Frajer mi ovdi pita 1000 Eura. njegov motor ugradnja, ma bas sve jedino transport moj. :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
http://www.agria-reloaded.de/Galerie/Restauration/index3.html
 
Neznam prijatelju ovo su sve benzinski motori sa njima imam loše iskustvo kod mene je dizel i nebi ga menjo ni za jedan benzinac.
 
brundalo je napisao(la):
@Jaguar pa i ja hocu stavit dizelasa ali od 10 KS :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
A onda u redu.Što se tiče 10 to je isti motor kso 9 samo su im ugradili veći klip i time pojačali snagu ali čuo sam mnogo slučajeva žale se da puca klipnjača a u tom slučaju najpre probije blok.Tebe ne zanima menjač ali ću ti reći i ovo menjači su im loši kod njih je mokra lamela motor i menjač su otvoreni koriste isto ulje ali kažu da svaki 50 časova rada propišaju ulje na sve strane.Moja preporuka bolje 9 nije to neka razlika u snazi ali što se tiče motora isti su samo su im ugradili veći klip,mislim da je 100mm ali najčešće srada ili klipnjača ili radilica na sredini ne može da izdrži.
 
Nakon svih informacija cini mi se da cu uzet novi motokultivator. 14 KS Labinprogres. Danas sam zvao Labin kosta 19900 kuna. Pomnozi sa 11.84 din i znat ces koliko kosta. To je cijena sa PDV-om. Bez el.paljenja i bez prikolice. U eurima ti to dodje oko 2800 eura izracunato onako u grubo. :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Dokle ti mislis da ces moci rucno da palis 14 ks dizel ?
Verovatno ima nesto za dekompresiju......pa opet.
 
@ Tar a ne mora se bas sve kupit moze se nesto i doma napravit he he. A vidin da ovdi na forumu ima ljudi koji se razumiju u to pa ce valjda pomoc :ppozdrav:
 
brundalo je napisao(la):
@ Tar a ne mora se bas sve kupit moze se nesto i doma napravit he he. A vidin da ovdi na forumu ima ljudi koji se razumiju u to pa ce valjda pomoc :ppozdrav:
Ljudi šta vam je ja ga palim 20 godina bez problema a taj što ti uzimaš je 100% isti motor LDA 450 (proveri) A sada sam već pri kraju poslova imam delove samo da ugradim palenje pa ću vam poslati sliku kako to izgleda uradio sam tri ovog leta.A ako nećeš da čekaš možeš i sam uz pomoć nekog majstora.Treba ti Anaser od renoa 4 i prsten skineš isto sa njegovog zamajca skineš svoj zamajac i odneseš kod strugara da ti sa zadnje strane zamajca od kraja prema napred skine zamajac na veličinu prstena e onda ti treba ako nisi majstor neko da ti tačno razmeri na limu prema anaseru gde treba da probuši lim za ugradnju anasera.dabi njegov zupčanik lepo uskako i zupčio u drugi kad se to uradi ubuše se rupe za anaser i onda se napravi od pločevine deblj.5mm prsten da bude spoljni prečnik 20 mm širi od ukopane rupe i na njemu se takodje probuše rupe kao na limu.Onda sve skupa sa anaserom zavrneš na lim vratiš sve na svoje mesto kupiš jedan akumulator ne veći od 45A i najbolje negde na ručicama navariš jednu pločicu gde bi mogo postaviti jedan taster i za palenje i neku kontakt bravicu dati nebi neko iz neznanja stisnuo dugme i to ti je to.Palio sam ga na -23C bez izvlačenja sauh ručice.Ostaje ti problem kako puniti akumulator?Možeš da ga skidaš svremena na vreme pa da napuniš ili ako ti nije velika investicija da kupiš ima za njih altenator koji se ugradjuje u rupu na zadnjoj strani zamajca i ja ti pošaljem šemu kako da odradiš sve ostalo.A proveri na tom novom motoru dali slučajno nisu sami ugradili.Ako ti treba detaljnije upustvo za ugrađivanje palenja javi mi se na mail.
 
Jaguar ova valja pivu pa nek sve ide u 3 p... lepe matere :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh