Motokultivatori - opšta tema

Jel mi nekog moze rec kakav je ovog prikljucok za motokultivator, kao neka freza?
O cemo se koristi, kakva je ucinkovitost?


Uploaded with ImageShack.us
 
Tanjiraca da, vidim, nego u koji situacije bi se koristila?
Ja dosta sejem Persin i Spanak, nakon sejidba seme nesmejem da potrpam sa standardna freza, ulazi preduboko u zemja, i seme rucno potrpujem, nezelim vise rucno pa razmisljam da napravim ovakva tanjiraca,ovako iz oka mislim da bi tanjiraca bila ucinkovita za mene, pa neznam?
 
Теби у ствари треба овако нешто:


Додуше, мало је бајато (флајер је стар четврт века) па можда сад има нешто боље.
 
Pozdrav drustvo.Naime imam problem sa imt 506, dobija puno goriva,a nikako da resim,izmenjao sam maltene sve u karburatoru,ali ista prica. Sta bi moglo da bude uzrok?
 
pozdrav svima,
Trazim menjac sa tockovima od motokultivatora Gorenje-Muta. Moze u neispravnom stanju.:bravo:
 
Imam mali motokultivator mio osjek mislim da je oznaka 300, koliko kapiram problema imam sa karburatorom, teško se pali kad se upali jak mu je gas izgleda da onaj sauh uopšte ne funkcioniše, radi neko vreme možda pola sata, i posle nema šanse da mogu da ga upalim, da ne zna neko da li može da se sredi karburator ili mora da se menja, neko mi je davno rekao da je problem u nekim Češkim karburatorima i da mogu neki drugi da se stave koji su bolji?
 
Koliko IMT 506 može da se koristi u voćarstvu, prvenstveno se misli na plug, frezu i kosu ?
 
kosa savrseno sa malim tockicima, freza moze i dobra i laka za oko stabla tu bolje od tezih tipa 509. Moze cak i prskalica ( ima moravina sedis i vozis i prskas ) plug pa po meni tesko :)
 
Priključci nisu problem, može se pronaći i freza i kosa i prikolica i to ne za preterano velike pare. Do sada smo se snalazili nekako, ali za 200 stabala koliko će biti već od ove godine, neophodan je motokultivator. IMT 509 ili 507D su jake mašine, ali im je i cena jaka.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav dobri ljudi! Prvo malo izvinjenje što ću sledeći post ostaviti ovde ali kada pokušam da kucam u oglasima izlazi mi poruka da mi nije dozvoljeno da ostavim oglas. Naime, kupio bih menjač za motokultivator Honda f600. Ako imate ili možda znate nekoga ko prodaje, javite mi na p.p. Još jednom izvinjenje za off topic.
 
Da li neko možda zna gde bih mogao da pronađem frezu, plug obrtač ili kosu za motokultivator Mio Honda F620, F630 ?
 
Imam prikolicu za motokultivator rucne izrade nema kardan dimenzije od prilike 2x1m i visina stranica oko 40-50cm ima i noznu kocnicu Gume od Fice 12"ako nekog zanima poslacu slike a predhodno neka se javi na p.p :ppozdrav:Cena oko 120 eura...Imam i tockove za imt 506 sa dobrim gumama originalnim...i radilicu na 2 specijali od dizela lda 450 10 kw 14 ks...I jos nekih "gluposti"
 
Od skoro imam motokultivator 506 i zeza me slavina ispod rezervoara ,nece da povuce gorivo.. Ja sam u Beogradu pa me zanima gde bi imao najblize da kupim to,ako neko zna!?
 
pomoćni kandže za imt506(napravio sam od dosade)
Isto sam u planu da pravim kandze (mislim da su 506 i 509 slicne), ali mi nesto ove tvoje imaju plitke ripne. Mozda si trebao vece da povaris radi zacepljanja zemljom
Jeli ima ko originalne kandze od 509 da slika i nabaci ovdje, bio bih mu neizmjerno zahvalan :osmeh:
 
Nazad
Vrh