Motokultivatori - opšta tema

evo i ja da kazem koju rec... ja sam NAZALOST vlasnik IMT 506, pajenje i karburator ne izdrze jedno kosenje vocnjaka od pola ha, stalno problemi, terao sam je kod majstora, kad me vidi za glavu se uhvati i stalno kaze prodaj to! i sve koji znam su je prodali zbog toga! Imam i mutu gorenje koja nema ni 100 radnih sati,(benzinka, ide na cist benzin) sa njom sam prezadovoljan, radi kao sat, jaka je. ako neko zna gde mogu da nadjem kosacicu za nju neka mi javi na pp bio bih mu zahvalan! :)
Ne znam na koji problem mišliš, ali ako teško pali, onda zameni kondenzator pored "platina".To je mnogo važan deo za dobru struju.
 
Sada pitanje svim kolegama koje se razumeju u IMT motokultivatore. IMT 507 cena 500e, priključci msm samo prikolica, da li je moguće da ima neki veliki kvar i koliko kvar kod motokultivatora može da bude velik, msm izražen u evropljanima, šta najčešće odlazi i na šta posebno da obratim pažnju kada ga budem gledao, za koliko para bi mogla da se nađe kosa, freza, plug ? :ppozdrav:
 
nemam imt,ali za te pare se moze naci neki dizelas,doduse bez prikolice,ali mozda sa frezom koja je tu najkorisnija,a prikolica home made:ppozdrav:
 
Matke, osnovna je stvar bivši vlasnik, odnosno šta je sve ta mašina kod njega morala da radi. Ne verujem da je samo imao prikolicu, a ne recimo i frezu. Možda je i tako, ali to je retkost. Vidi iz koliko će pokušaja da motor "upali", kada prenoći, nikako proba na vrućem motoru. Normalno, i da li ga je vlasnik prao neposredno pre "viđenja", da eventualno odstrani ulje i prašinu. Kada upali, posmatraj boju dima na auspuhu, i ako se negde javi curenje ulja ,pogotovu na glavi motora ili donjem delu cilindra. I neka motor radi desetak minuta da se dobro zagreje. Teško da ćeš mu bez opterećenja isprobati snagu, jer nemaš sa čime da je uporediš. Osluškuj zvukove iz motora kada ga malo turiraš, i kada stisneš ručicu kvačila. To može da otkrije istrošenja, mada "puni dizeli" u radu imaju onaj metalni zvuk koji im je karakterističan. Osmotri sve zavrtnjeve i boju na njima da utvrdiš da li je mašina već otvarana i gde. Ili zaboravi ovo sve i povedi majstora. Srećno!
 
evo i ja kupio na slijepo ovu kombinaciju honde i tomosa , kaže da je mjenjač zaglavljen u drugoj brzini , nema veze šta god da je sredit ću
slika-75199-2011-04-1303933365-velika.jpg

Savo, jesli li ugradio novi motor na Honda, jel ima neka slika?
 
motor nisam mijenjao , dobar je i ovaj , samo sam sredio mjenjač što je bio zaglavljen , otišao jedan štiftić od brave, samo ugradio novi i sada mjenjač radi uredno

slika-57512-2011-05-1304472758-velika.jpg
slika-57512-2011-05-1304471525-velika.jpg
 
Mislam da sam negde procitao da si pisao da ugradujes dizelasa pa zato sam pitao, nema veze...
Zanima me jos nesto oko brzine, ako se ne varam na menjac imas 2 brzine+rikverc.
Ali koliko vidim remen mozes da premestis i na druge remenice, dali to znaci da kultivator ima cca 4 brzine napred + 2 rikverc,super ak je tak!
Zanima jer ima ih jeftini po oglasima, pa razmisljam za jedan kao pripomoc na moja Labinca...
 
tsčno tako , imaš mjenjač 4+2 , samo što za prebacivanje remena moraš da ugasiš motor

a što se tiče mene i dizela , razmišljao sam da dizela ubacim na moju MUTU , usvari taj motor sm bio i naručio da kupim ali čovjek koji mi je to obećao da donese sa kosova nije mogao , kasnije sam se i ja ohladio jer je veći dio košenja prošao
 
Imam pitanje.
Hteo bih da prodam IMT 506 sa frezom, plugom i prikolicom.
Koliko bi to sve zajedno moglo da vredi?
 
Ima nožnu kočnicu koja preko sajli deluje na oba točka.
Nema sedište, to se plaća posebno.:osmeh:
 
Imam pitanje.
Hteo bih da prodam IMT 506 sa frezom, plugom i prikolicom.
Koliko bi to sve zajedno moglo da vredi?
Vredi ti sigurno mnogo više nego što će neko eventualno da ti ponudi. Ja sam daleke 89-e za nju novu keširao tadašnjih 1.100,oo marona, sa frezom, pa iduće godine kupio čeonu kosu za oko 500, a pumpu za polivanje platio 350 maraka. Kod mene se takve freze nude za 200-300 evra, ali nema prometa. Ne idu ni jači kultivatori.
 
Pozdrav drustvo.Naime imam ponudu da pazarim motokultivator imt 506,u jako losem stanju( osim motora sve valja).Pa me interesuje koliko bi izasla kompletna generalna motora.A ako neko zna gde ima povoljnih delova neka mi posalje br tel. na pp.
 
moze li neko da mi kaze kakvi su 'briggs statton' motori, postosam skoro kupio frezu na kojoj je taj motor od 5 ks benzinac ?
 
Odlicni motori, jas imam 5.5 ks, vec 7 godine, osven svecica nista drugo nisam promenio, mali potrosac!
 
Nazad
Vrh