Motokultivatori - opšta tema

e hvala dragane , ajde pošalji mi te kataloge da malo prelistam
 
evo ovako , naručio sam od jednog drugara koji je Iz Sočanice sa KIM da mi dotumba do Beograda pošto ide često na toj relaciji jedan kineski motor od 7 konja
kaže da je cijena 160 evra a da čak misli da može naći i za 140
trebalo bi krajem mjeseca da dodje jer će tada ići dole na Kosovo , pa da se i ja odizelim malo

te pare mogu da prežalim u svakom slučaju pa nek' crkne odma'
 
Evo i moje masine , Labin progres . 8 konja sa kineskim motorom Kipor kama..

labin.jpg
 
naspi šljunka u njega i mućaj dok te ruke ne zabole , posle toga mućaj još sat vremena i operi , tako si riješio postojeću hrdju , za nastajanje nove neznam šta bih ti preporučio
 
Mi smo na skuteru radili slično kao što je Savo opisao, probrali kamenja iz šljunka. Ćale i ja ostavili ruke na rezervoaru, posle isprali i nema bolje stvari od toga.....
 
radio sam vec tako i ocistim ga i pazim da ima dosta benzina da nije poluprazan ali opet nekako zardja :sta: , probacu jos jednom duze da cistim,.
 
Ako ga napuniš punog svaki put kada završiš sa radom, ne može da zarđa, ali ako je već rđao, pa ga ostaviš sa malo goriva, dugo ne koristiš, porđađe 100 % opet. :ppozdrav:
 
jeste tako, nego sredio sam ga pa cu videti sta ce biti, ja sam ga kupio prosle godine od komsije koji skoro 5 godina nije ga palio a nije imao goriva pa je zardjao rezervar pa sam ga cistio vec jednom., ajd pa tako hvala vam. :ppozdrav:
 
ja sam stavio jedan predfilter od auta na crijevo koje ide od rezervoara do karburatora i od tada nemam nikakvih problema , a prije toga sam muke mučio jer mi je prljav rezervoar a onaj filterčič koji je u holenderu kaburatora je premali i stalno je štopao , 'bem ti filter kada u njega mogu stati samo 3 trunke
 
Pozdrav za sve na forumu ja sam novi clan Bojan sa Kosova.Imam labin od 12 ili 14 konjskih snaga kao i 506 sa kosom sluzi samo za kosenje.Sto se tice labina to je stvarno izdrzljiva masina koja nezna za opterecenje mi ga imamo skoro 20 godina i dalje radi bez greske,imamo dve prikolice ,frezu ,pumpu za navodnjavanje sve za njega uvek radi punom parom u sezoni mali potrosac a nismo imali vecih kvarova.Sto se tice imt 506 sluzi za kosenje lak je i pogodan za neravne terene kao i vocnjake nas je kao nov, zna u toku rada karburator da ga zeza kao i da zacepi dizna za gorivo ali sa malo iskustva lako se otkloni priblem.Ima li neko iskustvo sa dizelom 507 kao i dali je neko kacio roto kosu na njega kosu za veliku travu a ne za parkove.Toliko od mene ziveli i svako dobro.
 
Nazad
Vrh