Motokultivatori - opšta tema

Kinez je original kinez .

Neznam tacno ime marke.

Lepo izgleda.

Nije tu slucaj sa kopijama kao kod motornih testera.
 
Kinez je original kinez , neznam ime marke , ali jako lepo izgleda .

Nije to isti slucaj kao sa motornim testerama i za razliku od testera dosta je kvalitetan i jako dugo traje i radi bez ikakvih problema.
 
KM 186 F
km186f.jpg
Gorivo: Diesel
Tip: zračno hlađenje
Klip: 86x70
Snaga: 10 KS
Rezervoar: 5,5 l
Kapacitet ulja: 1,65 l
Dim. DxŠxV: 420x440x495
Težina: 48 kg

KM 178 F
km178f.jpg
Gorivo: Diesel
Tip: 1 cilindar, 4-taktni
Klip: 78x62
Snaga: 7 KS
Rezervoar: 3,5 l
Kapacitet ulja: 1,1 l
Dim. DxŠxV: 385x420x450
Težina: 33 kg

evo ovakvi su kod mene , vrsta motora je KAMA , mada nemora da zmači jer kinezi su malo čudni po pitanju imena
imaju više imena za isti proizvod
 
KM 186 F
km186f.jpg
Gorivo: Diesel
Tip: zračno hlađenje
Klip: 86x70
Snaga: 10 KS
Rezervoar: 5,5 l
Kapacitet ulja: 1,65 l
Dim. DxŠxV: 420x440x495
Težina: 48 kg

KM 178 F
km178f.jpg
Gorivo: Diesel
Tip: 1 cilindar, 4-taktni
Klip: 78x62
Snaga: 7 KS
Rezervoar: 3,5 l
Kapacitet ulja: 1,1 l
Dim. DxŠxV: 385x420x450
Težina: 33 kg

evo ovakvi su kod mene , vrsta motora je KAMA , mada nemora da zmači jer kinezi su malo čudni po pitanju imena
imaju više imena za isti proizvod


Upravo o ovim motorima je rec .
Samo ima jos manjih modela slabijih .

Odlicni motorcici.
 
kud' ćeš manje od 7 konja , jer ako kinezi kažu 7 onda računaj nekih 5-5.5 maksimalno
jer opterećivati ovakve motorčiće do krajnje snage smatram da nema smisla bez obzira na proizvodjača
 
nisam hteo da citiram ovaj post, a neznam kako da ga obrisem. hteo sam da odgovorim za one gvozdene tockove od male honde
 
evo i ja kupio na slijepo ovu kombinaciju honde i tomosa , kaže da je mjenjač zaglavljen u drugoj brzini , nema veze šta god da je sredit ću
slika-75199-2011-04-1303933365-velika.jpg
 
cestitam, gledao sam prosli mesec kod nas na vasaru covek je trazio 120 e za novi tomos motor, a polovan menjac se krece oko 20 e
 
e savo cestitam,i ja imam slicnu takvu,samo sto je moja F 400,cini mi se da je ta tvoja veca ili nije?...a i cudan mi je taj tvoj motor,kod mene je skroz drugacije okrenut....u svakom slucaju nek te lepo sluzi,ja sam sa mojom zadovoljan....a pa sad sam malo bolje pogledao sliku,kad si mislio tomos mislio si na motor
 
moja je f 265 jako lepa ima briggs & stratton motor. hocu reci da je mio stavljao svakojake motore, kod mene u komsiluku imaju tri sa tomos motorima od i ni jedna nije ista
 
evo dovezao sam je , slijedi dijagnoza jer ima problem sa mjenjačom

jeste TOMOS motor na njoj
ako neko ima isti mjenjač pomogla bi mi jedna slika tamo oko viljuški mjenjača jer baš nešto i ne razumijem onaj sistem:sta:
 
@bosonoga
evo upravo sam ušao u kuću iz radionice
freza je rasklopljena u sastavno-rastavne dijelove i pronašao sam kvar koji je vrlo jednostavan za riješiti , ne traži ni dinar ulaganja nego samo da se jedan štift lijepo obrusi ili ušlajfa
ja zaodovoljan kupovinom , u mjenjaču je stanje sasvim uredno svi zupčanici i ležajevi su za čistu peticu

@dule
nisam je mnogo platio , ja se nadam da će moći samo da mi freza oko voćki , znači samo za površinu krošnje da ne bih ručno okopavao


inače danas sam kretao u jednu trgovinu gdje prodaju ove kineske motore , sada je naljepnica KIPOR :haha: imaju od 7 i 10ks , cijena ovoga od 7 je 330e sa godinom garancije , onaj od 10 je oko 440e
godinu dana garancije i imaju i rezervne dijelove , recimo klip sa karikama i klipnjačom košta 35e , ležajevi radilice 5e komad (radilica nema specijale) , uložak dizne 12e , dizna kompletna 55e , radilica 65e
eto to je čega sam se sjetio od dijelova , ostale sam zaboravio
 
e savo tek sam sad dosao sa posla i video da si pitao za menjac i posle procitao post da si popravio,slikao bi ti ja jer imam istu takvu,znaci menjac i konstrukcija je ista samo je motor kod mene njen orginalni,nije kao kod tebe...nasao sam na netu dosta literature za nju (uputstva itd),tako ako ti treba reci pa da ti sibnem na mejl ako se vvec nisi snasao,cisto da znas koliko ide ulja u da ga nazovem diferencijal ili kako ga ko krsti...ima i jedna radnja u beogradu kao i u novom sadu koja je solidno opremljena sa delovima zlu netrebalo,pa ako ti zatreba broj ti reci...sve u svemu ja sam zadovoljan kako moja radi,kad je upalis da radi na leru milina je slusati...eto sad nas ima vise sa hondinim frezama
 
Nazad
Vrh