Motokultivatori - opšta tema

:haha: ma sigurno neću helikopter :haha:

treba mi nešto za održavanje voćnjaka pa trebao bi da prepravim ovo na moju mutu ako budem mogao , mada sam pristalica da nabavim malčer za traktor , ali me zeza to što nemam mali traktor
imaš više slika u mojoj temi

za to je Tomo Vinkovic prava stvar,jurim zadnju kosacicu vec dve god.,skoro uvek kad je nadjem ona vec prodata,j.be to sto je stari tip kacenja,jedan majstor pravi malcere(home made)i trazio 300e,ali za kacenje u 3 tacke,a da prepravljam hidrauliku samo zbog jednog prikljucka mi se ne isplati,jedno vreme sam trazio kosacicu za frezu,ali sam odustao jer ipak opet sve na ruke i hodas sa njom,jos ako imas vece parcele,kad izracunas kilometrazu koju predjes stigao bi do...
 
slika-3517457x640.jpg

Ima u ponudi ovaj motokultivator.Malo me brinu ti varovi na osovinama,inace je povoljna cena,a posto od dizelke nemogu da nadju papire razmisljam ovaj da kupim.Sta mislite?
 
Nikola.KV Ma kupuj tog dizela bež od imt-a ko da su ga ameri pravili guta ko lud ,ja ga imam jeste strvina ali kad se pregreje možeš ga upaliti samo šibicom .dobar je za transport ali nije za peskovito zemljište kad se ukopa to treba i iščupat napolje inače su pravljeni da rade na onaj stari niskooktanski regular tako da sa ovom 95-icom dolazi do pregrevanja zato ti savetujem kupi dizela pogotovo ako ima vučnu frezu.:ppozdrav:
 
Pozdrav svima.Pre izvesnog vremena ste mi dali jedno lepo objasnjenje i preporuku u vezi kupovine motokultivatora,da bude obavezno dizel,sa vucnom frezom itd.Da li nas IMT proizvodi takve masine i koja je to po vasoj preporuci.Znam da rade po licenci nemacke firme Agria,cije su masine papreno skupe,i da li imate iskustva i misljenja o eventualnim razlikama izmedju IMT i Agrie?
 
IMT u Knjaževcu je to nekada radio, mislim na 506 i 509 modele. Kako je sada stanje ne znam. Inače, uvek je razlika u kvalitetu materijala, a samim tim i u dužini radnog veka mašina koje smo mi proizvodili po uvoznim licencama. Nikad licenca ne sadži potpunu recepturu za izradu kvalitetnih delova. To ostaje tajna vlasnika, i to je ono najskuplje u nekom proizvodu, dakle "pamet". Ja sam nedavno pisao da imam 506 i meni za 50 ari paprike u dva do tri prohoda, ta mašina zadovoljava traženo. Tačno je, što rekoše kolege da samara onoga ko je "juri" i da je potrošač, ali je takođe tačno da je uvek bila najjeftinija na našem tržištu, pa prema tome, ti Slađane odluči, prvenstveno prema tvojim potrebama.
 
ma samo dizel , ja imam mutu sa LA300 motorom , sreća je pa je on u odličnom stanju a ipak zna da zeza da ti kosa opadne
gledam ove druge koji se pate i muku muče
meni dizel nije prijeko potreban zbog potrošnje , i ovaj mi ne potroši mnogo jer kosim nekih jedan hektar oko 3 puta godišnje , ali za svaki ozbiljniji i veći posao preporučujem dizela , lombardinija zbog dijelova i toga što je to provjereno dobar motor mada i ostali zadovoljavaju , čak i kinezi rade dosta

ja se lomim da stavim kineza dizela ali ne daje mi se nekih 300tinjak evra za mašinu koju mrzim očima vidjeti

milovane
IMT u Knjaževcu je to nekada radio, mislim na 506 i 509 modele
da nisi ovdje mislio na 507 i 509
 
U pravu si, zaboravio sam 507, a ona je, mislim radjena i sa LA 3OO i sa dizel varijantom od 8 i 10 KS. Bio je i 504 sa istim motorom kao 506, samo je imao jedan vucni tocak, i frezu sirine oko 4o cm, dok 506 ima frezu sirine oko metra.
 
LA300 je ugradjivan u većinu motokultivatora , nije to loš motor , samo ima nekih gremlina u sebi , pogotovo oni sa elektronikom , ona zna da te izludi , platine su mnogo jednostavnije jer je lakše utvrditi kvar
 
opet pokrecemo ovakvu temu,benzinke su po meni za manje povrsine,najvise zbog potrosnje,cene benzina i cestih kvarova,sto oko struje,sto oko karburacije.Dizeli su pak dosta pouzdaniji i trpe dosta,5l nafte ne mozes potrositi ceo dan,ne daj boze ako poneses jos u kanti,onda te iznose iz parcele,dok Lombardini(po meni do sad neprevazidjeni)i dalje cuka.Malo bolje odrzavanje(ciscenje rebara cilindra,izmena ulja na 100rs...)i to radi pregrst godina.Jesu skuplji,ali se veoma brzo isplati,o motikama na poluosovinama necu vise da smaram,ali ono sta izfrezira vucena,ova moze samo da sanja,i sto se tice vremena,snage,potrosnje a bogami i kvaliteta,jer vucena ima oklop na koji motike bacaju rasitnjenu zemlju,od nega se odbijaju i ponovo padaju na motike na dodatno usitnjavanje,na kraju poklopac freze sve to poravnja i iza nje dobijete bukvalno brasno.Jos ako rucke zanesete u stranu(ja to cesto radim),onda ne gazite po obradjenoj povrsini
 
Poslednja izmena:
Samo dizela.

Kinezi su odlicni savorise.

U mom kraju svaka kuca ima frezu , a pored moje samo jos dva coveka imaju motore koji nisu kinezi , stim sto ce ovaj jedan da skida sad LDA dizela odlicnog , uopste ne duva , i stavlja kineza koji je laksi , a samim tim i laksi rad sa frezom .

Pricao sam i ranije da mi komsija ima kineza 9 godinica , sljaka ko lud , ne duva , a taj covek sa frezom sadi 25 ari krompira ( naravno i frezira isti) , frezira dve vece baste , i ono najbitnije a to je cinjenica da dva do tri puta godisnje kosi ogromnu povrsinu pod livadama jer ima 35 ovaca , par volova i dve krave , a to pojede silu .
Ovi motori su prosto neverovatni .
On kaze da se razmislja da sad kupi jos jedan , da ga stavi u podrum jer se plasi da ih vise nece imati i da ce da poskupe , a ovaj nece menjati bar jos jedno 10 gobina . A inace ovi motori trose stvarno malo . To je neverovatno.


Zato sednete dvojica - troica u kola i zapucate na kosovo i kupite ove motore za 160 evra da vas vidi bog.

Raspitacu se ja za tacne cene ovih motora sada pa cu da napisem ovde . Kod mene mogu da se nadju za 220 -240 od ovih sto donose sa kosova , a na kosovu vertujem da nisu vise od 140 -160e .
Inace do kosmeta od mene ima nekih 35 kilometara tako da cu sam da odem , ako odlucim da uzimam neki za rezervu.

Samo dizel!
 
Jer se taj Kinez prodaje pod tim imenom ili ima neko markirano ime, tipa Ferguson,IMT i td.....Jer kad bi dosao u situaciju da es nadjem u blizini tog Kineza, kao bi znao da je to bas taj KInez.
 
Nazad
Vrh