Motokultivatori - opšta tema

Nebojsa@

ne znam kako je kod tebe to reseno?na mojoj valpadani vmc 14,rucke imaju 7 radnih polozaja,ali zbog akumulatora i instalacija nije predvijena za okretanje od 180 stepeni.Tokom godina dobilo se malo lufta u klipu koji bira te polozaje,ali nista strasno.Ujak ima klasican goldoni i kod njega je skoro ista stvar.Rucke uglavnom pomeram ulevo kad freziram u vrsti,i mogu da ti kazem da mnogo pomaze kod starijih vocaka,tako da si u pravu kad kazes da je aparat za varenje zadnje resenje...nikad se ne zna kad ce i zasta zatrebati pomeriti rucke
 
Danas sam naleteo na frezu Benassi,dizelka,7ks.Kakva je,zna li ko?[video]http://www.limundo.com/originalslika-3446218.jpg[/video]
 
Ma to je dejan 351, to je glavni razlog, frezas bastu, sve male povrsine, a jos obujes neke cizme i kad se okrenes a ono ko da se deca igrala, zato mi se ne vari!Ma nesto ce se izmisli, samo da malo razgrnem ove praznike i neke poslice.
 
Dizelka 7ks,sa samoistovarnom prikolicom i frezom,placena 380e.treba da odem da je doteram.Valjda se nisam izradio,deluje mi sasvim Ok,posto se razumem kao Marica
 
Dizelka 7ks,sa samoistovarnom prikolicom i frezom,placena 380e.treba da odem da je doteram.Valjda se nisam izradio,deluje mi sasvim Ok,posto se razumem kao Marica
nisi je mnogo platio obzirom da je dizel(zaboravis kad si joj sipao nafty),iskreno ja sam za dizelasa uvek.Jedino je mozda problem kod freziranja sa njom jer se moticice montiraju umesto tockova,sto je prilicno zajebano kod duzeg rada.Sretna kupovina i nek te sluzi dugo!
 
Ona ima metalne tockove koji se montiraju na krajevima freze,radi lakseg transporta.Mozda mogu da na tu foru napravim manje tockove koji ce tu biti kod freziranja,da se oslanja na nih.
 
Kad se frezira nema potrebe za tockovima,tj.ne sme da budu tu.Kako sam ja razumeo,tockove stavljas na krajeve motika dok si u transportu,pre nego pocnes raditi,tockove skidas,ovi metalni diskovi na krajevima ostaju,jer svi kultivatori koji tako freziraju imaju te diskove na krajevima.Ono sto sam ja mislio je to da takav nacin montiranja motika za duzi rad(recimo preko 20ari)nije dobar,jer stradaju i ruke i kicma...Ne znam koliko imas za freziranje,ali generalno za nesto vece povrsine su one freze sto se montiraju na kardan,tj.vucene.Bilo kako bilo tockovi i ovaj nacin montiranja motika,dakle na poluosovine,ne idu nikako zajedno!
 
Znam da su bolje vucene ali su i paprene.Imam nekih 10a za sebe,i mislio sam malo usluzno da radim sa njom,dok ne zaradim za vecu.
 
znate li možda od kojeg motokultivatora je ovaj tip kačanja ?

image025u.jpg
 
pozdrav za sve sa foruma, zanima me kultivator IMT 506 polovan, odprilike cena i gde se moze pogledati i kakvi su. u pitanju je obrada vrta od oko 40-ak ari. hvala unapred....
 
:haha: ma sigurno neću helikopter :haha:

treba mi nešto za održavanje voćnjaka pa trebao bi da prepravim ovo na moju mutu ako budem mogao , mada sam pristalica da nabavim malčer za traktor , ali me zeza to što nemam mali traktor
imaš više slika u mojoj temi
 
Nazad
Vrh