Motokultivatori - opšta tema

Pozdrav svima, ja sam Aciko novi član i nov u temi poljoprivrede uopšte. Nalazim se u Vrelu kod Uba i ako neko može da me upiti malo oko 506-ice bio bih mu veoma zahvalan. Dobio sam od rođaka 506 ali je jako zapušten. Kaže da je malo radio. Treba mu deo sa sajlom za palenje i plug nedostaje. Hteo bih da ga servisiram i probam pa ako neko ima neki tel od nekog majstora iz moje okoline ili sl. Hvala unapred. :cao:
 
cika_jova je napisao(la):
jel zna neko gde mogu da se nadju da se kupe nozevi za Hondu 600 ?

@cika_jovo imas sve delove za hondu u cavic&prof - u,imaju prodavnice u beogradu i novom sadu,nazovi ih mozda salju i postom...evo ti telefoni bg:011/2187676 i ns:021/419-104
 
hvala puno dragannrt :ppozdrav:

stricu stoji ta freza 10 godina, pokojni deda dao nekom nozeve da se posluzi i taj ih nikad nije vratio i od tad covek nemoze nigde da ih nadje
 
Зна ли неко шта је ово?
2wcr38z.jpg

И наравно чему служи... Делују ми као неки точкови за копачицу МИО од 2 киловата, али...
 
gvozdeni tockovi za Hondu,uglavnom se montiraju kad i plug,samo sto moji nisu bili tako "ispupceni"vec ravni
 
Хонда од 2 Кв може орати? На ону Ф-700 не пашу, мале су рупе за осовину...
 
dejan 351 je napisao(la):
za tu malu ne znam,ja sam imao od 7ks,i slicne gvozdene tockove
Дејане, имаш ли нека искуства у вези орања Хондом? Као клинац сећам се тв рекламе у којој је нека риба у бикинију орала - а мене ова моја макина покида живог... После три бразде превртачем дубоке десетак цм, заболела ме црна џигерица :haha: Није могуће да то мора тако. Сумњам да би они мали Јапанчићи смислили такву справу за мучење :nono: :nono:
 
pravo da ti kazem klasicno oranje sa njom nisam radio,uglavnom sam plug koristio za vadjenje krompira,oranje sam prepustio Tomi Vinkovic,koji je za sitnije parcele(do 50ari)majka mara :ppozdrav:
 
dejan 351 je napisao(la):
luka kv je napisao(la):
dejan 351 je napisao(la):
gvozdeni tockovi za Hondu,uglavnom se montiraju kad i plug,samo sto moji nisu bili tako "ispupceni"vec ravni
mozda nisu ispupceni,vec uvuceni :haha: :ppozdrav:
jedan je uvucen,drugi je ispupcen :ppozdrav:
nije nego-drugi je uvucen a prvi ispupcen :nono:
Post je spojen: [time]уторак, 29. март 2011. 09:28:04 CDT[/time]
_________________________________________________
al bandi je napisao(la):
dejan 351 je napisao(la):
za tu malu ne znam,ja sam imao od 7ks,i slicne gvozdene tockove
Дејане, имаш ли нека искуства у вези орања Хондом? Као клинац сећам се тв рекламе у којој је нека риба у бикинију орала - а мене ова моја макина покида живог... После три бразде превртачем дубоке десетак цм, заболела ме црна џигерица :haha: Није могуће да то мора тако. Сумњам да би они мали Јапанчићи смислили такву справу за мучење :nono: :nono:
ja sam vam pricao da je honda bezveze. ali svaki kultivator ce te cimati,malo konja i laki su za oranje.sto bi se pravio rilj ako moze kultivator da ore.jos kad budes kosio i kultivirao pa ukapiras da su prevrnuli smerove,prvom kosis a 1-2-3 kultiviras. dok ti pokosis 20 ari gorenje pokosi hektar jer kosi 1-2-3
 
Zna li neko gde mogu da se nadju polovni delovi za motokultivator Honda F400? Konkretno, interesuje me mali zupcanik u menjacu koji u servisu kosta preko 2000 din ::lose::
 
samo da kazem da je onaj moj problem sa bacanjem varnice na svecici resen.....u pitanju su bile platine......sada pali kao mina
 
Pozdrav svima, ja sam Aciko novi član i nov u temi poljoprivrede uopšte. Nalazim se u Vrelu kod Uba i ako neko može da me upiti malo oko 506-ice bio bih mu veoma zahvalan. Dobio sam od rođaka 506 ali je jako zapušten. Kaže da je malo radio. Treba mu deo sa sajlom za palenje i plug nedostaje. Hteo bih da ga servisiram i probam pa ako neko ima neki tel od nekog majstora iz moje okoline ili sl. Hvala unapred. :cao:
Ja imam 506 još od 91-e i još uvek dobro radi. Izdržljiva je, to je licenca nemačke Agrie. Veliki je potrošač, to da znaš. Inače ja sam izbacio sajlu za paljenje i ugradio malu remenicu pa je palim na kanap. Oko nje ima čestog štelovanja pa ćeš nešto morati i sam, naravno lakše, ako se pomalo razumeš. Slično je kao i kod tomos mopeda. Slobodno pitaj o svemu šta te zanima.
 
Pozdrav svima, imam labinov kultivator 14 KS sa okretnim ruckama.Medjutim bas tu gde se inace izvaci za okretanje mi je dobio dosta lufta pa mora da se juri po putu u toku voznje.Ima li ko neko resenje za to, zadnja opcija da ga zavarim, ionako rucke ne okrecem jer ga ne koristim za kosenje.Hvala unapred
 
Nazad
Vrh