Grejač vode u hladnjaku

topalovic

Moderator
Učlanjen(a)
26 Apr 2009
Poruka
2.705
Lokacija
Grabovac kod Obrenovca
Dali neko ima iskustva sa grejacima sto se ugradjuju u hladnjake gde imaju da se kupe koliko je potrebno da se drze upaljeni koliko kostaju itd....
 
Mozda i postoje samo im je ucinak jako mali jer se obicno koriste u zimskom periodu i dok se ne podigne temperatura u hladnjaku to dugo traje jer su veliki gubici u zagrevanju.
 
Nedavno sam kupio internacionala iz Svedske ima fabricki ugradjen grijac vode koji se nalazi pored motopra i lici na mali bojler velicine ljudske sake do njega dolazi crijevo sa vodom iz donjeg dijela hladnjaka iz njega drugo crijevo odvodi toplu vodu do glave motora,da bise prikolko tecnost zagrijala potrebno je da se nalazi prikljuceno na 220v najmanje 1 h. ako je vanjska temperatuta zraka ispod 0 c. Ako te ovakav sisrem zagrijavanja interesuje mogu ti surta uslikati.
 
jel ovako nesto,glupo je grejati hladnjak,greje se blok motora a preko njega se ugreje i glava i sve ostalo
21aihah.jpg
 
kod URSUSA postoji orginalan grejac ugradjuje se u blok motora,vidio sam ga u prodavnici u Čantaviru. Postoji i jednostavnije resenje običan rešo se prisloni na karter sa donje strane uključiš i sačekaš 20-30 minuta zagrejaće ulje,prednost je što nema potrebe za budženjem.
 
ovo nije budzenje,na bloku predvidjeno za to,samo se stavi zaptivac i zavrne sa tri sarafa m8,izbije se cep i grejac greje preko antifriza,nikakav reso,ugreje motor do 50 stepeni
 
igor74 je napisao(la):
kod URSUSA postoji orginalan grejac ugradjuje se u blok motora,vidio sam ga u prodavnici u Čantaviru. Postoji i jednostavnije resenje običan rešo se prisloni na karter sa donje strane uključiš i sačekaš 20-30 minuta zagrejaće ulje,prednost je što nema potrebe za budženjem.
Grejač sam i ja video ali gde se ugrađuje, to nisam uspeo da provalim!
 
Imam za Zetor 7211 fabricki grejac,ali zimi retko koristim traktor,pa jos nisam ugradio.Ima mesto ugradnje u bloku.Slike u prilogu:
1.Blok motora,oznacen cep gde se ugradi grejac.
vshw2a.jpg

2.Grejac
2lnttgg.jpg

egtkc3.jpg
 
Ово је одлична ствар, ја подбацим грејалицу под картер 1 сат и после пали лако.
 
Nazad
Vrh