Koliko radnih časova vam godišnje naprave traktori i kako?

MONTOYA

Član
Učlanjen(a)
21 Jun 2009
Poruka
17.841
Lokacija
Sovljak (opština Bogatić)
Pošto se često priča o radim satima i koliko kod koga traktor ili trktori naprave,ovo je tema za to!
Pošto sam otvorio temu ja ću prvi i napisati,posedujem IMT 577 koji mi služi za oranje(do 25 h),spremanje(do 20),branje kukuruza(50-60h),transport tokom cele god. i napravi 300 radni sati za godinu dana i IMT 539 služi za lakše posloveprskanje špartanje,grabljenje sena,baliranje i do ove godine sejanje napravi 350 rs​
 
Odg: Koliko radni časova vam godišnje naprave traktori i kako

Daklem meni 82-ka služi za oranje, ugarenje, pripremu i transport. Napravim po 500 rs godišnje. Mnogo sati navrtim u transportu.
Ursus služi za prskanje, kultivaciju i manji transport. Sat odavno ne vrti.
 
Odg: Koliko radni časova vam godišnje naprave traktori i kako

820 euroluks, oranje ,spremanje,transport, (za to je kupljen prvenstveno) silom prilika prosle sezone je: bacao vestak, balirao,grabio seno, prskao . prosle sezone je izvrteo 390 radnih sati
 
Odg: Koliko radni časova vam godišnje naprave traktori i kako

kako koji. IMT 558 napravi oko 400 rs godisnje u oranju, setvi, kultivaciji, baliranju, transportu, grabljenju, siliranju, izvlacenju stajnjaka i slicno. IMT 590 ne znam, mozda tako nekako isto kao 58-ak. njega koristim za oranje, tanjiranje, pripremu, uskoci i u transport, vuce berac, ajde da kazem i gazi silazu, i kosenje. IMT 539 sada uglavnom odmara. malo grabljenja, ponekad ga zakaci presa, poseje zito, malo nesto prevuce, ali sad zimi svaki dan je u radu, prevlaci silazu i rezanac, prevuce koncentrat od mesaone do magacina i tako jos ponesto sitno
 
Odg: Koliko radni časova vam godišnje naprave traktori i kako

Mtz prva mu godina kod mene jesenas napravio 400 sati u tanjiranju i oranju , 539 napravi oko 300
sati godisnje njega sve hvata sejanje , transport ,skupljanje sena ,spartanje ,vuce cisternu u prskanju ,valjanje zita,drlaca a4krila, bacanje vestaka drva i mlevenje prekrupe, 533 odradi godisnje oko 200sati radi prskanje
i prskanje i prskanje i rotacionu kosacicu oko 4h godisnje i ako zatreba u transporu u zetvi i vuce seme i vestak od njive do njive, al ladno isprska 300h godisnje. Radim dosta usluzno pa cesce dolazim do para inace nebih uspeo da ih odrzavam :ppozdrav:
 
Odg: Koliko radni časova vam godišnje naprave traktori i kako

Kod mene satovi nerade ni na jednom...(skupa sajla)
 
Odg: Koliko radni časova vam godišnje naprave traktori i kako

ma ne rade ni kod mene sem na 58-maku, pa se prema njemu ravnam. :ppozdrav:
 
Odg: Koliko radni časova vam godišnje naprave traktori i kako

@MONTOYA jesili racunao i surakovih 15 hektara . Nerade satevi :udri:
 
Odg: Koliko radni časova vam godišnje naprave traktori i kako

Meni obrtometri trebaju, za sejalicu sa bi kontrolisao brzinu kretanja i brzinu prikljucnog vratila zbog drzanja zrna i da vidim koliko malaksa prilikom okretanja da ne dodje do padanja istih. Na drugi da bih uskladio brzinu kretanja i pritisak pumpe-prskalice da bi bilo ravnomerno rasporedjeni
 
Odg: Koliko radni časova vam godišnje naprave traktori i kako

Ni na jednom ne radi sem na Univerzalu.On mi služi za grabljenje deteline sa balerinom,uslužno i sopstveno baliranje,špartanje,sejanje i ponekad za prevoz.Napravi godišnje između 500 i 700 sati
 
Odg: Koliko radni časova vam godišnje naprave traktori i kako

Rusi mi rade od proleca:eek:snovna priprema na oko polovini povrsine koju radim,druga priprema na celoj povrsini,setva, paranje,vuku vodu,bacanje vestaka,prevoz,dobar deo tanjiranja...Rajka mi sad sluzi za prskanje,setvu psenice i sitna trckaranja.Imt sprema,ore i tanjira.Rusi okrecu u proseku oko 600-700 sati,rajka oko 400, imt negde oko 300 sati godisnje. :cao:
 
Odg: Koliko radni časova vam godišnje naprave traktori i kako

New Holland T-5060 oko 700 rh godišnje, TN95FA oko 1000 rh, MTZ-892 oko 200 rh, IMT-549 oko 200 rh i IMT-533 oko 100 rh. I to sve se natiska na 90 kj voćnjaka.
 
Odg: Koliko radni časova vam godišnje naprave traktori i kako

Bećarina pusta je napisao(la):
New Holland T-5060 oko 700 rh godišnje, TN95FA oko 1000 rh, MTZ-892 oko 200 rh, IMT-549 oko 200 rh i IMT-533 oko 100 rh. I to sve se natiska na 90 kj voćnjaka.
I sta reci?? ::svaka cast::
 
Odg: Koliko radni časova vam godišnje naprave traktori i kako

ja sa classom radi sve a tako sam radio i sa fendtom, znaci oranje ,tanjuranje, pripremanje, sijanje bacanje gnoiva , prskanje i cak i spartanje i napravim nekaki 500, 600 radni sati, znaci radim sve sa jednim, a sa fendom sam radio dosta transporta tak da sam snjim prve godine skoro 1000 sati napravio i iduce 900 ali sad sam se opametio pa pravim manje sati, jer bolje dzabe sijediti neg dzabe raditi, zar nije tako....?? :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Odg: Koliko radni časova vam godišnje naprave traktori i kako

3 traktora godisnje svaki oko cca 200 rs.
 
Odg: Koliko radni časova vam godišnje naprave traktori i kako

Meni sat radi samo na jednom traktoru ali se trudim da pravim kalkulaciju radnih sati prema vremenu koje traktor provede u radu i relativnim obrtajima motora racunajuci da je 1 rh=90000 obrtaja motora tj. da se pri 1500 o/min motora za 1 sat pravi 1 radni sat. Traktor na kojem radi obrtomer (IMT 577) napravi 500-600 rh/godisnje sa svim mogucim masinama koje imam u avliji. IMT 577 DV posedujem tek 2 godine i sa njim sam napravio oko 400 radnih sati za te dve godine isto u raznim operacijama. IMT 533 retko kad izlazi iz avlije. On najvise radnih sati napravi sa mlinom cekicarem, godisnje 300-400 radnih sati. Toliko od mene. . . :ppozdrav:
 
Odg: Koliko radni časova vam godišnje naprave traktori i kako

Kod mene imt 540 napravi oko 200rc za godinu i to u laksim poslovima setvi spartanju prevrtanju i skupljanju sena razbacivanju vestaka drljanju valjanje prskanju zitsrics vuce prikolicu u sumi pomaze sa prikolicom u privlacenju silaze, kukuruza, bale sena, zetvi naj teze mu pada tarup koji sa njim obradi oko polovinu pa i vise radnih sata godisnje .
Rakovica 65 radi teze poslove oranje tanjiranje priprema zemlje dobrim delom prskanje siliranjem rigolovavje vucom cisterne, prikolice u sumi privlacenje u zetvi , kukuruzu, balama sena gde napravi oko 300rc godisnje
 
Nazad
Vrh