Prasići,problem

protiv proliva kod prasdi najbolje je u postojeću hranu napraviti mix(25% stočnog brašna,25% kukuruznog brašna, 25%hlebnog brašna i 25% postojećeg koncentrata)i to im davati u manjim količinama -obročno.
Uspeh zagarantovan , isprobano , posle dva dana nema proliva.
a ako i to nepomaže 3.5ccm TILOVETa ili TILOZINa i 2ccm STREPTOMICINa u usta(oralno).
 
aca74 je napisao(la):
Kada se ovako priča svašta se i čuje. Pa valjda ima veterinara u tom Novom Bečeju. A hloramfenikol :nono:::lose::, pa on se ne daje životinjama čije se meso koristi u ishrani ljudi :zli:.
ovo na srecu nije sasvim usamljen glas razuma ali je stvarno iznenadjujuce koliko je neznanja i primitivizma i ........

Proliv nije bolest.
To je posledica(simptom) neke bolesti ili greske u ishrani.
Da bi se lecilo treba da se zna sta je uzrok.
A ovi koji bez ikakvog znaja i kontrole trpaju razne lekove ne vodeci racuna o tome kakve posledice to moze da ima su blago receno neodgovorni stim da to moze da bude i krivicno delo!
A jos gore je kada neko na upozorenje da je to zabranjeno kaze sta se sekiras i popi pivce za zivce pa teraj misko.......
Pitam se sta treba da uradi neki otac cije dete na primer alergicno na antibiotike pojede takvu svinjetinu pa dobije napad gusenja i ne daj boze...........
To je kao rakija Zozovaca. Zozo svinje. A trovac je trovac!

Nadam se da ce neki inspektor procitati ovo.
 
Zato postoji ovaj forum ne samo da izmenimo mišljena nego i da proširimo vidike ,da ukažemo na nepravilnosti ili da uputimo na pravi put i dobro je da se čuje glas razuma .Ko je iole savestan taj će da razmisli i prihvati ili bar će malo više da se informiše u budućnosti pre nego što proba nešto sam na svoju ruku da uradi .Svakako bez saveta ili dogovora stručnog lica -veterinara ne treba da se ulazi u lečenje životinja to i ja potpisujem .
 
MONTOYA je napisao(la):
što se tiče proliva,koristim TYLOVET (tilozin)odličan je i za goveda i svinje,a što se tiče hloranfenikola kod nas ga veterinari koriste,da je zabranjen verovatno ne bi smeli :sta:

Hajde sad polako slovo po slovo. Mozda ces da razumes. Proliv nije bolest to je simptom neke bolesti Prvo mora da se ustanovi koja bolest je u pitanju pa se onda prema vrsti izazivaca koristi lek.
Zatim proliv ne mora da bude posledica neke bolesti vec moze da bude u pitanju neki problem sa hranom koji se otklanja pravcilnom ishranom.
A sta ti radis?
Ti koristis TYLOVET, koji je pre svega namenjen za respiratorne bolesti, upale pluca, bronhitis... a da ni najmanje pojma nemas o cemu se radi.
To se prijatelju zove nadrilekarstvo odnosno nadriveterina a to je primitivizam i nista vise.
 
ja dajem preparat od veterinarstva beograd prasak se zove VETA DIAR i snjim sam veoma zadovoljan a sastojci praska su Klinoptilolit vitamin a b2 c i aminokiselina
 
Tar je napisao(la):
MONTOYA je napisao(la):
što se tiče proliva,koristim TYLOVET (tilozin)odličan je i za goveda i svinje,a što se tiče hloranfenikola kod nas ga veterinari koriste,da je zabranjen verovatno ne bi smeli :sta:

Hajde sad polako slovo po slovo. Mozda ces da razumes. Proliv nije bolest to je simptom neke bolesti Prvo mora da se ustanovi koja bolest je u pitanju pa se onda prema vrsti izazivaca koristi lek.
Zatim proliv ne mora da bude posledica neke bolesti vec moze da bude u pitanju neki problem sa hranom koji se otklanja pravcilnom ishranom.
A sta ti radis?
Ti koristis TYLOVET, koji je pre svega namenjen za respiratorne bolesti, upale pluca, bronhitis... a da ni najmanje pojma nemas o cemu se radi.
To se prijatelju zove nadrilekarstvo odnosno nadriveterina a to je primitivizam i nista vise.
Kada već nisi veterinar nemoj se mešati u stvari koje neznaš,niko nije lud pa da leči od nečega što je prouzrokovano npr. i hranom a što se tiče TYLOVET-a naveo si samo neke bolesti za koje se primenjuje ali baš one gde je najmanje efikasan.Najefikasniji je pri lečenju težih oblika proliva,takođe je bitno što se može davati sam tj.bez dopune drugim antibioticima
2iia9gl.jpg
 
Prijatelju iz Macve,
to sto si podvukao zove se dezinterija a ne proliv. Dakle dezinterija je bolest a ne proliv. Proliv je posledica bolesti. Pa tako i dezinterije. Znaci dezinteriju prati proliv ali nije svaki proliv dezinterija.
To je valjda jasno?

Posto ja stvarno nisma veterinar, ja lepo procitam na leku sta pise i za sta je namenjen. A ti si uzeo da procitas tek kada si se ukljucio u polemiku.
Trebalo ti je 2 i po sata da rastumacis i nisi rastumacio. Sve one bolesti koje su navedene na pocetku su respiratorne, znaci bolesti disajnih puteva. Tako sam i napisao "pre svega" a ne samo to.

Kako ti znas sta je izazvallo proliv?
Nikako. Ne znas sta je uzrok ali znas terapiju..
"sto se tice proliva, koristim TYLOVET....."
Da si napisao u slucaju proliva izazvanog bakterijskom infekcijom tih i tih bakterija koristim TYLOVET.Ja bih rekao svaka cast, ovaj zna sta radi. Ali nisi.Nisi ni mogao jer to ne znas. Ni ne treba da znas. To je posao veterinara.
 
Pozdrav svima,
E sad mislim da bi trebao neko iz struke da se ukljuci...
ne mislim na sebe vec na veterinara sa iskustvom...
i hajde da iskuliramo, ovde smo jedan drugom da pomognemo(mislim) :D :cao: :cao: :cao:
 
2 sata :sta: odgovorio sam čim sam došao kući.Čoveče o čemu ti pričaš,niko ti nije ni rekao da proliv nije posledica bolesti,ali većinu razloga dobijanja tog proliva sanira pomenuti lek.
A kako veterinar zna kako je prase dobilo proliv,da ne zna možda nemušti jezik,ili možda nosi izmet na analizu da se utvrdi da li su i koje bakterije prisutne,nemoj mi o tome molim te.​
Da se razumemo ne pobijam ja stručnost i školu veterinara niti poznajem veterinu kao oni,ali iskustvo i saveti njihovi i moje iskustvo sa stokom koja je prošla kroz moje obore su me naučile nekim stvarima koje ti očigledno nećeš da shvatiš već mi pametuješ​
 
MONTOYA je napisao(la):
2 sata :sta: odgovorio sam čim sam došao kući.Čoveče o čemu ti pričaš,niko ti nije ni rekao da proliv nije posledica bolesti,ali većinu razloga dobijanja tog proliva sanira pomenuti lek.
A kako veterinar zna kako je prase dobilo proliv,da ne zna možda nemušti jezik,ili možda nosi izmet na analizu da se utvrdi da li su i koje bakterije prisutne,nemoj mi o tome molim te.​
Da se razumemo ne pobijam ja stručnost i školu veterinara niti poznajem veterinu kao oni,ali iskustvo i saveti njihovi i moje iskustvo sa stokom koja je prošla kroz moje obore su me naučile nekim stvarima koje ti očigledno nećeš da shvatiš već mi pametuješ​

Podržavam!! ::svaka cast::
 
Hajde malo, strucnjaci za veterinu pogledajte sta pisete i sta radite:

francuz je napisao(la):
Norodine injekcijono 2-3-4-5 dana dok ne stane proliv, 1kubik na 16 kg TM, ili u hrani( po meni prakticnije) Neosulfoks.
gagi77 je napisao(la):
KishRobert je napisao(la):
primetio sam da mi jedno prase(ako to moze biti prase oko 35kg) ima proliv i to bas,bas...sta da preduzmem?koji je lek?
Nabavi Otoprim,odlična inekcija za jake prolive,može i hloramfenikol.
Post je spojen: [time]среда, 10. фебруар 2010. 04:28:00 MST[/time]
_________________________________________________
D.R.E.D je napisao(la):
U svakom slučaju se slažem puno puta humani antibiotici i sredstva puno jeftinija od veterinarskih lekova ali treba ih koristiti samo u kranjoj nuždi !!!!!
Probaj da nabaviš Enrocin i Ampicilin injekcije različiti su sastavi injekcija znači na različete grupe bakterija deluju . Najbolje bi bilo da ga izdvojiš jer on nebi sme da konzumira ni previše hrane(moguće da baš zbog toga ima proliv) a njemu da daš zrnastu hranu .
farmil je napisao(la):
protiv proliva kod prasdi najbolje je u postojeću hranu napraviti mix(25% stočnog brašna,25% kukuruznog brašna, 25%hlebnog brašna i 25% postojećeg koncentrata)i to im davati u manjim količinama -obročno.
Uspeh zagarantovan , isprobano , posle dva dana nema proliva.
a ako i to nepomaže 3.5ccm TILOVETa ili TILOZINa i 2ccm STREPTOMICINa u usta(oralno).
DanielČ je napisao(la):
Enrocin 5%- 2 ml u vratnu muskulaturu ukoliko je izmet redak bez sluzi,krvi i sl. i zuckasto smedje boje.Proliv ne uzrokuje uvek ista bakterija, a po izgledu izmeta uglavnom moze da se utvrdi koja je "vrsta proliva" u pitanju a samim tim i odgovarajuca terapija.U svakom slucaju preporuka je da pozoves VETERINARA.
MONTOYA je napisao(la):
što se tiče proliva,koristim TYLOVET (tilozin)odličan je i za goveda i svinje,a što se tiče hloranfenikola kod nas ga veterinari koriste,da je zabranjen verovatno ne bi smeli :sta:

mora da se kaze da tu ima i razumnih glasova koji kazu da uzrocnik nije uvek isti i da lek treba dati prema uzrocniku bolesti... ali sve u svemu u celini pravi kongres veterinara :haha:

Ali nije smesno. To sto vi trpate u te prasce neko treba da jede.
 
Imam 20 krmaca veterinar mi nije usao u stalu nepamtim 20 god. mozda i duze, sto ne znaci da nemam zdravstveni problema kod svinja.
Moj komsija pozove veterinara da mu rjesi jednu bolest kod svinje a on mu donese u stalu najmanje tri druge i nikad ga se rjesiti dok se sve to plati sta tu njemu ostane ::novac::
 
Nazad
Vrh