Herbicidi u kukuruzu

Aha, razumemo se.
Davno sam probao prskanje zemljišnim herbicidom u trake prilikom setve.
Uradi to određeni posao, ali nisam bio zadovoljan, jer dok dođe vreme za međurednu obradu korovi između redova se preterano razmahnu i guše špartač.
 
neko je postavio pitanje za mesanje uskolisnih i sirokolisnih ja sam prosle godine maesao maton atrazin i talisman (pola doze talismana) u prvom prolazu i nisam primetiom neke probleme ni na biljkama ni u "prikolici" nego godinama na istim parcelama imam "jagodnjak" one crne divlje jagode, cime to tretirati? :cao:
 
sasa22 je napisao(la):
neko je postavio pitanje za mesanje uskolisnih i sirokolisnih ja sam prosle godine maesao maton atrazin i talisman (pola doze talismana) u prvom prolazu i nisam primetiom neke probleme ni na biljkama ni u "prikolici" nego godinama na istim parcelama imam "jagodnjak" one crne divlje jagode, cime to tretirati? :cao:
crne divlje jagode, ako je to ono sto se kod mene zove ostruga pusta pipke kao grane oko biljke u sirinu ima sitne bodlje i sirok list probao sam sa staraneom i plusom zaustave porast i urade posao ali ne uniste biljku posle nekog vremena se ponovo siri ako neko nema bolje resenje ja koristim lantamul jer isti posao odradi kao i neka skuplja sredstva koja su mi /preporucivali/
 
Tesko da Lentemul-D unisti tu ''jagodu''.Da to nije divlja kupina?Da to nije kerece grozdje?
 
Jbg, ja sam samo njega prošle godine koristio i bio sam prezadovoljan, ali sad je stvarno preskup.......... ::jako_besan:: ::lose:: :nono:
 
dicki je napisao(la):
Tesko da Lentemul-D unisti tu ''jagodu''.Da to nije divlja kupina?Da to nije kerece grozdje?
jeste divlja kupina, kerece grozdje je nesto drugo.Danas sam se raspitivao ako me nisu slagali lantemul ja na bazi 2,4d sto je isto sto i maton ,moto ,esteron ... al su mi preporucli "starane" na njegovoj listi stoji divlja kupina to je prva specija sto sam naso da je ima na listi
 
sasa22 je napisao(la):
dicki je napisao(la):
Tesko da Lentemul-D unisti tu ''jagodu''.Da to nije divlja kupina?Da to nije kerece grozdje?
jeste divlja kupina, kerece grozdje je nesto drugo.Danas sam se raspitivao ako me nisu slagali lantemul ja na bazi 2,4d sto je isto sto i maton ,moto ,esteron ... al su mi preporucli "starane" na njegovoj listi stoji divlja kupina to je prva specija sto sam naso da je ima na listi
Nemoj dzaba bacati pare za starane, provereno neuspesan za divlju kupinu.
 
danas sam dobio preporuku da radim banvel 0,5l/kj + tarot/motivel/cordis 1l/kj.sta vi mislite o ovoj kombinaciji?
 
Ja sam radio Banvel+Tarot a to ti je ista kombinacija koja je u Tarot plus! Prednost je sto mozes da podesavas jacinu jer ako nemas rizomski sirak onda je dosta 30g/ha tarota i nemoras da stavljas svih 60g/ha
 
KishRobert je napisao(la):
danas sam dobio preporuku da radim banvel 0,5l/kj + tarot/motivel/cordis 1l/kj.sta vi mislite o ovoj kombinaciji?
Protivel [ Motivel] : proso,muhar,lipica,stir,loboda,pepeljuga,tatula,lubenicarka,dvornik,ljutic,gorusica,pomocnica,misjakinja,boca,sirak iz rizoma,palamida,poponac. Lentemur D:lipica,stir,pelin,tarcuzak,loboda,konika,pepeljuga, suncokret,gorcike,buzdika,gorusica,rotkva divlja,ljutic,stisnusa,boca,razlicak,palamida,poponac.ZADOVOLJAVAJUCE:tatula,grahorice. Ko ima ambrozije-Cambio umesto LentemuraD.
 
dicki je napisao(la):
Tesko da Lentemul-D unisti tu ''jagodu''.Da to nije divlja kupina?Da to nije kerece grozdje?
mozda je to ta divlja kupina , nisam rekao da unisti nego zaustavi porast, oprlji je kako bi rekao i dok se ona oporavi kukuruz je vec porastao pa onda prolaz spartacem i to je to rekoh radio sam sa staraneom kaga su mi preporucili isto nije unistio ostrugu cena 2700 bila a lantamul 600 din
 
protivel u hemoslaviji 1512din.

u
d.o.o. agro ilicic novi becej :

motivel 1/1 :3640din
0.5:1855din
calisto 1/1:9405din
clio pack0.3:8198din
clio pack0.15:4095din
casper:1430din
peak0.02680din
merlin duo 1/1:2200din
merlin duo 10/1:2070din
dimark/banvel:1640din
siran1/1:1510din
fluromark0.5:1250din
atrazin:430din
eqip1/1:2200din
gvardijan1/1:590din
grid10gr:770din
 
Tarot+Banvel ti je odlicna kombinacija, samo pazi sa Banvelom, on je hormonski, ne moze do 7 lista kao Tarot.Peak(Syngenta) je dosta jeftiniji od Banvela, moze do 7 lista, i nosi sve sirokolisne sem kereceg grozdja.
Prosle godine sam probao Laudis(u postrnom kukuruzu), pravo resenje ako nemas rizomskog sirka.Jeste skup, ali od njega trenutno nema boljeg!Oko 2000din je litra.Moze do 10 lista.
_________________________________________________Post je spojen: [time]1240433284[/time]_________________________________________________
 
Nazad
Vrh