Herbicidi u kukuruzu

nekoliko herbicida za visegodisnje uskolisne:equip,tel75wg,tarot25,tarot plus wg,grid 75 wg,...
 
neshasba je napisao(la):
pa sa čim da bijem crnopiricu :udri: :udri: a da je jeftino Tijana
sve zavisi u kojoj fazi je ta tvoja korovcina.Mnogi grese kad uzimaju herbicide,jer gledaju samo koliko im listova ima kultura,a ne i korov i ne gledaju da li je korovcina iz semena ili rizoma,zato cesto omanu u doziranju,uglavnom manje idu nego sto treba,tako da im zbog toga u potpunosti ne uspe tretiranje.
_________________________________________________Post je spojen: [time]1239145456[/time]_________________________________________________
ovo sto ti je odgovorio dicki je za to,ali kasnije tek kad kukuruz ima 3-7 listova.Ako vec sada imas tu travu,mozes da ides totalom kad posejes ili dan-dva posle toga,ili atrazinom kad je kukuruz do 3 lista
_________________________________________________Post je spojen: [time]1239146342[/time]_________________________________________________
UPSSSSSSSSS!MOJA GRESKA I TO VELIKA! Ne atrazin,vec AGRIAN(Gvardijan ili bilo sta na bazi ACETOHLORA
(naziv zavisi od proizvodjaca,npr.:Acetogal je galenikin,Acetohlor-Zorka Sabac itd.,a aktivna materija je ista)i NIKAKO POSLE NICANjA USEVA
 
A kada da unistimo tu usku korovcinu cije su semenke i koren dole dublje? Ja bi svakako tretirao [i tretiram ]''zemljisnim'',ali bez kontaktnog nema posla.
_________________________________________________Post je spojen: [time]1239147476[/time]_________________________________________________
Mozda:1,4l/H frontijera pre nicanja,pa tarot + wg 0,3kg/H kasnije ::vadjenje_repe::
 
Hvala svima!
Tijana malo si me zbunila. Zasto ne atrazin? Mislio sam da totalu dodam i 1l atrazina (ili neke zamene) do drugog prskanja gde bih isao nekim od onih što je Dicki naveo (verovatno Equip jer može kasnije). Crnopirica se razmnožava iz rizoma i ja lično imam jako loša iskustva sa acetohlorima i ne želim više da ih koristim. Znači i dalje ostaje pitanje: jel' može da se meša total i atrazin. :ppozdrav:
 
Atrazin se ibegava zog [prskanjem se trujemo,ali ne moramo toliko i tako] ogranicenja sejanja kasnije.Total se brze razlaze.Preporuka :birati brze razgradive herbicide pa makar to islo u korist korova. :sreca:
 
zat
neshasba je napisao(la):
Hvala svima!
Tijana malo si me zbunila. Zasto ne atrazin? Mislio sam da totalu dodam i 1l atrazina (ili neke zamene) do drugog prskanja gde bih isao nekim od onih što je Dicki naveo (verovatno Equip jer može kasnije). Crnopirica se razmnožava iz rizoma i ja lično imam jako loša iskustva sa acetohlorima i ne želim više da ih koristim. Znači i dalje ostaje pitanje: jel' može da se meša total i atrazin. :ppozdrav:
o sto je atrazin prvenstveno za sirokolisne korove.Mesa se sa preparatima na ametrina,amitrola,flufenaceta,linurona,alahlora,acetohlora,S-metalohlora,dimenetamida,dimetenamida-P.
 
Jesil probao tarot?
Ja licno vise volim da kupim Tarot i banvel pa ih sam doziram, jer ima gde treba samo pola doze tarota i cela doza banvela(npr gde nema sirka) ili samo tarot bez banvela( eventualno banvel prskam kasnije ako/kad se pojave sirokolisni korovi) Uglavnom kad stignem na njivu sa prskalicom onda biram herbicid(e) koje cu da koristim!
 
Jednom sam prskao kukuruz sa Tarotom - i nikad više.

Godinama idem isključivo površinsko prskanje.
Ove godine biće kombinacija Maton za širokolisne korove i kasnije Protivel za sirak.

Prognoze kažu da nema izgleda sledećih pet dana za kišu.
A ovde masovno prskaju dubinski. Po meni je to ove godine čisto bacanje para.
 
Nisam bio zadovoljan kako je Tarot odradio korove. Motivel se pokazao mnogo bolji.
Prošle godine se Taliban (Talisman) pokazao dobro, ali moraš se striktno pridržavati uputstva o terminu primene i potrebnoj dozi. Ove godine nema Talibana, pa ću ići Protivelom, jer sam čuo samo reči hvale o tom preparatu, a mnogo je jeftiniji od Motivela, ili Equipa.

Kokičar idem istom kombinacijom.
Kokičar ne sme da se prska Tarotom, Tarotom+ i Gridom, inače nema kokica, nego samo mućkovi.
 
branko je napisao(la):
Nisam bio zadovoljan kako je Tarot odradio korove. Motivel se pokazao mnogo bolji.
Prošle godine se Taliban (Talisman) pokazao dobro, ali moraš se striktno pridržavati uputstva o terminu primene i potrebnoj dozi. Ove godine nema Talibana, pa ću ići Protivelom, jer sam čuo samo reči hvale o tom preparatu, a mnogo je jeftiniji od Motivela, ili Equipa.

Kokičar idem istom kombinacijom.
Kokičar ne sme da se prska Tarotom, Tarotom+ i Gridom, inače nema kokica, nego samo mućkovi.

Jesi siguran da nema Talismana?Ja sam ga koristio prošle dogine i bio zadovoljan. Taj Protivel, kolika je njegova cena i da li ima spektar dejstva kao i Motivel(znači na uskolisne korove, primarno sirak), i što je još važnije jel može da se kombinuje u prskalici sa lentemulom?Sad si me zabrinuo, baš sam polagao nade u talisman...
_________________________________________________Post je spojen: [time]1239356332[/time]_________________________________________________
Ljudi, šta koristite umesto prometrina kod useva suncokreta(znači posle setve a pre nicanja). Znam da nije za ovu temu, ali eto, da ne otvaram novu. Ja obišao neke apoteke, nema pa nema, niti će biti,(zabranili kao i atrazin) nude neke skupe zamene 2000, 3000 po litri.
 
Prskao sam prosle godine protivelom i bio sam zadovoljan! Ali ako se dobro secam posle Motivela/Protivela nesme da se seje repa...
 
Mićo, Motivel/Protivel ne utiče na prinos repe, ako je sledeći usev.
Lično proverio. :D
 
Da li je neko koristio Frontijer u kukuruzu i ako jeste koju dozu?
 
Ja sam ga koristio prošle godine u kukuruzu i nije me oduševio.Ne piše u uputstvu za džabe da mu treba kiša posle prskanja u roku od desetak dana.Ove godine sam ga koristio na svom suncokretu uz dodatak racera.Videćemo rezultate.
Doze su od 1-1.4 litra ali ja ne idem više od 1 litre po hektaru nikada.
 
predlazem da neko fino uzme ovako : 1)za uskolisne= taj taj i taj herbicid toliko i toliko l/h kako se pokazao
2)sirokolisni= .....
3)buba ta i ta ... ......


Ajde ljudi pogubismo se pogotovo mi Nestrucniji i laici
Castim pivom na sajmu onoga ko ovo napravi :) :ppozdrav:
 
E sad nije tako jednostavno.... Recimo ja kad prskam nosim sa sobom najmanje 3 vrste herbicida pa onda od prisutnih korova zavisi koji cu da koristim i sa kojim cu eventualno da ga mesam i koliku cu koncentraciju da pravim! Tako imas maximalni ucinak sa najvecom mogucom ustedom!
 
Sa pola doze Tarota i 5kg uree napravis cudo, naravno ako nemas rizomskog sirka.Za sirokolisne obicno dodajem Peak ili Banvel.
 
Nazad
Vrh