Herbicidi u kukuruzu

Pa jeste, ali malo me sad kad razmislim brine to sto je cena pala skoro duplo, u odnosu na proslu godinu. Niko se nece odricati profita, ako je to sto ima da proda dobro.
Mada, Bayer, je Bayer, to stoji. Ne verujem da bi se brukao s nekim sranjem. Proslo je to stroga ispitivanja.
Ja cu na dva hektara probati, pa sta bude....
 
Ja sam prošle godine prskao sa Maisterom i zadovoljan sam,može kasnije da se prska,ne znam zbog čega preporučuju da se ne uzima :sta:
 
ja pročitao dosta postova na mađarskim forumima o Maisteru, kod njih je u formulaciji WG,ima širok spektar delovanja ,pun efekat delovanja pokazuje kad se ŠIROKOLISNI korovi nalaze U RANOJ fazi porasta,a uskolisni korovi 1-5 lista (rizomski sirak 10-20cm). jedino slabo deluje na POPONAC. Znači ko ima"PREVELIKE" širokolisne korove NIJE NAJBOLJE rešenje Maister
 
abro je napisao(la):
Odlučio sam koristiti ove godine maister ali nekim drugim povodom ispalo je nešto drugo a baš me interesuje @šandorov odgovor zašto ne maister, koji razlog je naveo njegov prijatelj, nadam se da ću dobiti odgovor. :cao:

abro je napisao(la):
šandor je napisao(la):
Danas bio da vidim šta da uzmem od herbicida ali još nisam odlučio , dabar sam sa gazdom poljoapoteke i ubedio me da ne koristim maister inače cena maistera kod njega je 1820 din /l .
Koji razlog je naveo protiv maistera?

Ići ću sutra kod njega pa ću da pitam konkretno .
 
Gluposti...pre 3 godine se pojavio i bilo ga je veoma tesko naci tj.bilo ga je u malim kolicinama.Uspeo sam tad da nabavim par litara i od tada on mi je na prvom mestu!Pustite te price sto ljudi pricaju,pustaju se rovci iz drugih kuca i naravno da ni jedan nece biti dobar samo njihov preparat!I mene cudi ova snizena cena ali to se ljudi zove konkurencija.Sto se tice Maister-a,verujte mi Zakon je...i uskolisno i sirokolisno bije i ne prasta! :ppozdrav:
 
Ma cenu su spustili zbog konkurencije, ove sezone po nizim cenama ide maister da ratari samo probaju maister pa neka onda pricaju je li valja ili ne, u njemu je aktivna materija kao u Equip Formasulfuron samo u jos jacoj koncetraciji 30g u odnosu na equip koji ima 22.5g, i druga materija je za sirokolisne jodosulfuron 1g.

Ja nisam koristio Maister ali Equip da, i sa Equipom sam prezzadovoljan na delovanje uskolisnih korova, sa njim obicno mesam Dikambu-Cambio, sto znaci sa Maisterom koji slabije deluje na sirokolisne kada su u vecem porastu neka doda neki drugi preparat za sirokolisne i nemoze sigurno omasiti...

Ja sam se odlucio ove godine za Equip ili Laudis a mozda i oba, cekam da vidim sta ce da prezivi Merlin+acetohlor pa onda i ovo kupujem prema korovima.
 
Jeste moj drugar Toza Dolovac i to pre par godina!Kaze da je extra a ja sam cuo da je to kombinacija Peak-a I Banvela tako da sta tu ima da ne valja:haha:
 
Zoran0230 je napisao(la):
Dragojlo,kako je Laudis kod tebe uticao na uskolisne korove.ako si radio sa njim.

Nisam prijatelju do sada koristio Laudis ali sam gledao druge parcele koje jesu, i mogu reci da je odlican, on unisti gotovo sve sto se nalazi u njivi, njegov efekat se vidi odmah posle tri dana i znaces da li je uspelo tj. dali je neki korov ostao na nogama u njivi :haha:, ako ostanu neki uakolisni onda rokaj motivel ili equip i dr...

Ja sam pre 2 godine iomao problem sa pirevinom i eliminisao sam je sa tarorom plus i equipom, sada imam prosle godine sam imao 80% sirokolisnih korova u njivi ostalo otpada na uskolisne, tako da su sve sanse ove godine idem sa samo Laudisom, ali opet kazem sacekacu da niknu korovi...

Evo sada sam upravo obisao parcelu kukuruza ZP 505 nikao odlicno u fazi 2 lista, od korovo gotovo ni traga ni glasa jos, samo po ne neki visegodisnji sirokolisni stavelj i gavez pomolio glavu iz zemlje ali jako malo ga ima ali i to sto je pomolilo listice zuto kao limun, izgleda da Merlin i acetohlor rade posao pravo... bitno je da kukuruz ima sto manje korova u fazama do 8 lista kada formira rod, najverovatnije necu ulaziti sa post-em tretmanom do 4 lista kukuruza jer korova jos nema, bitno je da kukuruz gura a kroov cekam na nisanu sa Laudisom :haha: :haha: :haha: :haha: :ppozdrav:
 
Ali ako se obistini prognoza vremrna onda će biti čupavo.jednu parcelu (1.5 jut.) nisam još posejao a ostale 27 aprila.
 
A ja što sam posejao već je treći dan, trebao bi da oprskam totalom, a nemogu da uđem u njivu :udri:
 
Cupavo bas, sada treba grabiti svaki sat ako se moze uci u njivu a ne cekati dan da bude ceo citav bez kise... od 15-og javljaju jos kise i malo svezije :kisa: videcemo sta ce biti do sada pogadjaju
 
Ove godine ce se prskanje na crno definitivno isplatiti ne bitno koji je preparat, svima treba kise da se aktiviraju, a kise na pretek :kisa: :kisa:
 
Atrazin sprecava Fotosintezu, a racer inhibise sintezu karotena, cim pogledam mehanizam delovanja pisem vam...


racer faza 2-4 lista kolicina od 3-4 l po hektaru
a za atrazin kaze da je kukuruz rezistentan na njega jer za kratko vreme inaktivira male kolicine apsorbovanih molekula herbicida. ako si prskao sa vecom dozom moze lako biti da je do atrazina, ali ce da se oporavi.
 
Dragan18 je napisao(la):
Atrazin sprecava Fotosintezu, a racer inhibise sintezu karotena, cim pogledam mehanizam delovanja pisem vam...


racer faza 2-4 lista kolicina od 3-4 l po hektaru
a za atrazin kaze da je kukuruz rezistentan na njega jer za kratko vreme inaktivira male kolicine apsorbovanih molekula herbicida. ako si prskao sa vecom dozom moze lako biti da je do atrazina, ali ce da se oporavi.











prsko sam pre posle setve a pre nicanja,1,2 l racera po h i 1,5 l atrazina
 
Nazad
Vrh