Herbicidi u kukuruzu

Ja sam cuo da aister OD nije nesto bog zna, da je imao cenu kao vatra do ove godine, i do sada je bolje bilo ici sa Laudis + Equip nego samo Maister a za isto novca a dobijes bolji ucinak, pa zato sto je slaba prodaja zato su spustili i cenu Maisteru...

Laudis i Equip su se pokazali kao odlicni sto pojedinacno sto u kombinaciji kao i sa drugim preparatima mesani, Equip ima22.5g/l formasulfurona dok Maister OD ima 30g/l i plus 1g/l jodosulfurona.

Maister nisam koristio kod mene je cena 60km 1l, ili ti 3000din, ja sam ipak za opciju Laudis+Equip ili Calisto +Motivel pa cu videti, mozda i na sajmu nesto kupim u subotu...
 
Danas bio da vidim šta da uzmem od herbicida ali još nisam odlučio , dabar sam sa gazdom poljoapoteke i ubedio me da ne koristim maister inače cena maistera kod njega je 1820 din /l .
 
bubiša je napisao(la):
@banePA

Za sve herbicide uopšteno važi pravilo da se mogu upotrebljavati do petog lista kukuruza uključujući i ona prva dva.
Neki, na primer Motivel, Calisto mogu da se primene do osmog lista.
U ovoj temi imaš i herbicidne ogleda koju je dukej postavio pa sam možeš da pogledaš koji herbicid kako deluje.
Motivel je za sirak a sta ubija kalisto,jel ubija i ambroziju:haha:
:ppozdrav:
 
šandor je napisao(la):
Danas bio da vidim šta da uzmem od herbicida ali još nisam odlučio , dabar sam sa gazdom poljoapoteke i ubedio me da ne koristim maister inače cena maistera kod njega je 1820 din /l .
Koji razlog je naveo protiv maistera?
 
ja danas obisao njive, i smorio se :udri: za sad nema nista od uskolisnih korova ::lose::
Samo nesto tatule, gorusice, i puuuuno suncokreta. Zato, verovatno samo Laudis, kao i prosle godine
A bas sam se nameracio na Maister :D
 
ja sam danas hteo(kasno mi stigla specija) da tucem kukuruz sa tarotom (15gr/kj) i cambiom 0.3l/kj!
al me kisa zajebala.
 
ako mozete da navedete sta suzbijate sa doticnim herbicidima....?


ja sam takodje obisao njive i samo jedna je malo prljavija ima na sebi samonikli suncokret, ambroziju i bocu. sa cime prskati?
 
moja kombinacija tarot100gr(3030din)cambio 1l(800din)
SPEKTAR DELOVANjA

Tarot® 25 WG se koristi za suzbijanje sledećih korova:

Dobro suzbija:

* proso korovsko (Echinochloa crus-galli)
* muhar zeleni (Setaria viridis)
* muhar sivi (Setaria glauca)
* sirak divlji iz semena (Sorghum halepense)
* pirevina obična (Agropyrum repens)
* sirak divlji iz rizoma (Sorghum halepense)
* štir bljutavi (Amaranthus blitoides)
* štir obični (Amaranthus retroflexus)
* konica obična (Galinsoga parviflora)
* samonikli suncokret (Helianthus annuus)
* gorušica poljska (Sinapis arvensis)
* čistac jednogodišnji (Stachys annua)

Zadovoljavajuće suzbija:

* lipica teofrastova (Abutilon teofrasti)
CAMBIO (SL; bentazon Na-So + dikamba Na-so 348+99 g/l; BASF)
- Korovi koje suzbija:
Jednogodišnji i višegodišnji širokolisni (poponac)
- Doza i vreme primene:
U fazi 3-4 lista (13-14 BBCH), a korovi 2-4 lista
2 l/ha (20 ml na 100 m2),
 
Ok Sandor, valjda znam gde se koristi Oxon jer ga koristim vec par godina. Ali u svakom slucaju hvala za cenu.
Post je spojen: [time]1273355443[/time]
_________________________________________________
Ima li neko iskustvo sa Rimexom? Kasnije idem sa Callistom.
 
Odlučio sam koristiti ove godine maister ali nekim drugim povodom ispalo je nešto drugo a baš me interesuje @šandorov odgovor zašto ne maister, koji razlog je naveo njegov prijatelj, nadam se da ću dobiti odgovor. :cao:

abro je napisao(la):
šandor je napisao(la):
Danas bio da vidim šta da uzmem od herbicida ali još nisam odlučio , dabar sam sa gazdom poljoapoteke i ubedio me da ne koristim maister inače cena maistera kod njega je 1820 din /l .
Koji razlog je naveo protiv maistera?
 
Nazad
Vrh