Herbicidi u kukuruzu

varenje mi je najmanji problem, pravio sam mnogo komplikovanije stvari. vidi to bi bilo dobro mozda i da otvoris novu temu ili u onoj o prskalicama, da postavis slike i neka objasnjenja. koliko redova teras i kolikim pritiskom?
 
siran 1.25 l po h cena 1130 din litra isto sto i motivel
dinamark 0.5 l po h cena 1200 din a ovo je dikamba
prosle godine se ekstra pokazao kao i protivel i talisman u svemu su iste aktivne materije .
a fora je ta sto su kompanijama koje su proizvodile do sada motivel ,tarot i ostalima istekle licence za proizvodnju aktivnih materija u herbicidima pa sada mogu i drugi da ih prave za manje pare
 
Ja placao Siran (Nikosulfuron 40g/l) kod Bozovica u Pancevu 1100 din. Rimex(Isti kao Tarot) 2150din pakovanje 100 g(za 2 ha). Dimark (Aktivna materija dikamba) 1600 din litar (0.6l po hektaru).
 
ima toga kod jankovica u perlezu
ja sam danas uzeo siran a
Post je spojen: [time]1273171022[/time]
_________________________________________________
a mozda i u hemoslaviji u Novome Sadu ima a i donose na kucnu adresu .mozda nema pod tim imenom ali sa istom aktivnom materijom mozda i jeftinije
 
Ajd mi malo pojasnite ako je kod Rimexa i Tarota ista aktivna materija što nije isti spektar korova koji uništavaju.Ko tu koga masti....Du-Pont VS Kinez
 
pa meni su objasnjavali sto je veci spektar korova koje je prijavljeno na deklaraciji prilikom registracije srectva veca je cena prilikom registacije jer mora dve tri godine srectvo na proveru pa tek onda porodaja , pa onda uglavnom stavljju imena korova iz jedne grupe korova
par osnovnih korovskih vrsta .a ko se razume taj zna to da bi sto pre registrovali pa on i prosli jeftinije i bitna je aktivna materija .
Post je spojen: [time]1273172631[/time]
_________________________________________________
recimo postoje srectva koja su u pocetku na deklaracijama imali da mogu da se koriste do 6 listova kukuruza a sada do 8 listova jer su hteli sto pre da ga puste u prodaju a vec naredne godine registrovan do 8 listova a sada i vise dali laudis ili neki slican neznam napamet
 
Prskao sam suncokret sa I kukuruz Linar-om plus Acetohlor-om 2l po hektaru al mimizbuja muhar .
Dali da primenim 2 tretman odmah ili da sacekam kako ce reagovati na ove padavine?
 
Da li je neko imao iskustva sa Syngentinim Lumaxom, cena je kao zara kod mene 1l-30KM-1500din, nisam jos nasao callisto ovde kod mene, vidim da ga mnogi hvale skup jeste ali odradi posao....

Ja se razmisaljam izmedju Laudisa i mozda ako bude travnih korova + Equip, i ako nadjem Callisto i po potrebi mozda +Motivel. Jesu skupi ali necu da me boli glava, pre-em prskanje sam zavrsio sa Merlin+Genius-acetoklor, pa cu da vidim sta ce da prezivi ovu kombinaciju pa cu onda i da odredim drugu post-em aplikaciju...
 
Pozdrav momci!

Dali je neko koristio MAISTER?

Interesuje me kako se pokazao u praksi?

Vidim da ga svi hvale, da unistava i uskolisne i sirokolisne korove.
 
Nazad
Vrh