Herbicidi u kukuruzu

Mogu javno da pohvalim herbicide od Galenike.
Uvek sam bio skeptik za njihove proizvode, ali sam ove godine probao i sa time...
Rezultati su potpuno isti kao i sa drugim mnogo skupljim proizvodima. :D

Nadam se da iduće godine neće pokvariti kvalitet.
 
Ja sam nekako navikao kada je u pitanju Motivel da njivu prskam iz dvaputa u razmaku do 10 dana. prvi krug sam prosao pre neki dan sa dozom 0.3l/kj a neznam da li cu i prskati drugi put posto je u pitanju semenski sirak a i nema ga puno. Druga faza bi bila do 0.45l/kj.
 
To je sistem koji njivu očisti od sirka skroz, bez obzira da li je u pitanju semenski ili rizomski...
:osmeh:
 
Danas sam prskao kukuruz sa herbicidom PEAK 75 Wg,jel ima iskustva neko sa istim,inace od korova ima samo ambrozije koja je tek iznikla ima 2 ili 3 lista i hoce li ikako biti uspjesno posto je kisa pala odma po zavrsetku prskanja ali vrlo slaba
 
Ja sam pre dve godine koristio peak i nisam bio zadovoljan. On ne nosi kereće grožđe i iako sam ja mislio da ga ni nemam na mojoj njivi (jer ranijih godina nisam uopšte imao problema sa njim), posle peaka sam se razuverio. Njiva je bila sva u kerećem grožđu. Tad sam zaključio da nikad ne smeš reći da nekih korova nemaš u njivi jer se oni uglavnom prikažu tek ako ih neki herbicid promaši... :cool:
 
Da li tarot plus utice na prinos kukuruza i smijem li po drugi put prskati jer je kisa(slaba) pala odma posle prskanja sa PEAK-om pa mislim da nece biti koristi od toga.Tarot plus sam koristio prethodne dve godine i dobro se pokazao mada je preskup,da napomenem sve parcele sam prskao sa trophy+atrazin posle setve a pre nicanja tako da sad imam ove korove:ambroziju(na jednoj parceli),na drugoj abutilon theophrasti,convolvulus arvensis ili slatkovina,cirsium arvense ili palamida njivska i malo sirka,koja bi kombinacija bila najbolja za ove korove.Sa PEAK-om sam poprskao samo jednu parcelu i sa tarotom plus takodje jednu znaci tek poceo pa zato pitam sta bi bilo najbolje da koristim za dalje koju kombinaciju vi predlazete
 
kalisto ide u kombinaciji sa motivelom ako imas dosta uskolisni korova iz rizoma.
kalisto je za sirokolisne korove i ima produseno djelovanje znaci unisti trenutno iznikle korove a neda nicati novim korovima jedini preparat koji moze ici do 8 pera kukuruza
 
Motivel je za uskolisne korove jel da a sta je uspjesno za sirokolisne korove ito sada kada je kukuruz malo visi? Da li se smije i po drugi put prskati jer me opet zeznula kisa posle prskanja sa tarot plus?
 
do 8-9pera moze kalisto za sirokolisne korove .
nije bas preporucljivo dvaput prskat al sa drugim herbicidima i manjom dozom za nevolju mozes
 
Novi Bayer-ov LAUDIS , je ne prikosnoven za ogroman spektar širokolisnih i nekih uskolisnih korova(sirak iz semena), čak do 10-og lista bez ikakvih problema.
 
jel neko cuo za trijumf? bajagi radi pos'o umesto guardiana ali je nesto jeftiniji.
 
treba mi preporuka za kukuruz.
očekujem po ogumcima sirak iz semena i gorušicu.
letos prskano totalom i orano 2x.
a kad ste već tu, njiva pod suncokretom a biće muharike.nikakve alarmantne i opasne količine ali će biti.
dal uopšte da idem s prskanjem pre nicanja il' da je stamanim kad se pojavi?
da budem baš dosadan, u dilemi sam i za jednu njivu pod pšenicom.tek druga godina kako je radim a biće palamide opet po ogumcima. dal' da idem s tretmanom po pšenici il' da je stamburam na leto totalom.ako idem, s čim ću u boj? koja špeKcija..
 
Za uskolisne u suncokretu je odlican Titanic ide 1l/ha ako je samo muharika ili 1,5 ako imas sirka i garantovano deluje! A prska se kad su korovi 10-20cm
 
laudis posle setve a pre nicanja? ko proizvodi i otprilike cena?

mityoo: samo muharika. muhar se dosta kasno pojavljuje, pogotovo ako je susno. cisto sumnjam da mogu da docekam 10 cm u odnosu na porast suncokreta.prekrice je..
 
Nazad
Vrh