Herbicidi u kukuruzu

Ko hoce moze slobodno da prska sa 2-4D preparatima,ali ja sigurno necu vise. Trenutno je za mene najisplativija i ubedljivo najsmrtonosnija kombinacija protiv korova Callisto +(Kruz,Motivel,Novovel...). Delovanje preko lista i preko zemlje (callisto).
Ako je istina da je Maister toliko pojeftinio i on se znacajno priblizava gore navedenoj kombinaciji.
 
Ja idem samo sa protivelom, u split kombinaciji, prvi put 0.5l/ha kad kukuruz ima 4-5 lista i drugi put sa 0.7l/ha nakon 10 dana!
 
ja pitao hemoslaviju u vezi Maister-a 5 litarski košta 10095din (2019po litri)
 
hemoslavija vise nije povoljna za kupovinu. ima na mnogo mesta jeftinijih igraca od njih.
 
daner je napisao(la):
za palamidu cambio

iskreno ja prskam kukuruz cambio + motivell i to kad kukuruz ima 8-9 listova , tad sav korov izadje ...

znaci 10 dana posle prskanja .. na njivi samo kukuruz ostaje ... ova kombinacija bukvalno sve chisti ...
Касно!
Кукуруз до 8 листа већ одреди принос који ће дати!
 
daner je napisao(la):
za palamidu cambio

iskreno ja prskam kukuruz cambio + motivell i to kad kukuruz ima 8-9 listova , tad sav korov izadje ...

znaci 10 dana posle prskanja .. na njivi samo kukuruz ostaje ... ova kombinacija bukvalno sve chisti ...
a reci mi druze koliko ide motivela a koliko cambia po hektaru ilil kj sve jedno
 
paorpaor je napisao(la):
Ko hoce moze slobodno da prska sa 2-4D preparatima,ali ja sigurno necu vise. Trenutno je za mene najisplativija i ubedljivo najsmrtonosnija kombinacija protiv korova Callisto +(Kruz,Motivel,Novovel...). Delovanje preko lista i preko zemlje (callisto).
Ako je istina da je Maister toliko pojeftinio i on se znacajno priblizava gore navedenoj kombinaciji.
CARE kod mene Callisto=3670din + motivel=2600dinara mnogo je za po hektar ta kombinacija koliko kosta kod vas ?
 
Evo kako izgleda kod mene palamida prskana glifosalom 24.aprila a kukuruz sadjen 23.
2a2afo.jpg
 
Danas sam prskao parcelu kukuruza sa calistom i dodam protivel pošto je krenuo sirak.Prvi put radim sa protivelom pa me zanima da li se on uvek tako teško meša sa vodom.Razmutio sam ga u malo vode i jedva je prošao kroz sito .Kad sam pogledao u rezervoar kao da se ponovo sjedinio i pliva po površini iako je mešač radi non stop.Nisam primetio da se nalepio na sita od dizni,ali ovako nešto prvi put vidim.Da li on uopšte takav može da deluje na korov ?
 
Nazad
Vrh