Herbicidi u kukuruzu

Ja prskam sirokolisnu travu sa lentemul D i jako sam zadovoljan sa njim.
 
Mislim da je Laudis dobar za širokolisnu i sve što se zeleni od korova u momentu prskanja.Ja sam prošle godine prskao.Njive budu čiste
 
Sa 2-4D preparatima (monosan,herbisan...) ne treba prskati kukuruz ni za zivu glavu. Drasticno smanjuju prinos. Provereno na sopstvenoj kozi pre par godina. Neponovilo se :udri:
 
paorpaor je napisao(la):
Sa 2-4D preparatima (monosan,herbisan...) ne treba prskati kukuruz ni za zivu glavu. Drasticno smanjuju prinos. Provereno na sopstvenoj kozi pre par godina. Neponovilo se :udri:
Diskutabilo, prosle godine B08 prskan Esteronom mi je dao od 5,5t do 7.2t po kj dok sam B23 prskao sa Laudisom i dao mi je 5,6t po kj njega sam imao samo na jednoj parceli.Medjutim kolega je imao u neposrednoj blizini isto B23 prskan Matonom i dobio je 7,3t/kj.Bitna stvar u celoj ovoj prici je vreme primene 2,4d, u principu, moja iskustva a i pouke iz lanjske rasprave na ovom foumu su necekati da kukuruz predje treci list.
 
Jeste u pravu si,ali ko prska kukuruz kad tek nikne. Obicno se saceka da izadju korovi,donekle,a do tad je kukuruz vec u trecem listu. 2-4D je stetan za kukuruz u vecoj ili manjoj meri.
 
Maister OD je odličanselektivni translokacioni herbicid namanjan za suzbijanje višegodišnjih i 1 godišnjh uskolisnih i širokolisnih korova u kukuruzu.
Smanjuje rizik kada se ne zna koji su korovi u njivi.
Tačno je smanjili su cenu još 22.4 ove godine za 50% i to službeno objavili svim ovlaštenim i stručnim saradnicima
svih poljop.savet.službama i firmama koje rade u zaštiti bilja.U potpisu je pečat i potpis Bayer CropScience.
 
@ Dragan 18

U kojem usevu? Ako je u kukuruzu "Maton" odrađuje posao i to 1l po kj. Provereno!
 
Dragan18 je napisao(la):
lepo napisah , samonikli suncokret u KUKURUZU :cao:
Pa to je skoro pa najlakše, skoro svi preparati koji tuku širokolisne korove u kukuruzu, srediće suncokret!
 
KishRobert je napisao(la):
suncokret je "nezan"

Ali kada je kao korov, onda ga se ne možeš rešiti.

paorpaor je napisao(la):
Jeste u pravu si,ali ko prska kukuruz kad tek nikne. Obicno se saceka da izadju korovi,donekle,a do tad je kukuruz vec u trecem listu. 2-4D je stetan za kukuruz u vecoj ili manjoj meri.

Ako se ispoštuju preporuke proizvođača to uopšte nije tako.
 
Nazad
Vrh