Herbicidi u kukuruzu

2.4 D su kada su se pojavili pre 30 god bili registrovani kao zemljisni herbicidi tako da ne preporucujem maton ili nesto drugo u soji ili suncokretu...
 
koje kopije herbicida su pokazale najbolje umesto Motivela? (jeftino i uspešno,)
 
Ove godine se pojavio KRUZ. Naša zadruga ga preporučuje kao jedinu sigurnu (dakle nije kineskog porekla) kopiju.
Cena mu je ispod 2000 din/litra. Doza ista kao i Motivel 1-1,2 lit/ha.

Što se tiče totala u kukuruzu, mnogo je jeftinije ići sa Monosanom, jer dok kukuruz ne nikne ionako nema sirka, čak ni semenca.
 
Ja ću u ponedeljak da prskam na soju 1l/ha totala.... To će biti 4-ti dan od setve, a imam njiva gde nisam smeo da ulazim spremačem, već samo sa drljačom, pa tu ima zaostalog čička, kojeg drljača nije uništila!
 
mityoo je napisao(la):
Ja ću u ponedeljak da prskam na soju 1l/ha totala.... To će biti 4-ti dan od setve, a imam njiva gde nisam smeo da ulazim spremačem, već samo sa drljačom, pa tu ima zaostalog čička, kojeg drljača nije uništila!
1 litar po hektaru? Meni su preporučili da prskam 1 litar po jutru. :sta:
 
Deda Lala je napisao(la):
Може ли неко да наведе против којих корова употребљава то што употребљава,а које све корове има у њиви.

Lentemul D protiv svih širokolisnih korova osim tatule koju samo zaustavi u porastu.
Motivel protiv divljeg sirka.
Kada god sam upotrebljavao ovu kombinaciju njive su uvek ostajale čiste.
 
Callisto protiv svih sirokolisnih korova u bilo kom uzrastu i protiv malih uskolisnih,a ako su uskolisni malo veci onda dodam nesto na bazi sulfoniluree.
 
paorpaor je napisao(la):
Callisto protiv svih sirokolisnih korova u bilo kom uzrastu i protiv malih uskolisnih,a ako su uskolisni malo veci onda dodam nesto na bazi sulfoniluree.
Koja ide doza Callista? I koja mu je cena?
Interesuje me samo radi upoređenja.
 
ja sam prskao na crno sa Radazinom i sa Acetogal plus-om . ako bude bilo potrebe za korekcijom icemo sa Esteronom.
 
Callisto je po mom mišljenju dobar samo ako ovi jeftiniji herbicidi zataje, inače mi je skup.
 
Nazad
Vrh