Herbicidi u kukuruzu

Da li znate do koliko dana posle setve može da se prska Merlinom+acetohlor?Sadio sam pre dva dana pa se razmišljam da sutra ili prekosutra (4 dana posle setve) prskam ako dozvoli vreme.
Neko kaže može i do 7 dana posle setve.
 
Prskali smo posle setve a pre nicanja par godina ali nije bilo sasvim Ok, na par mesta bi mogao i komšiji da oprskam tako da će biti svega a od ovih kiša ima da nikne sve što ima u zemlji, videćemo kad se zazeleni. :D
 
Prskanje na crbo bi u pravilu trebalo obaviti onaj dan kada se i poseje sto pre to bolje, zbog korova i njihovih klica neki su mozda u dubljem sloju vec pustili klicu, pa zato dok kisa jos natopi preparat u zemlju onda on deluje, a merlin odlicno zuzbija ne samo korove iz semena nego i klice koje vec nicu...

U uputstvu merlina pise da ga netreba koristiti neposredno posle jace kise, da malo zemlja ususi da se ocedi i onda da se on bolje veze za samu zemlju i to je to, to pise kod vecine zemljisnih herbicida.

Merlin se mesa sa preparatima za zemljisno prskanje koji suzbijaju uskolisne korove na bazi- acetoklora, alaklora i metolaklora, pri cemu najbolje delovanje u praksi kako kazeu postize sa Acetoklorom. :D
 
bas tako...ja sam sve poprskao tom mesavinom (merlin + acetohlor)...merlin ne suzbija dobro sirak,zato se dodaje acetohlor...
 
tako je :D

Merlin odlicno suzbija:
-evropski mracnjak
-dikica
-loboda
-crna pomocnica
-ambrozija
-kuznjak
-dvornici
-stirevi

Za suzbijanje uskolisnih korova dodaje mu se acetoklor. i sve je pokriveno, samo se molis kisi :kisa:
 
Hvala svima na savetima.Ako vreme dozvoli i zemlja se osuši prskam Merlinom+acetohlor delta najkasnije do nedelje kada će biti 7 dana posle setve, a ako ne prskaću nekim drugim sredstvom u peru.
 
ma bice dana prognoza je kako sada stoji nema kise do vikenda, tako da ako ga ubacis pre subote bice ti kisa kao kec na 10. a i svaka sledeca u narednih 50 dana
 
Juče popodne oprskao Merlinom i Acetohlorom.Vetar je duvao tokom celog dana ali su zato uslovi uveče bili izuzetni.Bez vetra , temperatura oko 17,18 stepena.Zemlja nije bila skroz suva ali moglo je da se radi.Još je u toku noći padala slaba kiša ,a javljaju i za subotu.
 
Šta preporučujete kao prvi tretman za kukuruz koji je u drugom listu,a korovi koji dominiraju su palamida,čičak i samonikli suncokret.Kasnije planiram da idem sa protivelom ali bi ove širokolisne da skinem dok je kukuruz mali.
 
po meni najbolje ti je MOTIVELL TURBO PACK koji se sastoji od 1L MOTIVELLA i 2L CAMBIA....za jedan h ti je potrebno jedno pakovanje... :ppozdrav:
 
Sta mislite, može li prskati kukuruz totalom dok nije izašlo iz zemlje? Korovi su vec pojavili, i mislim da bi oko 1lit/ kj odradio posao. Jel probao neko od Vas tako nešto?
 
ja sam totalom oprskao 23 a danas se vide redovi mogao bih za koji dan da oprskam nekim insekticidom imam dimetogal da ga ne grickaju bube kojekakve eno ga jadan sav izbusen
 
MONTOYA je napisao(la):
probao sam ja,ekstra se pokazalo išao sam 2l po hektaru





montoya da nije to mala doza,ja sam prvi put radio juče u soji,isao sam 3 l po kj,a kukuruz za jedno 7 dana jer sam juče posejao
 
Nazad
Vrh