Herbicidi u kukuruzu

Još jedan u nizu preparata sa aktivnom materijom nikosulfuron 40g/l
 
Ja sam proteklih godina koristio acetohlor+atrazin prsko posle setve a pre nicanja kao što je svima poznato interesuje me dali je neko probao ovu kombinaciju inkorporacijom u slučaju da nepadne dovoljno kiše :cao:
 
to sto kazu da nevalja na crno ja se neslazem.
Ja poznajem moje njive a vec sam posejao i oprskao 25 kj kukuruza a kisa pala .Sirak sam proste godine zbrisao totalnim herbicidom ,i tanjiranjem jedno dva puta .Ocekujm da se pojavi gorusica i muhar i neki laksi korovi sto acetohlor i terbutilazin mogu da zbrisu za nekih 750 dinara .
Mada ako se pojavi tu i tamo neki sirak koristicu siran opet kazem tu i tamo ne cele njive i tako.
Opet sada imamo internet prognoze vremenske razne fele malo pratis vodis racuna o vremenu a ne napamet.
Prosle godine to nisam radio ali zato pretprosle da .i kada god to radim meni njive ko apoteka kukuruz i zemlja nigde travke ni za pelcer .cak i kod komsije oprskam uvek jednu vrstu dve ,razore i tako kao tampon zonu .Sada imamo barem jeftine preparate generike i netreba ih se bojati mogu vam reci da su odlicni cak sta vise .
Smejao sam se siranu ,protivelu ,talismani tako tim hemijama ali rade radnju ekstra za male pare
A SINGENTA BASF sad kada su im istekle licence mogu svi da ih kopiraju za male pare
 
Jel svi kuvaju isti riblji paprikas,a koriste svi ribu. Ipak postoje male tajne velikih majstora,mada ni malo ne podcenjujem kinesku hemisku industriju. Ipak u ovom trenutku Syngenta,BASF,Bayer CS... ,su ispred ostalih plagijatora. Sustina kopiranja je aktivna materija(riba) koju svi mogu da naprave,ali ostalo(zacini) su TAJNA 8 :sreca:
 
Nisam 100% siguran ali npr. aktivna materija za total se pravi samo u Kini, kad je bio zemljotres - kad je pukla brana, skočila ja cena preparata na bazi glifosata.
 
da li je neko koristio preparat FOX 200 EC aktivna materija fluroksipir 200g/l? interesuje me kako deluje i da li je uspesan u unistavanju ostruge ili divlje kupine /mislim da je to isto/?
 
To je nesto kao Tomigan 250-EC i Starane-250. U njihovom upustvu pise : upotrebljava se u zasadima voca i vin. loze,usevima strnih zita,kukuruza, i na pasnjacima. U kukuruzu u kol. 0,8L/ha, kada je kukuruz 3-6 listova.Dalje pise: vrste korova koje slabo suzbija u kolicinama 0,4-2L/ha: buzdika,palamida, kamilica i kupina obicna. To znaci da ce nesto biti, ali nece biti dobro. :cao:
 
starane sam koristio i neko drugo sredstvo koje ima drugi naziv a isti sastav. i nisam zadovoljan a zeleo sam da cujem neko prakticno iskustvo, ako ga ima sa fox-om. :cao:
 
pa sad...pricaju da je dobar,a i svuda ga reklamiraju...ja sam poprskao pa sta bude bude..a ako ne bude valjalo naje**cu im se keve... 2 puta je skuplji od ostalih preparata...!!! ::lose::
 
Prskao sam komšiji prošle godine Merlinom (uslužno).Jako loše se pokazao ali je i parcela bila slabo pripremljena.Na posletku je bio prinuđen da ponovi posao kombinacijom Motivela i Cambia.
 
Merlin pravi cudo u kukuruzu samo ako ima dovoljno kisnih dana, kao i svi drugi zemljisni herbicidi, on delije do 50 dana... ako nebude kise zato ima Laudis ili equip ili oba zajedno, a ako ima dovoljno kise i nema opasnih korova a parcela odlicno obradjena Merlin je sasvim dovoljan, cena sve govori koliko para toliko muzike, i ponavljam opet trebamu kise i onda radi posao. :D
 
I ja to vidim, sve prognoze govore da ce i u maju biti odlican raspored padavina, pa sam i ja uzeo ove godine jednu dozu merlina za 1ha i plus sam jos uzeo da pomesam acetohlora-Genius pa ce mo da vidimo kako cu proci...sto bi nas narod reko idem na crno idem na nevidjeno :haha: :haha: :haha:
 
Jesam ja pre dve godine u jednoj njivi bila pirevina sa kukuruzom poterala, taj deo njive je izgleda kao park,golf teren, odem do apoteke i pitam sta ima za pirevinu da je dobro da ne omanem nepitam za cenu, kaze Tarot plus, i uzeo sam, doduse smao jednu kesicu iz one velike jer cela ide na 2ha, oni su izasli u susret ljudima i otvrali i delili po jedan ha, cena je bila 100KM-50e za 1ha i dodao sam trend i folijarno djubrivo, i oprskao, i nakon 15tak dana pirevina pocela da gori kalo cigara kada se popode na grob :haha: odozgo ka dole, i od tada parcela cista, od pirevine.

Tako da ako nemas pirevine mozda da probas za Equip+Laudis ili Maister koji je ovde kod mene 1l-60km, equip-48km i laudis-49km, tarot nisam jos video koja mu je cena sada...

Prskanje obavezno gledaj prema korovima u njivi, nemoj bacati pare na skupe preparate ako nemas nesto opasno poput, pirevine, sirka i sl.

Ja sam za ovu sezonu uzeo Merlin+acetohlor da vidim sta ce biti, ako bude kako pricaju,kada ima dovoljno kisa drugo prskanje nemora ni da se radi u sto sumnjam al eto, neka odradim jos mozda neko korektivno nekim preparatom pre svega za sirokolinse jer njih imam njavise pa videcu sta ce biti.
 
Nazad
Vrh