Herbicidi u kukuruzu

Callisto mozes ako hoces i kad kukuruz bude 2 m ,samo ako imas avion :haha: ,a cinimi se da i motivel/novovel moze dosta dugo.
 
godinama lutam sa herbicidima od tarota do Laudisa ali mi je ova tvoja kombinacija finansijski povoljna još ako je i takav efekat-hvala :ppozdrav:
 
Dobar je-prošle godine sam prskao u kombinacijim sa Majstorom ali sam majstorski i platio :haha:
 
Motivel može do 7 listova, tako piše u uputstvu, a u praksi je provereno da nema problema i ako je kukuruz 10 listova
 
Ovamo na severu ko je radio prskanje na crno, uglavnom je bacio pare, jer se dosta često desi da herbicid ne dobije dovoljno vlage da može da deluje...
 
diklofen je napisao(la):
Ja sam se u globalu odlučio za Acetomark(acetohlor) 2l/ha + Terbis 1-1.5l/ha.Sa tim ću ići i u suncokretu i kukuruzu.To možda i nije neka ekstra varijanta ali je naspram cene vrlo korektna.
Slazem se sa tobom.I ja sam uzeo Acetohlor i Terbis, pa videcemo sta ce biti.
 
Zoran0230 je napisao(la):
Dobar je-prošle godine sam prskao u kombinacijim sa Majstorom ali sam majstorski i platio :haha:

A sta ce ti kombinacija za Majstera?Njemu ne treba nista dodati,on sam resava sve.A ako nemas rizomskog sirka onda samo Laudis.Od njega nema boljeg, ubije i Callista(mada je i on odlican, godinama smo ga koristili).
Ove godine ce Majster bit dosta jeftiniji od prosle godine(oko cene Laudisa, a treba ga manje po ha od Laudisa).Pogledaj cenovnik Bayera.

Ove godine ni ja necu prskati na crno, Terbis je dosta skuplji od Atrazina, a po meni toliko ne vredi.
Bolje ce bit jedno prskanje Laudisom ili Majsterom, i sigurno uspeva.
 
Zato što je majster za uskolisne korove a laudis za širokolisne-zato sam ih kombinovao
 
Sa sajra Bayera:

PRIMENA:
koristi se u usevu:

kukuruza u količini primene od 1,5 l/ha (15 ml na 100m2). Vreme primene u odnosu na usev je kada kukuruz ima 2-6 listova (faze 12-16 BBCH skale). Vreme primene u odnosu na korove: uskolisni korovi u fazi 1-6 listova, širokolisni korovi u fazi 2-4 lista.
Utrošak vode: 200-400 l/ha.
Broj tretiranja u toku godine: jedanput.

Spektar delovanja: uskolisni (travni) i širokolisni korovi

višegodišnji uskolisni (travni) korovi:

divlji sirak iz rizoma (Sorghum halepense)

jednogodišnji uskolisni (travni) korovi, kao što su:

divlji ovas (Avena fatua)
proso korovsko (Echinochloa crus galli)
proso vlasasto (Panicum capillare)
muhar zeleni (Setaria viridis)
muhar sivi (Setaria glauca)
divlji sirak iz semena (Sorghum halepense)
samonikla pšenica (Triticum aestivum)

višegodišnji širokolisni korovi:

palamida njivska (Cirsium arvense)

jednogodišnji širokolisni korovi, kao što su:

lipica teofrastova (Abutilon theophrasti)
štir bljutavi (Amaranthus blitoides)
štir obični (Amaranthus retroflexus)
ambrozija pelenasta (Ambrosia artemisiifolia)
loboda obična (Atriplex patula)
pepeljuga obična (Chenopodium album)
pepeljuga srcolisna (Chenopodium hybridum)
tatula obična (Datura stramonium)
broćika (Galium aparine)
samonikli suncokret (Helianthus annuus)
kamilica prava (Matricaria chamomilla)
dvornik veliki (Polygonum lapathifolium)
običan dvornik (Polygonum persicaria)
divlja rotkva (Raphanus raphanistrum)
gorušica poljska (Sinapis arvensis)
pomoćnica obična (Solanum nigrum)
čistac jednogodišnji (Stachys annua)
boca obična (Xanthium strumarium)

--------------------

Po ovome ne treba kombinacija.
Nisi mozda pomesao sa Equipom?
 
nisam pomešao-baš sam tu kombinaciju koristio a do skoro sam išao sa tarotom i matonom ili tarotom plus ali nisam više zadovoljan tom kombinacijom
 
ja sam odradio prskanje dubinsko 2l acetohlora + 80grama calista, a ako bude potrebe povrsinski idem 0,5l motivela+ 80grama calista, njiva cista 100%, ovu kombinaciju primenjujem godinama.
cene preparata
acetohlor 500din litra
calisto 2750 0.25l
 
Nazad
Vrh